1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако ги поднесувате караниците со саканата личност?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 16 февруари 2010.

  1. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Зависи кава е караницата.Во моментот не се нервирам.Сум се избранила самата себе али после ми е криво.Највеке што ни потрајло било два дена и многу ми влијаеше тоа на учењето.И потоа разговараме со ветување од двете страни дека нема да се повтори :!: .ПА следи гушкања и :* . :rofl: :rofl: :rofl:
     
  2. Insatiable13

    Insatiable13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    367
    Многу ретко се караме со саканата личност, а и кога ќе се скараме, многу брзо се смируваме... така да и немаме многу главоболки со караниците :)
     
  3. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Јас сум личност што избегнува вербални преперки.Таквите ситуации ги игнорирам.Може само да го покренам гласот и тоа е доволен знак за тој што ме познава дека нешто не е во ред и дека треба да разговараме.Знам да држам лутина доколку другиот е виновникот,а моите грешки ги признавам.
     
  4. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.902
    Допаѓања:
    30.639
    Пол:
    Женски
    Ретко се караме,а и кога ќе се скараме,секогаш тој попушта.Јас прва до сеа ни сум се извинила,ни попуштила.Да си знае со кого има работа. :devil: :D
     
  5. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    мнооогу мнооогу ретко се случува тоа..
    речиси никогаш..
    но ако се случи, тоа е површно и трае неколку минути..
    секогаш тој прв подава рака..и попушта ..дека ме сака :$
     
  6. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Јас сум трпелива и молчам за многу работи , ама кога ќе се прелие чашата кажувам се што мислам и не сакам воопшто да се замарам.. Криво ми е, ми недостасува ама кога знам дека сум во право не попуштам!
    Собирам лутина па ќе удрам на плачење, и така се во круг додека едниот не попушти :)
     
  7. Audrey16

    Audrey16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    50
    Ма нас човеку лутина не не држи. Колку што е добро, толку е и лошо тоа. Ама барем двајцата сме такви, мекушари!
     
  8. elenkator

    elenkator Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
    Јас сум многу емоционална личност (риба во хороскоп), и се си земам при себе , секоја караница ја сфаќам сериозно и многу се нервирам стално , а има и многу работи што ме нервираат па затоа и се караме најчесто , ама незнам таква сум едноставно кога ми значи некој , мора да знам се па и под услов да се скараме ..
     
  9. simona26

    simona26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2014
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    136
    Значи колку и да се караме 5 - 10 мин. не разговараме и потоа кога ке се погледнеме е вакви сме :lol: :lol: . Значи лутина ич не држиме. :inlove: :inlove: А знам еден пар, најчесто се караат за глупости и потоа со денови и недели не зборуваат и просто не ми е јасно, како е можно со човекот со кој си во брак и со кого делиш постела да издржиш толку време да не не разговараш, поготово кога причината за кавгата е смешна. :?:
     
  10. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    За среќа не се караме често :lol: а кога ке се скараме и по 5мин ке се погледнеме очи во очи и ке се смееме :D и толку беше :D
     
  11. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Многу лошо ги поднесувам. Скоро и да не ги поднесувам. А ги има многу :tmi:
     
  12. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Како вага во хороскоп караници мразам најмногу од се.
    Било со кого,едноставно го губам гласот,и веднаш ми навираат солзи.
    Со дечко ми се караме буквално за ситници,(зошто не ми крена,зошто касниш,зошто не учиш)

    До сега не траела лутината повеќе од еден час.Само неколку солзички и веднаш му поминува.
    А во тој час,буквално немам воља за ништо,едноставно не ми се ни живее.
    Убаво рекле,љубовта е школа што не треба да се учи.
     
  13. LittleGirl23

    LittleGirl23 Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    14
    Лошо...Секогаш кога ке се потскараме малце повеќе т.е голема караница искрено веднаш ми иде да заплачам а тоа и често го правам не само затоа што тој меповредил мене во караницатат туку и јас него а навистина несаакам да го поверувам и да се караме накако криво ми е...Колку и да сум му лута колку и да му викам сакам да истрчам и силно да го прегарнам...
     
  14. tigarche

    tigarche Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    1
    иста сум и јас :(
     
  15. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    јас сум голем љутко обично трпам и не плачам се борам и инат водам.ако е мн жустро и се дерам мн тогаш ми се стегнува грлово и солзи ми течат...а кога вика и он и глеам дека губам како на пример денеска плачам затоа што ме повредил мн и напраил нешто што не треба...
     
  16. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Караниците се ретки, а и кога ги има не траат долго време. Се трудам секогаш проблемите да ги решиме со разговор. Сметам дека двајца свесни луѓе меѓу кои има љубов, можат за се да се договорат. Така и функционираме.
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    И двајцата сме тврдоглави па се трудиме после секоја караница да се насмееме слатко. И така функционираме, се караме за ситници и глупости и тоа само кога ја сум во пмс :lol:. Му имам кажано дека нашите караници не се некои посериозни караници. Но сепак си вложуваме и двајцата во оваа врска.
     
  18. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
  19. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Се сакаме многу и секогаш си попуштаме, па нели во врската треба да има многу толерантност.Обично се караме за глупости,да не види некој од страна би ни се смеел хаха :)
     
  20. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    И ние некогаш знаеме за мала ситница да се скараме, но после 10мин одма едниот ќе попушти и толку од лутењето т.е караницата....но тоа ни се дешава мнооогу ретко. :)