1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако ги поднесувате караниците со саканата личност?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 16 февруари 2010.

  1. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Многу е импулсивен и тоа страшно ме нервира. Знае да направи од мува слон, ама добро е и брзо му поминува. А додека да му помине, ако сум јас крива се нервирав и секирам, ако не сум, чекам да му помине и не му ја мислам :D
     
  2. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Со тахикардија.. :lol: Многу ретко се караме па секогаш кога ќе се случи тоа ми паѓа многу криво.Инаку да си признаам 90 % од случаите јас изведувам бесни кривини. После ми е криво и најчесто се извинувам ама ете. Така е кога неможам да бројам ни до 3,а не до 10 пред да лупнам нешто. Среќа мажево мое не се замара многу и ич не е зло памтило, па по пол сат ко ништо да не било..дури и прашува а оти се извинуваш сега :?:
     
  3. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Нема ден а да не се скараме,во последно време ќе седнеме да праиме муабет и он се контра ми иде и јас здивувам а доколку ми се спојат жичките го мавам со што ми дојде при рака,колку пати сме праеле муабет ама се е џабе...И двајцата сакаме да се нервираме :envy:
     
  4. unique.lady

    unique.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    69
    ретко се караме за необични работи но мора да има караници не пости љубов без малку караници :lol:
     
  5. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Во моментот кога се карам мислам дека лутината никогаш нема да ми помине и дека ќе ставам крај на се, ама по неколку минути не знам како успева да ме смири и секоја караница ни завршува со хепи енд, ако е за нешто посериозно може да ми трае неколку дена но не дозволувам тоа да влијае на останатите работи во мојот живот, дури и никој не може да забележи дека сум скарана со него, во себе се нервирам да ама не сакам сите да знаат за нашите караници, тоа е меѓу нас и нема потреба да излегува и да се шири.
     
  6. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Тешко ми паѓа затоа што и ретко се караме , а и кога го правиме тоа , се случува со причина.
    Повеќе ме навредува фактот што е способен да оди до крај , иако притоа има недостаток на аргументи ставот му е субјективен , нема да признае дека грешката е и негова или сосема негова дури и самиот да знае дека е ...од него нема шанса да го извлечеш она - ИЗВИНИ ! И јас сум тврдоглава , но во последно време неретко си ја газам гордоста за да стивне огнот.Ова никаде не води ..

    И секогаш исто завршува јас сум виновна.Неколку пати споменав , тоа сите му го забележуваат , неговото едниствено мото во животот е -Нападот е најдобра одбрана !
     
  7. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Првиот пат кога се скаравме, го јавнав точакот и правац кај другарка ми. Рикав како магаре од што ми беше тешко :D а беше само ситница за две минути се смиривме. За другите караници сум страшно нервознаа :devil: и вријам на 100тка но веднаш се стишуваме. Не сме биле до сега бог ти знае колку скарани.
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.494
    Искрено,преретко се расправаме.Ако не ми е ден или на него нешто не му е како што треба,се чувствуваме и се оставаме на мира или толеранцијата е на повисоко ниво и само другата страна може шеговито да констатира,ама тебе не ти е денов а?!Епа не ми е.Епа што ти е и ќе си ја испразниме душичката еден на друг.А ако навистина има силна причина,се дискутира на тема проблем и мора да се реши,јас сум човек што не сака да остава нерасчистени сметки и речено е,ако дојде до вакво нешто,инает и гордост под чергиче,зошто со нив е пекол и измачување за двајцата,а најмалку пак ради нив дека ќе го решиме проблемот.И секогаш си се извинуваме,без разлика кој е крив.
    Така да...само еднаш во животов,летово траело нешто еден цел ден.Тешко ми беше,ама...се качив на орбитрек,провртев,испив некое кафе и спомнав на другарка ми,до вечерта се среди ситуацијата и се се врати на старото со демек услов кој беше лесен за исполнување,ама требаше да му даде тежина на муабетот.Не се повтори ситуацијата,а пред некој ден дојдоа моите пет минути,ми се извини мајка му,преку него.Рака на срце не ни беше тој виновен тогаш.
    Инаетот и гордоста ги чуваме за неважни и злобни луѓе,чисто заради тоа да не ја пуштиме наивноста и добрината,па да не искористат.Паѓаме и двајцата на туѓи лигавења и солзи за користољубие.Ниту сме љубоморни,ниту хировити,можеби за некого делува предобро за да биде вистинито,но навистина е така.Имам сега веќе пријателка,која порано ми беше добра другарка...престанавме да се дружиме затоа што ја нервираше како тоа ние функционираме,а таа имаше љубоморен дечко.И цело време се расправаа,а ни викаше,чекајте ќе помине време ќе видите какви ќе станете и вие.Никогаш не станавме,се толерираме во исклучителни ситуации,па можам да кажам дека дури и толеранција не ни е потребна.Можда е тоа така затоа што немаме преголеми очекувања еден од друг,а истовремено не се штедиме кога вложуваме во врската,па сме као изненадени од гествоите кои вака или онака,кога сакаш некој ете така ти оди од срце да ги правиш.
     
    На Jas!, BeLLaDona23, Trendafilka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    Кога се караме без разлика кој е крив, јас сум лутката, а тој секогаш има поголемо разбирање, се труди проблемот да се реши со разговор, иако не сме имале некој вистински проблем, и на крај по неколку часа ќе увидиме и двајцата дека за џабе сме се расправале. Но јас секако повеќе држам лутина, и ако тој се заинати и не прозбори прв сигурно ќе тераме уште долго така лути.
     
  10. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
    Тешки периоди. Едвај чекам да поминат кога ќе дојдат.
    Секогаш ми се јавува она чувство на страв дека ќе го изгубам и затоа се трудам да бидам поприбрана и да попуштам колку што можам, бидејќи знам дека се караме за глупости, работи кои не се вредни да уништат една прекрасна врска :)
     
  11. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Уфффффффф тешко ептен ме фаќа и по малце хистерија, ама гледам да се нормализирам за брзо. Многу вреѓам и лесно избувнувам, тоа е нешто највеќе што ме нервира кај мене самата :worried: . Ама па ми поминува за 5 мин. Среќа изгледа многу заљубен е па ми простува за моите хистерични испади :wasntme: :tmi:
     
  12. DzamPolat

    DzamPolat Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    VO PRINCIP MNOGUUUUUU, MNOGU SE NERVIRAM.....NO NE SUM TIP STO GI ISKAZUVA SVOITE CUVSTVA... :)
    [mod-kirilica:2pk56lo2][/mod-kirilica:2pk56lo2]
     
  13. MadHatter

    MadHatter Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    30
    Зависи од интензитетот на караницата,ако е некоја онака лајт ке ми помине нервозата за не помалку од 3 мин. А ако е некоја жустра како денешнава е богами ке потрае лутењево, од данас па на даље! :@
     
  14. Tanjus

    Tanjus Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    70
    Ке се испокараме до фул и по 5 секунди оти ни е жал ке се гушнеме одма :D едноставно неможам да се карам со него жал ми е после тоа :) :inlove:
     
  15. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Секогаш се нервирам, секогаш сум јас онаа која ќе пролее солзи, ќе ја тумачи ситуацијата и ќе ја гледа од секој можен агол. Лесно избувнувам и ми треба време да се стабилизирам.
    Да пристапам прва после караница? Ретко. :D
     
  16. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    2.735
    Па не сме се скарале онака јако, али вака за нешто поситно, јас обично се нервирам прилично повеќе, поизбувлива сум, тој е оној што ја смирува ситуацијата :tmi:

    Иначе, ќе се изнервирам брзо, али и брзо ми поминува, ми треба малце време да се вратам и потсетам на тоа оти го сакам и оти ако не се скараш некад и тоа пак не бидува :D
     
  17. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Tрагикомично...
     
  18. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Многу ретко меѓу мене и Петко избива конфликт, ама кога ќе избие тешко на тој што се нашол во блиска околина, мајка му еднаш се погоди, кога ние заради стручни теми очи ќе си извадевме.
    Инати неверојатни сме и двајцата, и држиме до своите ставови, па многу е тешко да се разубедиме дека тоа не е така, туку е другачие.
    Коментарот нејзин беше дека доколку некој се најде меѓу нас во караница било исто како помеѓу два огна да си, па сега видете што се случува :lol: .

    Доброто е што не се караме често, а караниците секогаш добро ги поднесувам, и според мене во секоја здрава врска постојат караници одвреме-навреме.
     
  19. hrizantema007

    hrizantema007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    uhhhhhh,kolku karanici sme imale nie da znete samo:))...toa e bidejki i dvajcata sme inaetcii,iako mnogu se sakame,nekogas znaeme kako neprijateli da bideme..on kazuva ednoa ja drugo...ali se trudime posledno vreme da izbegnuvame raspravii,.,,ja mnogu sum temperamentna i nervozna,,koga znam deka ne e vo pravo po sekoja cena se obiduvam da dokazam,on se protivi i eve raspravii:)))..ali kkao sto napomenav psoledno vreme i on trpi,prekutuva,izbegnuva karanici a isto i jas...znam deka ja nekogas mnogu preteruvam,od muvata pravam slon:)ali toa e...jaka mu dusa:)..i da bese od mene,kako sto sum inatecivka,i za edna glupost prekinuvam se..vrskata ke bese odamna zavrsena...:)))
     
  20. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    На почеток се нервирав и секој збор кажан од негова страна го ставав при срце и постојано или плачев или се нервирав, но сега веќе тоа премина во секојдневие така да не се замарам ич што и да ми каже ;)