1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако би го опишале својот маж или дечко

Дискусија во 'Брак' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

  1. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    шармантен паметен убав,добар романтичен внимателен,но во исто време и лош,принципиелен,доминантен
    морам да кажам дека е и многуу љубомморен и нареднички настоен
    деновите со него ми се исполнети со љубов и внимание,а некогаш се исполнети со тортура и притисок,некогаш ми иде никад да не е оделам од него ,а некад нити сенката да неми ја види
    знае да ме изади од кожа ама и нае како да ме смири :)
     
  2. veronikaveronika

    veronikaveronika Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2011
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    132
    Инает, спанко, тврдоглав. Мисли дека знае да готви, а всушност појма нема-само ај докажи му! Три тањири ги мие половина час. Алергичен е на прашина и тоа само тогаш кога треба да усисава. Ама кога се мора...се мора....
    Ме буди за викенди во 10ч-да сме се шетале. Ме тера да јадам повеќе-а кога јадам ми вика буцко.
    Да ми кажеше некој пред 10 години дека со ОВОЈ ќе останам-ќе му се згазев од смеење.
    Ама ај! Срцка моја 8)
     
    На nela.oh, I.vana и Hipica им се допаѓа ова.
  3. Serafima

    Serafima Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    1.229
    Допаѓања:
    21.266
    Ангел :angel: .

    Преполн со топлина, смирение во изоблиство, вистинска љубов кон сите (не само кон мене), нежен, добар, внимателен во секој поглед, романтичен, снаодлив во секоја ситуација, зборлест...

    Негативности: Кога ќе ми се налути не ми зборува 5 минути :D . Тоа му е лоша особина. Што е многу, многу е!
     
    На Dust, tessie, tinkerbelll и 3 други им се допаѓа ова.
  4. byc1

    byc1 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Мојот дечко има непредвидлив карактер, незнаеш кога ке се израдува кога ке избувне пред друштво, тоа не му смета, секогаш нешто друго му е на прво место, на пр мн се оптеретува со работата..и како да мисли стално во тоа...се чувствувам како скулптура покрај него која само се користи за вечерните излегувања во друштво и за во кревет, никаква нежност во јавност, никакви романтични зборови...едноставно тој е многу ладен карактер, многу се нервирам од неговото понашање,и во личе му зборувам, и сега сигурно ке ми вратите: зошто сум сеуште со него? :D Немам некој конкретен одговор, само знам дека сум мн изладена во врска со него, ништо не прави за нашата врска, оваа година не се ни замараше за подарок за св валентин, а јас пак му купив, а мислев дека и тој ке ми подари нешто. На кафе излегуваме во просек 5 пати месечно, а сме на 5 чекори до кафичот, и јас а и тој. незнам, помагајте, има ли некој лек...? п.с кажува Те Сакам ама не докажува...
     
  5. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    со еден збор. Совршен е :inlove:
     
  6. Masnickaaa

    Masnickaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    897
    Пол:
    Женски
    Хмммм, од каде да почнам?! :)
    Внимателен, стабилен, созреан, амбициозен, посветен, се грижи за мене (понекогаш и премногу), спремен е да помогне на сите и во секое време (без разлика дали некој заслужува или не), романтичен, мил, добро воспитан, има одлични манири...
    Секогаш е спремен да направи се што треба за јас да бидам среќна и задоволна, ме сака најмногу, тоа гордо го пoкажува пред сите.
    Што повеќе можам да побарам?! He is the one for me! :inlove:
     
  7. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    сите што не знаат како пар не опишуваат како најспецифичен пар. А и јас се согласувам со тоа :D Многу сме спонтани, а и го чувствувам како најдобар другар бидејќи за се зборуваме. Само во последно време е премногу импулсивен, бидејќи имавме некои кризи во врската, али ќе го надминеме тоа! :)

    Инаку обожава да ме заебава, онака смешно :D И мене ми вика ама не буцко, него буце и секогаш ми прави некои неочекувани акции, како на пример ќе одиме некаде, ќе шетаме и ќе земе на сред пат ќе ме дигне :D
    хахахахаха... Serafima ова и кај мене се случува само најчесто е едноминутно. А некогаш е 3 :D :D
     
    На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
  8. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    како јас да сум го опишувала мојот......
    :clap: :hai: :rock:
     
  9. ribce27

    ribce27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    54
    добар,внимателен,интелегентен,вреден,се сака да е под конец,полн со енергија,љубов,почит и разбирање,мој најверен другар,пријател,љубовник........
     
  10. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.994
    Допаѓања:
    279.279
    Mногу е убав :rofl:

    Чудна комбинација на карактеристики кои ги имаше во младоста и некои кои по пат ги има стекнато во последниве години, посебно откако се венчавме и обврските и амбициите секојдневно се зголемуваат.

    Пред многу години кога се запознавме и ја започнавме нашата врска беше типична риба :lol:
    Поседува некоја чистина во себе, добрина и искреност. Копнее за баланс во домот и хармонија во врската.
    Претерано осетлив, зависен од мојата поддршка, љубов и разбирање.



    Со текот на времето созреавме, сме сменивме.
    Можеби јас (типичен јарец), можеби животот и обврските кои ни се секојдневно на патот го имаат пресудното влијание.
    Суштината е истата, само плус уште некои карактеритики кои можеби по пат и двајцата истовремено ги стекнавме, па сеуште перфектно си одговараме :^)

    Сега би рекла мала доза на ароганција, нарцисоидност, ладнокрвност, многу затворен, недоверлив.

    Подготвен на се за љубов, поготвен на се за да бидеме заедно, сторил се за мојата (нашата) среќа.

    Ретко кажува Те Сакам.
    Обично му го гледам тоа во делата или очите.

    Еднаш случајно го прашаа која религија е.
    Одговори никоја, атеист сум.
    Му рекоа мораш да веруваш во нешто.
    Рече да, верувам во една ствар, сопругата, ништо друго на овој свет.
     
    На Dust, MacenceEna и rossonerka им се допаѓа ова.
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Целата убавина му извира од внатре. Има предобра душа, може да се снајде во секакво друштво, зборува со сите, допадлив е од прв поглед. Има страшно големо разбирање и за мене и за другите, трпеливоста му е јака страна, не избувнува, не се дере во никој случај. Стабилен маж, токму каков што ми треба. :)
     
    На Dust, Trendafilka, Ariel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.784
    Допаѓања:
    131.324
    Ама го опиша, ќе помислам дека истиот го имаме :P

    Шега на страна, како јас да сум го пишувала ова.
     
    На Dust, RainBow и Nedzhla им се допаѓа ова.
  13. Nedzhla

    Nedzhla Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    96
    а ние да не делиме еден ист маж или некој е умешал прсти ко ги правил рипал е огради :D
     
    На RainBow и Ariel им се допаѓа ова.
  14. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Mojot decko e mnogu dobar, vo se mi ugoduva, me saka premnogu, mil e, najmnogu mi se dopaga toa sto ne e ljubomoren i ne mi zabranil nisto vo tie 2 godini vrska.... mnogu ni e ubavo koga sme zaedno. Ahhh kolku go sakaaaaaaaaam :P
     
  15. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Како би го опишала својот сопруг
    Фин,културен,нежен,најубав,секогаш мое рамо за плачење,
     
  16. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    е ај да го опишам :^) иако тој е тој нема што многу да се опишува :D

    он е таков каков што ке бидеш ти со него :!: баш така..

    изгледа убаво,нежно,фин господин,културно...
    знае да биде добар кога му одиш по кејв :D знае да направи се за тебе во тие моменти..
    знае да е агресивен и налутен.....незнам многу што да го опишувам :?: а ова што пишав ми падна на памет :fubar: и како изгледа го опишав како лош дечко :D ама не е таков :) ке си налегне на брашното :D
     
  17. lina1234

    lina1234 Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    vtor del na Brad Pitt vo izgled :) vo karakter dosta dobar, znae da saka , pocituva, da ceni,znae da me iznenaduva, a znae i vo kujna da zamesa prsti, edinstvena negativna strana mu e toa sto nekogas znae da go povisi tonot i da se razvika na nekoj nedolzen od semejstvoto:) , a za go iznerviras navistina treba na glava da mu se kacis, vo globala e super znaci fin, kulturen,zgoden, i sto e najvazno moja potkrepa za se....
     
  18. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.192
    Допаѓања:
    10.811
    Пол:
    Женски
    Сосема различен од времето кога првпат се запозавме. Ама во позитивна смисла :)
    Сега ми е речиси 100% по кејф. :inlove:
     
  19. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Едно мило срцле со брадиче портокалово и прекрасни очки, и еден сексилав нос за кој мисли дека му е крив. :rofl:

    Трпеливо весело створење полно со разбирање и љубезност, и толку, толку чувствително што ми иде да го гушнам најмногу оти е такво, и да не го пуштам никогаш.

    Ех, љубим. :inlove:
     
  20. Palchica

    Palchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    90
    Маж ми мислам дека ќе остане вечно дете :) Сака игрици на компјутер, да биде најдобар кога оди да игра фудбал или кошарка, да му се обраќа внимание... 30 и кусур годишен маж :D ама ми е сладок што е таков. Не можам да речам дека е некој лизни мазни од култура и речитост во изразувањето, бидејќи секогаш од што е искрен и брз е што на ум то на друм (што му замерувам понекогаш). Помага по дома се што ќе му кажам, ама секогаш кога ќе заврши работа сака да слушне да го пофалам :D . Многу е интелигентен и работлив, сака да напредува во кариерата и голем домаќин е. Не е човек кој многу сака да излегува во град (само ако станува збор за јадење - тогаш е прв). Не е многу трпелив, но свесен е за своите маани што му е многу голем плус. Најважно, кога ќе му кажам дека нешто што направил/кажал и сл.не ми се допаѓа, никогаш не го повторува повеќе (што е за честитки).