Kако ги поднесувате караниците со саканата личност?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 16 февруари 2010.

 1. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Зависи кава е караницата.Во моментот не се нервирам.Сум се избранила самата себе али после ми е криво.Највеке што ни потрајло било два дена и многу ми влијаеше тоа на учењето.И потоа разговараме со ветување од двете страни дека нема да се повтори :!: .ПА следи гушкања и :* . :rofl: :rofl: :rofl:
   
 2. Insatiable13

  Insatiable13 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  367
  Многу ретко се караме со саканата личност, а и кога ќе се скараме, многу брзо се смируваме... така да и немаме многу главоболки со караниците :)
   
 3. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.681
  Допаѓања:
  31.732
  Пол:
  Женски
  Јас сум личност што избегнува вербални преперки.Таквите ситуации ги игнорирам.Може само да го покренам гласот и тоа е доволен знак за тој што ме познава дека нешто не е во ред и дека треба да разговараме.Знам да држам лутина доколку другиот е виновникот,а моите грешки ги признавам.
   
 4. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.157
  Допаѓања:
  14.048
  Пол:
  Женски
  Ретко се караме,а и кога ќе се скараме,секогаш тој попушта.Јас прва до сеа ни сум се извинила,ни попуштила.Да си знае со кого има работа. :devil: :D
   
 5. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  977
  мнооогу мнооогу ретко се случува тоа..
  речиси никогаш..
  но ако се случи, тоа е површно и трае неколку минути..
  секогаш тој прв подава рака..и попушта ..дека ме сака :$
   
 6. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  Јас сум трпелива и молчам за многу работи , ама кога ќе се прелие чашата кажувам се што мислам и не сакам воопшто да се замарам.. Криво ми е, ми недостасува ама кога знам дека сум во право не попуштам!
  Собирам лутина па ќе удрам на плачење, и така се во круг додека едниот не попушти :)
   
 7. Audrey16

  Audrey16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  50
  Ма нас човеку лутина не не држи. Колку што е добро, толку е и лошо тоа. Ама барем двајцата сме такви, мекушари!
   
 8. elenkator

  elenkator Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  Јас сум многу емоционална личност (риба во хороскоп), и се си земам при себе , секоја караница ја сфаќам сериозно и многу се нервирам стално , а има и многу работи што ме нервираат па затоа и се караме најчесто , ама незнам таква сум едноставно кога ми значи некој , мора да знам се па и под услов да се скараме ..
   
 9. simona26

  simona26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2014
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  136
  Значи колку и да се караме 5 - 10 мин. не разговараме и потоа кога ке се погледнеме е вакви сме :lol: :lol: . Значи лутина ич не држиме. :inlove: :inlove: А знам еден пар, најчесто се караат за глупости и потоа со денови и недели не зборуваат и просто не ми е јасно, како е можно со човекот со кој си во брак и со кого делиш постела да издржиш толку време да не не разговараш, поготово кога причината за кавгата е смешна. :?:
   
 10. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.667
  Допаѓања:
  19.744
  Пол:
  Женски
  За среќа не се караме често :lol: а кога ке се скараме и по 5мин ке се погледнеме очи во очи и ке се смееме :D и толку беше :D
   
 11. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.639
  Допаѓања:
  143.332
  Многу лошо ги поднесувам. Скоро и да не ги поднесувам. А ги има многу :tmi:
   
 12. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
  Како вага во хороскоп караници мразам најмногу од се.
  Било со кого,едноставно го губам гласот,и веднаш ми навираат солзи.
  Со дечко ми се караме буквално за ситници,(зошто не ми крена,зошто касниш,зошто не учиш)

  До сега не траела лутината повеќе од еден час.Само неколку солзички и веднаш му поминува.
  А во тој час,буквално немам воља за ништо,едноставно не ми се ни живее.
  Убаво рекле,љубовта е школа што не треба да се учи.
   
 13. LittleGirl23

  LittleGirl23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  14
  Лошо...Секогаш кога ке се потскараме малце повеќе т.е голема караница искрено веднаш ми иде да заплачам а тоа и често го правам не само затоа што тој меповредил мене во караницатат туку и јас него а навистина несаакам да го поверувам и да се караме накако криво ми е...Колку и да сум му лута колку и да му викам сакам да истрчам и силно да го прегарнам...
   
 14. tigarche

  tigarche Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2013
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  1
  иста сум и јас :(
   
 15. Emily Dora

  Emily Dora Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  јас сум голем љутко обично трпам и не плачам се борам и инат водам.ако е мн жустро и се дерам мн тогаш ми се стегнува грлово и солзи ми течат...а кога вика и он и глеам дека губам како на пример денеска плачам затоа што ме повредил мн и напраил нешто што не треба...
   
 16. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  762
  Пол:
  Женски
  Караниците се ретки, а и кога ги има не траат долго време. Се трудам секогаш проблемите да ги решиме со разговор. Сметам дека двајца свесни луѓе меѓу кои има љубов, можат за се да се договорат. Така и функционираме.
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.479
  Допаѓања:
  125.580
  Пол:
  Женски
  И двајцата сме тврдоглави па се трудиме после секоја караница да се насмееме слатко. И така функционираме, се караме за ситници и глупости и тоа само кога ја сум во пмс :lol:. Му имам кажано дека нашите караници не се некои посериозни караници. Но сепак си вложуваме и двајцата во оваа врска.
   
 18. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.525
 19. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  420
  Допаѓања:
  292
  Пол:
  Женски
  Се сакаме многу и секогаш си попуштаме, па нели во врската треба да има многу толерантност.Обично се караме за глупости,да не види некој од страна би ни се смеел хаха :)
   
 20. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  5.388
  Пол:
  Женски
  И ние некогаш знаеме за мала ситница да се скараме, но после 10мин одма едниот ќе попушти и толку од лутењето т.е караницата....но тоа ни се дешава мнооогу ретко. :)