Kако ги поднесувате караниците со саканата личност?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 16 февруари 2010.

 1. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Јас неможам да поднесам да се скараме нешто,и да не правиме муабет после :x Ауу боже сачувај кај ме држи место мене.Или така скарани,чао чао ајде и на спиење...нема шанси.
  Мора да си направиме муабет што,како,зашто да се анализира се,да се дојде до заклучок и да се реши проблемот :D
   
  На eleni27 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Јас не можам да изджам а да не му кажам што ми смета,на крај како и обично секад јас сум таа што е крива али нема везеее толерирам до некоја моја граница после пукање филмот па колку и да го сакам Bye-Bye Babyy ;)
   
 3. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  8.081
  Пол:
  Женски
  Значи не ги поднесувам! Нема тука “како“. :lol:
  Едноставно неможам, а да бидам лута со него и да направам муабет демек држам лутина, ете ме, молиме сега да ти се смирам или па обратно. Не, не и не.
  И не само со него, едноставно неможам да бидам скарана/лута со било кој.
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  292
  кога ја оворив темава се сетив на почетокот на врската наша еднаш преку скајп правиме муабет и се скаравме нешто и он оп одма гаси скајп :^) молим? Јас одма два три дена не се јавувам на пораки не вракам и оп ете ти го овде во Мк така се смиривме и така почнавме да живеме заедно,е откако сме заедно ако се скараме јас одма си отварам комп и си пишам со моите како ништо да не е било,или си чистам по стан или било што ама муабет нема :tmi: ако сум крива ( почесто ради јазикот некогаш сум во фаза сакам речам незнам кажам :lol: ) не ми е тешко да се извинам и се ке правам само да се смириме ама ако е он крив е тогаш :devil: му треба голем труд за да се смириме...јас најчесто се зезам: ако не видите газ со газ да спиеме знајте дека не е во ред ситуацијата :rofl:

  срека голема што он не сака да се каре а јас па плачка и така да кавгите ни завршуват најчесто после минута два (ок овие ситните) а сме имале до сега 2 кавги која последната донесе резултат откажување на регистрација и :!: за малку да почнев сама да живеам во друг стан :tmi:
   
 5. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  284
  Кога ќе ми текне на почеток колку се притресував, не можев да учам додека не се смириме....ма глупости, сега повише ко на шала ги сфаќам караниците, како сме се скарале така ќе се смириме, ако си глуп нервирај се за глупости. :wink:
   
 6. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.408
  Допаѓања:
  23.180
  Зависи од караницата. Има некои ситни кои веднаш и двајцата ги забораваме, и после 2 минути е како ништо да не се случило :) А има караници за кои, богами, треба и двајцата бајаги да се потрудиме за да се решат.
  И двајцата сме импулсивни, но за среќа и со прилична доза на самоконтрола, која многу пати и двајцата не' има спасено (и во врската и воопшто за се' во животот). Ако се случи некоја поголема караница, најчесто не ја решаваме веднаш. Двајцата сме такви што прво ни треба да ја „преспиеме“ караницата, малку да се смириме внатрешно, па откако ќе ни помине нервозата на двајцата, седнуваме и правиме муабет. (Обично ова е следниот ден после караницата, или најрано 3-4 часа после неа). Зашто, ако таквите караници ги „решававме“ во моментот....охохо, одамна немаше да бидеме во врска. Ќе раскиневме и ќе се испотепавме 100 пати до сега. :D Тежок ми е за поднесување периодот додека ја решиме караницата, ама тоа е.....Подобро со ладна глава да ја решиме, отколку да се спукаме дополнително и да не решиме ништо. :worried:
   
 7. Betty.Boop

  Betty.Boop Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  61
  Секогаш при срце :(
   
 8. eleni27

  eleni27 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2011
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  8.162
  Пол:
  Женски
  Со мојот вереник досега не сме се скарале... знам дека не би поднела да ми се налути, а камо ли да избие кавга...Двајцата сме против кавгите и се решаваме заедно со дискусија. Треба да се вложите во врската, да се опуштите и максимално да верувате во човекот до вас, и така нема да има кавги ;) Некогаш, јасно мудро ќе премолчите, што не значи дека се сложувате и бидете среќни....Уживајте во тоа што го имате :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 9. Belisima

  Belisima Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  26
  Двајцата сме многу тврдоглави и не попуштаме и имаме конфликти но сето то а веднаш се решава со добар разговор .Јас сум импулсивна и брзо пламнувам ама ми проаѓа брзо и после тоа ми е криво и тешко и следува помирување и гушкање и се е во ред . :inlove:
   
 10. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  Не се караме, јас водам монолог...освен коа дебатираме на мсн, г ток и слично....и стандард некој се јавува, на некој му се јаде, моча...снемува нет и не можеме да се докараме..после тоа ко ништо да не било :D
   
 11. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Не сакам воопшто да се карам затоа што многу ми е тешко после караница.
   
 12. 1-Lady-in-red

  1-Lady-in-red Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  44
  Јас со дечко ми скоро никогаш не сум имала сериозни караници па малку посериозно да навлегувам во тоа и да размислувам, иако така почесто знам да се налутам за некои мали ситници, но ништо страшно еден саат и се поминало :)
   
 13. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  Јас и дечкоми одамна не сме се скарале (на почетокот од врската 2-3 пати се каравме по моја вина).
  А во последно време само се љутиме тоа е како лигаво малку за да дојде да ме милува да ме бакнува за да му простам :D ... и аааајде поминалооо :) ... тоа често се случува кога сум кај него и ако нешто не ми чини одма на креветот се испружувам и главата доле и го чекам да дојде да ми се извинува :D ... како дечиња сме си, ама многу си се сакаме :inlove: :inlove:
   
 14. taznatajbg

  taznatajbg Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Ужасно тешко ја поднесувам поготово во последно време и не можам да се сконцентрирам на ништо друго...:(
   
 15. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.388
  Како во секоја врска,така и во бракот има караници
  кога бевме во врска после караницата добивав супер подарок и секогаш во мојот дневник беше запишан
  додека во бракот се чуствувам по тешко,но се справуваме со вечера во ресторан или ако ептен сум лута си нарачувам пица да ми донесат дома сама си ја јадам не му давам него последната караница што ни беше за да престанам да се лутам ми купи балон голем во форма на срце :inlove: и вели сега ако ти го дадам ќе престанеш да ми се лутиш?Ме насмеа до солзи и така :lol:
  Но има и караници кои се уште ги помнам.......
   
 16. mare16

  mare16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  не поднесувам караници.пијам многу јако лекови за да поднесам.
   
  На portokalova му/ѝ се допаѓа ова.
 17. portokalova

  portokalova Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  32
  мразам караници :( многу тешко ми паѓаат и сакам што побрзо да ја смириме работата и да го решиме проблемот, и се да биде во ред. одма се нервирам и одма плачам ;( и светот ми се руши а тоа е МНОГУ ЛОШО. треба да бидам поцврста! :worried:
   
 18. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.908
  Ги мразам караниците, затоа правам се што можам за да не дојде до тоа. Но, дечко ми не е толку прилагодлив како мене. Јас можам ако ми смета нешто да го зачувам во мене и ќе ми помине. А тој не може така.
  Колку пати за некои банални работи се караме. Ама ете, тоа е тој.
  Инаку тешко ги поднесувам особено ако има некоја неправда и не можам да му докажам. Тогаш сакам да излезам од споствената кожа. :)
   
 19. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
  Нормално дека не сакам да има караници,но најчесто јас сум таа што се фаќа за ситници и знае да предизвика кавга и тогаш помалку се каам и ми е криво што сум постапила така.Но ако тој е виновен е тек тогаш ми проработува инатот и одам до крај.Мислам дека ќе пукнам од нервоза ама не попуштам додека не докажам дека сум во право( нормално ако сум,за такви работи сум многу самокритична).Светла точка во целата ситуација е тоа што него не го држи лутината многу долго и одма почнува да го врти муабетот за да не продолжуваме со кавгата :)
   
 20. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Јас само навидум сум силна личност кога се карам со него.
  Но кога ќе го завртам грбот веднаш во истиот момент почнувам да плачам.Секако ме боли секоја наша кавга но пред него не сакам да покажувам премногу емоции...