Kако ги поднесувате караниците со саканата личност?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 16 февруари 2010.

 1. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  Исто и јас порано многу се нервирав ама сега веќе исто ми е. Зошто да се нервирам кога знам дека пак ке се смириме, само за џабе брчки да добивам :D
   
 2. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.070
  Со мм не може човек да се скара онака квалитетно, да исфрли се од себе...Обично вели-Да се смириме па после ќе разговараме, ма дај молим те после ич не ми се ни разговара, ако не кажам сега ќе пукнам...Но подобро така отколку на мојот начин да изнакажам во нервоза и што треба и што не треба па после-извини :angel: Нема извини после ср*ње...
  Така да, ретко, уствари никогаш не се караме онака жустро, 'крвнички' :D Обично се разговарааа... :yawn:
   
 3. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Па кога си во брак подолго време веке го научуваш и стилот на карање на партнерот,така што не ти претставува никаков проблем,знаеш што можеш да очекуваш,што ти следи и каков е исходот....а во секој случај и да имате пожестока караница нели мораш да дојдеш дома и да легнеш во иста постела :lol: :lol: :lol:
  Јас му велам н сопругот кога сме потскарани кога ке легнеме-"ти можеш да се караш со мене и да не ми збориш али се додека си ми маж мораш да ги извршуваш и брачните должности во кревет,тука барем не ти требаат зборови :lol: :lol: :lol: "
  Акога ке си ја изврши должноста веке и задоволна насмевка се појавува и кавгата се заборава :lol: ;) :lol: :D
   
  На kukli4ka2 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.658
  Епа се нервирам на секој збор, ќе си поплачам малку, и за пола саат ќе се смириме. Толку ни трае љутината и на двајцата. А ич не сакам да плачам, ама што да правам голема плачка сум :lol: :lol:
   
 5. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  Порано за секоја банална работа и после секоја караница се нервирав многу и плачев. Денес зависи од видот на караница.За банални работи не се нервирам, додека за работи кои се сериозни и во кои од мојата брзоплетост знам се да му изнакажам,многу се нервирам и знам да си приплачам на моменти. Инаку за помирување и двајцата сме доста тврдоглави и најчесто тој што погрешил то ј и попушта на крај.
   
 6. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.980
  Пол:
  Женски
  Мене знаат да ме изнервираат и многу ситни работи, ама за брзо време се смирувам.
  Ако сум кај него ќе се испокараме, а откако ќе дојдам дома ќе му се јавам како ништо да не се случило. На почетокот од врската многу често се каравме, ама сега во последно време да не се подречам - ретко се случува. Веројатно затоа што по четири ипол годишна врска си ги научивме карактерите, знам што го нервира и што би го налутило и обратно.
  Во моментот знае да ме мавне некоја жичка во главата и да ми чурат ушите, ама после пола саат пак сум насмеана до уши :wasntme:
   
 7. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Со бившите се нервирав, понекогаш од нервоза паѓаше и по некоја солза, ама не пред нив тоа немаше шанси! А со сегашниот дечко, искрено, ама ич не се замарам. Понекогаш си мислам која би можела да е причината за тоа, дали не е љубовта толку голема, он е многу добар со мене или што ја знам.. ама после си викам најверојатно едноставно пораснав. Имам други приоритети во животот, едноставно за толкување и мозгање на караниците не можам да го трошам времето. Јас сум многу избувлива личност, не почнувам караница туку он ги предизвикува најчесто од љубомора и тоа ги почнува на многу фин и културен начин али такви препичувања толку ме вадат од такт така да во 3 секунди кажувам што сакам и после се исклучувам, а он што сака нека збори и нека се лигави ама ич не ме интересира. Мислам дека околу нашите караници повеќе се „потресува“ он. Мене искрено така ми одговара, за него он си знае, колку и да е себично стварно немам намера да си стварам дополнителни нервози за беспотребни работи. Ако јас ја почнам караницата за глупост, ми поминува брзо и ќе се извинам. Али дефинитивно не поднесувам кога за одредена караница ќе ми спомне после 5-6 дена, ете тоа не го поднесувам и вријам во себе. На ивица сум да му мавнам бокс пред сите, за тоа што поминало не сакам ни случајно да слушам и пак за истото да се карам, е тоа ми е најбесмислена работа!
   
 8. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  145
  ЈАс смирено додека зборувам со него,а кога ке дојдам дома и си зборувам ( читај се дерам:) сама со себе па правам вакво фациште :^) па си викам : хмм тој на мене така,ее сегааа потоа сум вака :@,па :headbang: ,па :call: кај него или тој кај мене па :talk: :talk: :talk: соо саати од сите страни да го расчепкаме причината за карање и на крај се смируваме и веке време дошло време за |-) понекогаш за на школо и за на работа да идеме :)
  А иначе така сум како луда, по дома сама со себе зборувам :lol:
   
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Често се караме, за жал. Тоа ми носи премногу нервози, солзи, па кога ќе се сетам колку вечери немам спиено-сум мислела како да му пристапам следниот ден, да разговараме и да му се извинам. И на двајцата ни се случува да кажеме работи за кои после се каеме, т.е. за него и незнам баш дали се кае.

  Како и да е, караниците ни се хорор. Двајцата имаме остар карактер и често не бираме зборови. Најлошото е тоа што кажаниот збор не се враќа, ама во тие моменти нервозата и лутината биле преголеми. :(

  А во последно време често ми се случува и да си преќутам некои работи што сум мислела да ги кажам, и вријам во себе, но ми поминува.
   
 10. sillygirl

  sillygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Јас во претходната врска се нервирав многу, пред и после караницата и плачев многу, и за најмалите, најбанални караници, но сега сум некако поопуштена... Најчесто сум нерворзна само за време на караницата и викам многу и вреѓам додека тој е секогаш смирен и секогаш прв попушта... :)
   
 11. Podarok

  Podarok Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  76
  Зависи како сум расположена,понекогаш плачам,се смеам,обрнувам внимание,не обрнувам внимание се зависи.Ама ми помина тоа време кога се трескав од земја!!!НЕМА ПОТРЕБА :devil:
   
 12. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  Порано мнгоу се замарав,се нервирав,плачев.Ама повеќе не,се трудам да не се нервирам ако било да останиме заедно ке се среди се.
   
 13. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Јас секогаш кога сум премногу нервозна, знам да заплачам. Значи толку бес имам во мене, што морам да се испразнам. Така и со караниците оние жолчни, пукам од нервоза, се карам, давам аргументи, кога не сум во право ќе преќутам па ќе ја префрлам нему топката, и на крај кога ќе бидам исцрпена, се фрлам на плачење.
  Голем емотивец сум, реално да правиме муабет.
   
  На Allthatglitters21 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  порано се нервирав нерви кинев на секоја караница,макар што кај нас фала богу караниите се мн ретки и секогаш се за ситници,за телефонот и други глупости..
  а сега се караме исто така мн ретко само што сега не се нервирам више,кес е скараме и по 1 саат као ништода не било и затоа више не се нервирам и не кинам нерви за глупости
   
 15. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  663
  Не се караме. Simple as that. Има доволно човечност и мозок и од обете страни и сите проблеми и работи што ни сметаат се решаваат на мирен и фин начин и после се давиме и така.

  Што е тоа бе карање за телефони, фејсбуци, љубомора, недоверба?
   
 16. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  687
  После добро карање иде чоколадо/цигара. Кој како милува.
   
 17. LoveTheWayYouLie

  LoveTheWayYouLie Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  11
  Мојов кога и да се скараме не пушта солза..а јас сирота ке се исплачам 5-10 мин и ке ми олесни(не знам што карактер има ама секое недоразбирање во животот со насмевка го решава никогаш не рекол доста ми е веке неможам или не сакам.. за се одел до крај никогаш не се откажува) е баш заради тоа го сакам секогаш ми е насмеан има смила за хумор...а јас сирота дома да ми се развикаат одма седнувам си ја плачам.... :D :D
   
 18. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.557
  Пол:
  Женски
  Ау, неможам да поднесам. Ако мала караница ќе ми помине брзо, ама ако се спукаме повеќе со ја писнувам со плачење ама ќе се смириме, ама ако ме повреди ептем многу знам да се налутам и да не му праваммуабет со денови, односно додека не свати дека згрешил. Мразам да се караме бе
   
 19. Ladybug.89

  Ladybug.89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  38
  И јас се карам со дечко ми за жал...си плачам а тој ни солза, нормално за машко. Но, многу ме нервира тоа што се караме се за некои глупости за фејсбук главно, не може да сфати дека некои работи во една врска не може така да се одвиваат. Ме лаже а добро го познавам веќе кога и да ме излаже..И нон стоп за исти работи.. Не сакам да се правам паметна и да му попувам што смее и што не смее да прави му го кажувам тоа што мислам и го оставам сам да сфати, ама не сфаќа..
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.539
  Допаѓања:
  51.365
  Пол:
  Женски
  Во последно време и за некоја ситница да се скараме не можам да поднесам. Не можам да поднесам да си легнеме, а да не се бацнеме за добра ноќ, да не се гушнеме и да си легнеме секој на своја страна. Ме копка нешто и ми се превртува во желудникот. Или пак да одам на работа, а да сме се скарале за нешто, само на тоа мислам. И мора да се смириме. Не ја бива инаку работата.