1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако ги поднесувате караниците со саканата личност?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 16 февруари 2010.

  1. doll.a

    doll.a Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    1.315
    Допаѓања:
    3.248
    Пол:
    Женски
    Највеќе што мрзам е да се карам со мојот дечко . Ако се ситни караници се смируваме за 15 мин максимум но ако станува збор за поголема е тогаш многу се лутам но ми трае највеќе 1 ден . Некогаш се дешавало и да се смирувам со дијазепами ради него али еве помина доста време не сме се скарале онака асално и се надевам во брзо време нема ни да се скараме .
     
  2. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Секоја врска си има свои успони и падови,па и нашата.Обично нашите караници траат 15 до 20 минути,онака за глупости,само 2 пати сме имале онака сериозна кавга и многу ни беше лошо и на двајцата тогаш,а никој не попушташе,се додека не се свестивме што правиме и го решивме тоа,си се гушнавме и двајцата си плачевме,а потоа се смеевме :inlove: .Не сакам ич да се караме,на почетокот на врската почести беа тие караници, но сега по скоро 5 години тие се поретки и се надевам дека воопшто нема ни да ги има.По обичај тој попушта повеќе од мене,јас сум тврдоглавата :devil: :D ,ама во последно се трудам да балансирам и да попуштам повеќе,па има резултати.
     
  3. Ognenija

    Ognenija Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    586
    Порано кога се скаравме по 5/6 дена не комунициравме, дури сме се одминувале на улица :tmi: ама сега за среќа поретко се караме (пу пу да не се урочиме :D ).
    Јас често знам да заплачам нели малце емотивна сцена да направам :wasntme: и така он милиот секогаш ми паѓа на оваа финта. :lol:
     
  4. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Јас и животинчево мое сеуште не сме се скарале. :|
    Ниту еднаш до сега. Само се надевам ваквава состојба е арна, оти јас година дена да не се скарам со некој... :rofl:
     
  5. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.197
    Допаѓања:
    10.837
    Пол:
    Женски
    не ги поднесувам, мучно ми е, и затоа се договоривме нема карање никогаш :)
     
  6. wild.wild

    wild.wild Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    3
    па да се караме.. има година и месец како одиме и кавгите во последно време ни станаа мнооогу чести гости. ;( ќе се налути и лутината ќе му трае највеќе 2 дена, јас ќе го молам да се прелути ии тоа е тоа. кога јас се налутам, неможам да се лутам многу бре.. за саат два попуштам ии све е ок.. од почетокот коа ќе се скаравме и заплачев, тој ќе ме гушнеше и ќе заплачеше а сеа... не, ме гледа само и нејќе да рече не плачи... :worried:
     
  7. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Многу ми е тешко , веднаш станувам друга личност ни зборувам ни се смеам , до ништо не ми е тогаш.А и го заборавив плачењето тоа е неизбежно |(
     
  8. indelible

    indelible Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    81
    Секогаш скоро се караме за глупости ама сепак многу тешко поднесувам и секогаш плачам, ептен сум лигле. :angel:
     
  9. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Речиси никогаш не се нервирам заради некоја кавга, секогаш гледам проблемот да се реши на мирен начин. До сега не ни се случило после кавга со денови да не збориме, да исклучуваме мобилни и слично. 15тина минути и прошло. Врска без кавги, не е нормална врска :lol:
     
  10. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    Многу ретко се караме , и јас не знам да се карам , само се лутам :worried: :worried: него го нервира тоа бидејќи сака да разговараме за проблемот , а мене па тогаваш не ми се зборува и кога почнам да зборувам веднаш паѓаат солзи ко река , премногу сум чувствителна :$ За ситници се лутам :(
     
  11. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Кога е за некоја ситница... Не се замарам !
    Ама кога станува збор за некоја посериозна ствар,а и јас сум виновна...
    и сепак не попуштам
    ...тогаш деновите ми се ужасни,празни,се ми е глупо и ми нема смисла,немам волја за нишо додека пак не го слушнам,гушнам...
    А кога станува збор за некоја посериозна ствар,а тој е виновен... Криво ми е,али се праам ладна и чекам да ми се извини... Комплицирана сум,знам :)
    ама детално ви објаснив,машала :P
     
  12. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Мразам кариници. Што е до мене никогаш не би се карала, само убаво да си дискутираме на тоа каде лежи проблемот. Но, дечко ми е потежок тип.
    И да, ме погодуваат караниците...било какви караници дали со него...дали со некој друг. Несакам да се карам! А зошто сите целат кон тоа??? - Не ми е јасно навистина. :|
     
  13. kettygirl

    kettygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    244
    секогаш тој прв попушта зато што без причина нема кавга
     
  14. parfemlilav

    parfemlilav Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    претежно сите кавги во мојата врска се заради љубомора...........последиците се тешки секако... солзи , нервози, изгубени мн број на килограми, несоница... не си милеат животот....ЕДНОСТАВНО ПОСАКУВАС НИКОГАШ ДА НЕ СЕ РОДиШ
     
  15. an4ii

    an4ii Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    441
    Пол:
    Женски
    многу тешко :/ стално плачам за секоја караница. Но не си остануваме лути со деновиве истата ден се смируваме :)
     
  16. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    кога се караме за љубомора (од негова страна) му се смеам и го бакнувам го чешкам(со еден збор пробувам да го смирам) и успевам до негде... :lol: а ако сум јас љубоморната е тогаш тешко него :D за ТАА цел месец му ја спомнувам :tmi:
    ако е посериозна караница... имало моменти кога сум плачела,со денови не сум му зборела, не сум сакала да го видам.... ама ете ќе баправи некоја глупост ( у 5 сабајле на врата ми има дојдено среќа прво на тел ми се јавува па морам да му отворам за да не ги разбуди моите) и му се има случено да заплаче и јас готово одма по него плачам :D ( слаба точка ми се мачки солзи) а знам дека се вистински и седиме пред врата ко будали дур не дојде времето моите да станат за на работа :lol:
     
    На Mia-K му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bile15

    Bile15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2013
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    38
    Никако,за жал.
     
  18. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    многу тешко.. со сати, денови плачамм :|
     
  19. Meredit

    Meredit Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    91
    Исто и јас ептен тешко ги поднесувам караниците со маж ми и кога и да се караме јас постојано плачам и се нервирам,ама никогаш прва не попуштам секогаш тој прв ќе ми прозбори и ќе се прељути.било да е тој виновен или не.
     
  20. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    уфф тешкоо, стварно тешко. Одма гледам да не ја доведувам до голема го смирувам, ќе го гушнам, ќе му се насмеам , ќе го бацам и така.. кога сме имале поголеми караници не сме збореле макс. 3 дена, вообичаено не сакаме да се караме и двајцата гледаме да се смириме. Ама и најмала караница да е, криво ми е, не можам да издржам да сум скарана со него, плачам, се нервирам, не зборам со никој, не јадам и така..