Kако ги поднесувате караниците со саканата личност?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 16 февруари 2010.

 1. doll.a

  doll.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  292
  Пол:
  Женски
  Највеќе што мрзам е да се карам со мојот дечко . Ако се ситни караници се смируваме за 15 мин максимум но ако станува збор за поголема е тогаш многу се лутам но ми трае највеќе 1 ден . Некогаш се дешавало и да се смирувам со дијазепами ради него али еве помина доста време не сме се скарале онака асално и се надевам во брзо време нема ни да се скараме .
   
 2. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.978
  Секоја врска си има свои успони и падови,па и нашата.Обично нашите караници траат 15 до 20 минути,онака за глупости,само 2 пати сме имале онака сериозна кавга и многу ни беше лошо и на двајцата тогаш,а никој не попушташе,се додека не се свестивме што правиме и го решивме тоа,си се гушнавме и двајцата си плачевме,а потоа се смеевме :inlove: .Не сакам ич да се караме,на почетокот на врската почести беа тие караници, но сега по скоро 5 години тие се поретки и се надевам дека воопшто нема ни да ги има.По обичај тој попушта повеќе од мене,јас сум тврдоглавата :devil: :D ,ама во последно се трудам да балансирам и да попуштам повеќе,па има резултати.
   
 3. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  585
  Порано кога се скаравме по 5/6 дена не комунициравме, дури сме се одминувале на улица :tmi: ама сега за среќа поретко се караме (пу пу да не се урочиме :D ).
  Јас често знам да заплачам нели малце емотивна сцена да направам :wasntme: и така он милиот секогаш ми паѓа на оваа финта. :lol:
   
 4. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.991
  Пол:
  Женски
  Јас и животинчево мое сеуште не сме се скарале. :|
  Ниту еднаш до сега. Само се надевам ваквава состојба е арна, оти јас година дена да не се скарам со некој... :rofl:
   
 5. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.435
  Допаѓања:
  9.225
  Пол:
  Женски
  не ги поднесувам, мучно ми е, и затоа се договоривме нема карање никогаш :)
   
 6. wild.wild

  wild.wild Активен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  3
  па да се караме.. има година и месец како одиме и кавгите во последно време ни станаа мнооогу чести гости. ;( ќе се налути и лутината ќе му трае највеќе 2 дена, јас ќе го молам да се прелути ии тоа е тоа. кога јас се налутам, неможам да се лутам многу бре.. за саат два попуштам ии све е ок.. од почетокот коа ќе се скаравме и заплачев, тој ќе ме гушнеше и ќе заплачеше а сеа... не, ме гледа само и нејќе да рече не плачи... :worried:
   
 7. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  752
  Многу ми е тешко , веднаш станувам друга личност ни зборувам ни се смеам , до ништо не ми е тогаш.А и го заборавив плачењето тоа е неизбежно |(
   
 8. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Секогаш скоро се караме за глупости ама сепак многу тешко поднесувам и секогаш плачам, ептен сум лигле. :angel:
   
 9. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Речиси никогаш не се нервирам заради некоја кавга, секогаш гледам проблемот да се реши на мирен начин. До сега не ни се случило после кавга со денови да не збориме, да исклучуваме мобилни и слично. 15тина минути и прошло. Врска без кавги, не е нормална врска :lol:
   
 10. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
  Многу ретко се караме , и јас не знам да се карам , само се лутам :worried: :worried: него го нервира тоа бидејќи сака да разговараме за проблемот , а мене па тогаваш не ми се зборува и кога почнам да зборувам веднаш паѓаат солзи ко река , премногу сум чувствителна :$ За ситници се лутам :(
   
 11. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  3.409
  Кога е за некоја ситница... Не се замарам !
  Ама кога станува збор за некоја посериозна ствар,а и јас сум виновна...
  и сепак не попуштам
  ...тогаш деновите ми се ужасни,празни,се ми е глупо и ми нема смисла,немам волја за нишо додека пак не го слушнам,гушнам...
  А кога станува збор за некоја посериозна ствар,а тој е виновен... Криво ми е,али се праам ладна и чекам да ми се извини... Комплицирана сум,знам :)
  ама детално ви објаснив,машала :P
   
 12. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.908
  Мразам кариници. Што е до мене никогаш не би се карала, само убаво да си дискутираме на тоа каде лежи проблемот. Но, дечко ми е потежок тип.
  И да, ме погодуваат караниците...било какви караници дали со него...дали со некој друг. Несакам да се карам! А зошто сите целат кон тоа??? - Не ми е јасно навистина. :|
   
 13. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  244
  секогаш тој прв попушта зато што без причина нема кавга
   
 14. parfemlilav

  parfemlilav Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  претежно сите кавги во мојата врска се заради љубомора...........последиците се тешки секако... солзи , нервози, изгубени мн број на килограми, несоница... не си милеат животот....ЕДНОСТАВНО ПОСАКУВАС НИКОГАШ ДА НЕ СЕ РОДиШ
   
 15. an4ii

  an4ii Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  436
  Пол:
  Женски
  многу тешко :/ стално плачам за секоја караница. Но не си остануваме лути со деновиве истата ден се смируваме :)
   
 16. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  2.841
  Пол:
  Женски
  кога се караме за љубомора (од негова страна) му се смеам и го бакнувам го чешкам(со еден збор пробувам да го смирам) и успевам до негде... :lol: а ако сум јас љубоморната е тогаш тешко него :D за ТАА цел месец му ја спомнувам :tmi:
  ако е посериозна караница... имало моменти кога сум плачела,со денови не сум му зборела, не сум сакала да го видам.... ама ете ќе баправи некоја глупост ( у 5 сабајле на врата ми има дојдено среќа прво на тел ми се јавува па морам да му отворам за да не ги разбуди моите) и му се има случено да заплаче и јас готово одма по него плачам :D ( слаба точка ми се мачки солзи) а знам дека се вистински и седиме пред врата ко будали дур не дојде времето моите да станат за на работа :lol:
   
  На Mia-K му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Bile15

  Bile15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2013
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  38
  Никако,за жал.
   
 18. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  многу тешко.. со сати, денови плачамм :|
   
 19. Meredit

  Meredit Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  90
  Исто и јас ептен тешко ги поднесувам караниците со маж ми и кога и да се караме јас постојано плачам и се нервирам,ама никогаш прва не попуштам секогаш тој прв ќе ми прозбори и ќе се прељути.било да е тој виновен или не.
   
 20. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  2.469
  Пол:
  Женски
  уфф тешкоо, стварно тешко. Одма гледам да не ја доведувам до голема го смирувам, ќе го гушнам, ќе му се насмеам , ќе го бацам и така.. кога сме имале поголеми караници не сме збореле макс. 3 дена, вообичаено не сакаме да се караме и двајцата гледаме да се смириме. Ама и најмала караница да е, криво ми е, не можам да издржам да сум скарана со него, плачам, се нервирам, не зборам со никој, не јадам и така..