Kако ги поднесувате караниците со саканата личност?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 16 февруари 2010.

 1. Ulove

  Ulove Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2015
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Оххх,се нервирам премногу,но не покажувам ладна сум и веднаш по некое време ќе попуштиме.
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.661
  Допаѓања:
  53.608
  Пол:
  Женски
  Со сегашниот дечко се случува да се искараме но не држиме лутина, кратко после тоа се однесуваме како да не било ништо. Ме загрижува тоа што често почнавме да се караме. Се каам што сум изреагирла премногу бурно во некои ситуации.
   
 3. Sigma*

  Sigma* Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Vo vrska sum vekje 4 godini, i do sega nemalo nokj a nie da si legneme luti :) se sluchuvaat karanici no gi reshavame brzo :) se nadevam deka taka i kje prodolzhime :)
   
  На Flower.D му/ѝ се допаѓа ова.
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.817
  Пол:
  Женски
  Многу тешко ги поднесував. Тој беше премногу глупав за да сфати дека ме повредува, а јас не смеам да се нервирам.
  Ако ви значи некој ќе сакате се да биде како што треба. Секоја караница создава нервоза, а нервозата немир, љубомора и сомнеж. Кога ги имате сите овие чувства самиот мозок си режира еден филм во кој вие почнувате да верувате врз база на емоциите и неговите постапки. Си замислувате сценарија и си правите филмови, а во реалноста тој можеби и ништо да не прави, ама вие мислите дека прави.
   
 5. Avalin

  Avalin Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Секогаш јас сум таа што вика и нервозата ја покажувам како што ја чувствувам, а тој секогаш ја смирува ситуацијата и нервозата ја чува во себе не ја искажува на мене и некогаш се чувствувам виновно затоа што само јас се слушам :lol:
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  609
  Пол:
  Женски
  Попуштав но и тоа си имало граница. Не можев веќе да се поднесам и сама себе и сето тоа плачење за некој идиот.
  Глупав изрод ќе глуми дека се е совршено, како демек не сака да се расправа..
   
 7. KeBideLi

  KeBideLi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2018
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  194
  Пол:
  Женски
  Устата ми е пред умот. Многу често ми лета нешто без да размислам дека ќе се развие во нешто многу поголемо, но веќе е касно. Тој е поимпулсивен. Јас можам да се скарам и за 5 мин ми поминува, само да не ми стои во мене. Тој почнува премногу да размислува и да се нервира уште повеќе и ми треба долго време да се вратиме во нормала. Мислам... неколку часа. Но, никогаш не си легнуваме лути.
   
 8. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  1.077
  Пол:
  Женски
  Мене ми доаѓаат солзи на очи и се нервирам...и тој исто така се нервира, го следи секој мој покрет и ги лупа вратите, не зборуваме неколку саати..а потоа како ништо да не се случило.
   
 9. cavalli

  cavalli Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  1.335
  Пол:
  Женски
  Пушам кутија за 1 час, се лутам, ме држи лутината се додека не попушти тој. Мислам додека сме скарани заради негова глупост.
  Кога се караме заради мене попуштам јас. Компромис.
   
 10. gloriabebo

  gloriabebo Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  104
  Јас мразам кавги а јас сум иницијатор.Сега звучам смешно ама така е.Јас всушност сакам разговор, компромис а не кавга.И секогаш кога сакам да кажам нешто што ми смета изгледа како да сакам да се карам.Така беше во минатото па сега така си мисли дека и уште е така.
  Порано бевме лоши за гледање отстрана.Сега се смирени работите.Ваљда сфативме дека сакаме да сме заедно па и зошто да се караме.
   
 11. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  6.322
  Пол:
  Машки
  Последната врска имав толку кавги и држење на кумплуг, толку двете претходни да ги броев заедно за последната да соберам. :D

  Обично не толерирам безвеза кавги и да се бара рачки за расправија и да се прави некој виновен, безврска, ама ајде си реков можеби таков карактер е да и се удоволи малку. Сеедно, сега веќе е бивша.
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.580
  Допаѓања:
  142.798
  Па баш и не се караме.. не памтам да сме се испокарале во овие година ипол:?:
  Кога ќе се поткараме онака ситно, јас си се затворам во соба, ќе си поплачам од нервоза малку и како ништо да не било.. а го чекам секој момент да влезе да праша што ти е.. Ама го нема, тогаш баш дреме на компјутер|(
   
  На Milobebence, Flower.D и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.131
  Допаѓања:
  22.046
  Не ги поднесувам, гледам да се разбереме разумно . Порано бев инает, ама сфатив дека многу време и енергија ни одзема , плус двата не прави тажни. Мм никогаш не се дери плус, ама никогаш, глупаво ми беше сама да викам како нездрава:D
   
  На Milobebence, Mr. Right и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.383
  Допаѓања:
  134.818
  Пол:
  Женски
  Не се караме често ама кога ќе се скараме ме погодува тоа, знам да си поплачам. Ама брзо ни проаѓа, за пола саат, саат, ќе си се извиниме, ќе си кажеме дека се сакаме и се е во ред. Среќа последен пат пред 2-3нед се потскаравме зашо бев нервозна и од тогаш сме супер. Ич не сакам да се караме. :)
   
  На cavalli и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. Demon4e

  Demon4e Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Pa vaka koga kje se karame, a bese mnogu cesto, sega da ne se urocam ne se karame, karanicata ne ja podnesuvam, se karam i jas. se pcueme, se dereme, ama fizicki kontakt samo onaka na ubav i fin nacin za smiruvanje haahha :P
   
 16. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  6.145
  Допаѓања:
  53.479
  Пол:
  Женски
  На крај двајцата плачеме ... И се гушкаме
   
 17. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.767
  Допаѓања:
  40.070
  Пол:
  Женски
  Па зависи, ако се нешто сериозно скараме знам да се изнервирам многу и да заплачам.
  Но добро е што не ни се случува често да се караме.
   
 18. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  2.491
  Пол:
  Женски
  Некој од страна да слуша ќе мисли сама си зборувам и сама на себе се карам:wasntme:, мм никогаш не крева глас, а многу ретко ми возврака на кавга. Еднаш му се скарав за глупост неколку пати, а тој беше нервозен и ми возврати, јас од цела лутина и нервоза, ми стана ептен смешно да повише тон и почнав на глас да се сменам :D.
   
  На Milobebence и Flower.D им се допаѓа ова.