1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако ги поднесувате караниците со саканата личност?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 16 февруари 2010.

  1. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Јас неможам да поднесам да се скараме нешто,и да не правиме муабет после :x Ауу боже сачувај кај ме држи место мене.Или така скарани,чао чао ајде и на спиење...нема шанси.
    Мора да си направиме муабет што,како,зашто да се анализира се,да се дојде до заклучок и да се реши проблемот :D
     
    На eleni27 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Shortie

    Shortie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Јас не можам да изджам а да не му кажам што ми смета,на крај како и обично секад јас сум таа што е крива али нема везеее толерирам до некоја моја граница после пукање филмот па колку и да го сакам Bye-Bye Babyy ;)
     
  3. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Значи не ги поднесувам! Нема тука “како“. :lol:
    Едноставно неможам, а да бидам лута со него и да направам муабет демек држам лутина, ете ме, молиме сега да ти се смирам или па обратно. Не, не и не.
    И не само со него, едноставно неможам да бидам скарана/лута со било кој.
     
    На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    кога ја оворив темава се сетив на почетокот на врската наша еднаш преку скајп правиме муабет и се скаравме нешто и он оп одма гаси скајп :^) молим? Јас одма два три дена не се јавувам на пораки не вракам и оп ете ти го овде во Мк така се смиривме и така почнавме да живеме заедно,е откако сме заедно ако се скараме јас одма си отварам комп и си пишам со моите како ништо да не е било,или си чистам по стан или било што ама муабет нема :tmi: ако сум крива ( почесто ради јазикот некогаш сум во фаза сакам речам незнам кажам :lol: ) не ми е тешко да се извинам и се ке правам само да се смириме ама ако е он крив е тогаш :devil: му треба голем труд за да се смириме...јас најчесто се зезам: ако не видите газ со газ да спиеме знајте дека не е во ред ситуацијата :rofl:

    срека голема што он не сака да се каре а јас па плачка и така да кавгите ни завршуват најчесто после минута два (ок овие ситните) а сме имале до сега 2 кавги која последната донесе резултат откажување на регистрација и :!: за малку да почнев сама да живеам во друг стан :tmi:
     
  5. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Кога ќе ми текне на почеток колку се притресував, не можев да учам додека не се смириме....ма глупости, сега повише ко на шала ги сфаќам караниците, како сме се скарале така ќе се смириме, ако си глуп нервирај се за глупости. :wink:
     
  6. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Зависи од караницата. Има некои ситни кои веднаш и двајцата ги забораваме, и после 2 минути е како ништо да не се случило :) А има караници за кои, богами, треба и двајцата бајаги да се потрудиме за да се решат.
    И двајцата сме импулсивни, но за среќа и со прилична доза на самоконтрола, која многу пати и двајцата не' има спасено (и во врската и воопшто за се' во животот). Ако се случи некоја поголема караница, најчесто не ја решаваме веднаш. Двајцата сме такви што прво ни треба да ја „преспиеме“ караницата, малку да се смириме внатрешно, па откако ќе ни помине нервозата на двајцата, седнуваме и правиме муабет. (Обично ова е следниот ден после караницата, или најрано 3-4 часа после неа). Зашто, ако таквите караници ги „решававме“ во моментот....охохо, одамна немаше да бидеме во врска. Ќе раскиневме и ќе се испотепавме 100 пати до сега. :D Тежок ми е за поднесување периодот додека ја решиме караницата, ама тоа е.....Подобро со ладна глава да ја решиме, отколку да се спукаме дополнително и да не решиме ништо. :worried:
     
  7. Betty.Boop

    Betty.Boop Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    61
    Секогаш при срце :(
     
  8. eleni27

    eleni27 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Со мојот вереник досега не сме се скарале... знам дека не би поднела да ми се налути, а камо ли да избие кавга...Двајцата сме против кавгите и се решаваме заедно со дискусија. Треба да се вложите во врската, да се опуштите и максимално да верувате во човекот до вас, и така нема да има кавги ;) Некогаш, јасно мудро ќе премолчите, што не значи дека се сложувате и бидете среќни....Уживајте во тоа што го имате :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
  9. Belisima

    Belisima Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    26
    Двајцата сме многу тврдоглави и не попуштаме и имаме конфликти но сето то а веднаш се решава со добар разговор .Јас сум импулсивна и брзо пламнувам ама ми проаѓа брзо и после тоа ми е криво и тешко и следува помирување и гушкање и се е во ред . :inlove:
     
  10. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Не се караме, јас водам монолог...освен коа дебатираме на мсн, г ток и слично....и стандард некој се јавува, на некој му се јаде, моча...снемува нет и не можеме да се докараме..после тоа ко ништо да не било :D
     
  11. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    Не сакам воопшто да се карам затоа што многу ми е тешко после караница.
     
  12. 1-Lady-in-red

    1-Lady-in-red Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    44
    Јас со дечко ми скоро никогаш не сум имала сериозни караници па малку посериозно да навлегувам во тоа и да размислувам, иако така почесто знам да се налутам за некои мали ситници, но ништо страшно еден саат и се поминало :)
     
  13. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Јас и дечкоми одамна не сме се скарале (на почетокот од врската 2-3 пати се каравме по моја вина).
    А во последно време само се љутиме тоа е како лигаво малку за да дојде да ме милува да ме бакнува за да му простам :D ... и аааајде поминалооо :) ... тоа често се случува кога сум кај него и ако нешто не ми чини одма на креветот се испружувам и главата доле и го чекам да дојде да ми се извинува :D ... како дечиња сме си, ама многу си се сакаме :inlove: :inlove:
     
  14. taznatajbg

    taznatajbg Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    Ужасно тешко ја поднесувам поготово во последно време и не можам да се сконцентрирам на ништо друго...:(
     
  15. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Како во секоја врска,така и во бракот има караници
    кога бевме во врска после караницата добивав супер подарок и секогаш во мојот дневник беше запишан
    додека во бракот се чуствувам по тешко,но се справуваме со вечера во ресторан или ако ептен сум лута си нарачувам пица да ми донесат дома сама си ја јадам не му давам него последната караница што ни беше за да престанам да се лутам ми купи балон голем во форма на срце :inlove: и вели сега ако ти го дадам ќе престанеш да ми се лутиш?Ме насмеа до солзи и така :lol:
    Но има и караници кои се уште ги помнам.......
     
  16. mare16

    mare16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    не поднесувам караници.пијам многу јако лекови за да поднесам.
     
    На portokalova му/ѝ се допаѓа ова.
  17. portokalova

    portokalova Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    32
    мразам караници :( многу тешко ми паѓаат и сакам што побрзо да ја смириме работата и да го решиме проблемот, и се да биде во ред. одма се нервирам и одма плачам ;( и светот ми се руши а тоа е МНОГУ ЛОШО. треба да бидам поцврста! :worried:
     
  18. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Ги мразам караниците, затоа правам се што можам за да не дојде до тоа. Но, дечко ми не е толку прилагодлив како мене. Јас можам ако ми смета нешто да го зачувам во мене и ќе ми помине. А тој не може така.
    Колку пати за некои банални работи се караме. Ама ете, тоа е тој.
    Инаку тешко ги поднесувам особено ако има некоја неправда и не можам да му докажам. Тогаш сакам да излезам од споствената кожа. :)
     
  19. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Нормално дека не сакам да има караници,но најчесто јас сум таа што се фаќа за ситници и знае да предизвика кавга и тогаш помалку се каам и ми е криво што сум постапила така.Но ако тој е виновен е тек тогаш ми проработува инатот и одам до крај.Мислам дека ќе пукнам од нервоза ама не попуштам додека не докажам дека сум во право( нормално ако сум,за такви работи сум многу самокритична).Светла точка во целата ситуација е тоа што него не го држи лутината многу долго и одма почнува да го врти муабетот за да не продолжуваме со кавгата :)
     
  20. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Јас само навидум сум силна личност кога се карам со него.
    Но кога ќе го завртам грбот веднаш во истиот момент почнувам да плачам.Секако ме боли секоја наша кавга но пред него не сакам да покажувам премногу емоции...