1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако ги поднесувате караниците со саканата личност?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 16 февруари 2010.

  1. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Има денови кога едноставно-мене ми се расправа за нешто и сама си барам рчки за да се искарам....Караниците траат 10 минути максимум, а смирувањето еден час минимум...Сепак се исплати,а?
     
  2. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    Многу тешко!!! Тогаш цел свет ми е крив, со сите се расправам... Ми влијае буквално на се! Ги замарам сите со тоа колку ми е тешко (стварно ми е), како цел свет ми се урива пред очи... Се нервирам премногу, малку ми фали до нервен слом, неможам да правам ништо, несакам да правам ништо... Ова ми се деси и пред некој саат ;( Премногу ми е тешко и сега. Незнам што да правам после 7 години, не ми е сеедно ;( Ќе си умрам еден ден од нервози, тоа знам :worried:
     
  3. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    обично се нервирам многу, но понекогаш и смеа ме фаќа! :lol: некогаш сум доста смирена и тој кога ќе ме види таква уште повеќе вика и нормално- ќе ме изнервира! Ама се смируваме брзо и како ништо да не било!
     
  4. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    исто
     
  5. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    И јас сум слична, премногу ми е тешко, ама не можам да глумам, така да ширам нервози насекаде и веднаш се забележува дека нешто не е ОК со мене. Не ми проаѓа лутината лесно, а често се фаќам ко пијан за сламка, за некоја ситница, ама што да правам кога тоа за мене е нешто битно... Глупост ме вади од такт, а после се кријам и плачам зашто ми е тешко. Ама добро, мене ми влијаат и многу други работи, па затоа сум многу раздразлива... Уффф! :(
     
  6. pahulja

    pahulja Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    se karame i ne mozam da podnesam .... se nerviram mnogu i samo se trudam da ne mu kazam nesto sto ne mislam ... mnogu sum placna koga se karame i nisto ne mozam da dokazam od nervoza. mi vlijae na zivotot mnogu , ali toa e emocionalna sum mnogu sto da pravam znam deka ne treba ali toa e. Sekogas vika deka nema da mi se javi i posle nisto ne biva od toa. Ke se slusneme ali pak ke se vratime na staro da vrtime duri ne mu pomine toa ... ponekogas znae da trae dolg period od nekolku dena :(
     
  7. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Вчера имав кавга со дечкото... ;(
    Требаше да се видиме, ама не бевме договорени сеуште! Јас му пратив порака, ама тој не ми врати! ми врати после цели два сати, откако му звонав до крај на мобилниот! И ми пиша требало со фамилијата, да одат на честитање, ама дека ќе се врател за брзо! И ок! И јас пак му пишав после 3 сати, за да се видиме (не се имавме видено доолго време) и тој пак не ми врати....после 2 сати ми пиша...... (имав за учење ама умот ми беше тамо, а тој знаеше дека имам испит), ме изнервира, зошто ме маткара толку сати за едно излегување, кога можеше фино и лепо да рече, денеска не можеме да се видиме!!! И му пишав да не си игра така, јас да го чекам за џабе! И тој ми се јави, ми кажа демек се враќал назад дома од село! Ок му реков, кога ќе се врати да се уклучи на мсн, да напрајме муабет! Ама неговото враќање беше 3 сати! Јас позеленав од нервоза го чекав на мсн, тој го нема!(тој да ти седел на кафе со брачедиму, ама и тоа е знак прашалник) И конечно кога влезе на нет, така убаво му кажав све во лице, партали го направив :devil: ! Тој почна да се правда, денот му бил катастрофа ова она......Почна те сакам, ти си ми се, едвај те најдов, за одма да те изгубам! Ме праша сакаш да раскиниме затоа ми зборуваш вака? Не сме деца да си играме, фати се и остави се!...Се изискаравме, лом се направивме! И на крај се смиривме! АМа ме нервира...ми пропадна испитот + незнам дали тој воопшто се грижи за мене или и4 не му е гајле! Толку сати ме изматка, демек денот му бил катастрофа (да му бев важна немаше да ме тегне така цел ден)
    Незнам што да мислам сега? Можда сум глупачка што постапив така.....што мислите вие?
     
  8. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4
    Ako deckoto postojano pravi ovaka , nesto ne e vo red . Vo eden den toj ti predizvikal somnevanja i nervozi , a vrska bez doverba ne e vrska , razmisli dali vredi da se nerviras za nekoj sto te laze (ako laze) . Ako ti naucil taktika deka so : te sakam , moja draga , mi nedostigas ... ti se smiruvas , postojano ke bides del od toa !!! pozz
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.821
    Пол:
    Женски
    Во принцип, не се караме за глупости. Поточно и не сме имале класични караници. Јас сум обично таа што ќе почне со карањето, посебно кога има нешто што ми пречи. А има некои работи што ми пречат и тој го знае тоа. Парадоксално е што јас променив доста работи заради него, средината, навиките, друштвото (не зашто сакав, морав - се преселувам во друг град), а тој скоро и да не смени ништо. И уште понекогаш се лути ако му подречам зошто прави некои работи. Сепак скоро секогаш проблемите ги решаваме со отворен и искрен разговор, добро, се случува малку и да подвикнеме. Ама на крајот не сме скарани во смисла да не збориме, да не си се јавуваме еден на друг, туку сфаќаме дека сме расчистиле со проблемот, па нема зошто да се смируваме.
     
  10. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    коако да сум оперирана од тие караници со дечко ми,се караме секој ден и тоа ни стана дел од нашата комуникација,ако не се скараме бар 3 во денот не сме живи :D :D :D и веќе не се замарам колку сака нека вика колку сака нека збори ама иц не се замарам
     
  11. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328

    Не, ова ни е прва кавга....тој се трудеше многу години да сме заедно, еве на крајот успеа! Сеусште не го сакам, ама сум на пат кон тоа!....Знам дека ме сака, ама сега откако успеа да сме заедно, некако не се труди да за нашата врска многу! А јас несакам само гледање, мување, кажување те сакам ме сакаш...некако ми е детски тоа!!! Не сум спремна за односи, премногу е рано тоа! Незнам што да направам за да ја збогатам врскава, да го натерам да биде поромантичен, и да се грижи за мене!!! Едноставно не би поднесла, таква кавга.....а и не сакам да му кажувам за тоа....сепак треба сам да помисли, што треба да направи тој во врската ( само со моја мала помош да исценирам некое сценарио и да го натерам онака бесосетно да ми ја покаже емотивната страна).......голема помош би била добредојдена и некое совет4е, како да се однесувам, и да не запаѓам во кавги за безврска работи (ова ми е прва врска)! Поззззззз :$ :)
     
  12. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4
    Scarlet88 kolku godini imate?
     
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Порано многу тешко ги поднесував , и тие за ситници што беа . И сега ми е тешко ама знам дека ќе се смириме . Иначе секогаш коа сме смирени вика ама збори за проблемот а не да ќутиш . Како јас со убаво да зборам кога сум изнервирана ? :?: Само еднаш кога сме биле скарани не зборевме 3 дена , иначе одма се смируваме :) Не сакам да попуштам ама кога ќе почне да ме гушка и да ме бацува .. ај не му се смирувај :D
     
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.593
    Сосема исто. Не се сеќавам да не сме зборувале со денови, или да се лутиме и инаетиме. Ако имало некое недоразбирање, се решавало веднаш и на лице место, смирено, како луѓе.

    Во тој поглед сум пресреќна, јас сум прилично нервозна и нетрпелива, а тој е смирен, и ова е прв пат да не доживувам стресови, викање, урлање, нејавување по телефон со денови... Се чувствувам конечно така возрасна :D
     
  15. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Врсници сме! 22 години имаме!
     
  16. Shanee

    Shanee Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Ги поднесувам мртва ладна..Некогаш и самата се чудам како можам да не реагирам избувливо во такви ситуации. Наместо тоа јас сум смирена ладна и делувам незаинтересирано а често кога се карам ми доаѓа да се смеам...Не се сфаќам и јас некогаш ама јебига таква сум..
     
  17. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    обично преќутувам се и после дома плачам и на крај разговараме за тоа.
    инаку кога сум скарана со дечко ми не можам да учам на ништо не можам да се сконцентрирам
     
  18. CrAzYShAkA

    CrAzYShAkA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    65
    epaa vakaa znacii mn sum izbuvlivaa i mn se nerviram koga ke se karamee i najveke mrzam sto jas sum taa sekogas sto popusta i baska koga ke zborime hehe placeme zaednoo po tel aa i jas isto ne sum skoncentrirana na ucene ne mozam da ucam
     
  19. wictimofsimplicity

    wictimofsimplicity Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Normalno e deka vo sekoja vrska ima karanje ama mozam da se pofalam deka vo mojata e mn retko.
    Decko mi e bas toj koj me nauci deka so vikanje, karanje i nepromisleni cekori do nikade ne se stiga. Razgovorot e najbiten, a ako e zasnovan na megusebna doverba, karanicata ne bi trebalo da trae dolgo. :)
     
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.906
    Допаѓања:
    32.483
    Пол:
    Женски
    Многу избувнувам кога се карам со дечко ми. Лесно се нервирам.