1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако ги поднесувате караниците со саканата личност?

Дискусија во 'Врски' започната од lavica23, 16 февруари 2010.

  1. Ulove

    Ulove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Оххх,се нервирам премногу,но не покажувам ладна сум и веднаш по некое време ќе попуштиме.
     
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.178
    Допаѓања:
    76.714
    Пол:
    Женски
    Со сегашниот дечко се случува да се искараме но не држиме лутина, кратко после тоа се однесуваме како да не било ништо. Ме загрижува тоа што често почнавме да се караме. Се каам што сум изреагирла премногу бурно во некои ситуации.
     
  3. Sigma*

    Sigma* Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    102
    Пол:
    Женски
    Vo vrska sum vekje 4 godini, i do sega nemalo nokj a nie da si legneme luti :) se sluchuvaat karanici no gi reshavame brzo :) se nadevam deka taka i kje prodolzhime :)
     
    На Flower.D му/ѝ се допаѓа ова.
  4. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Многу тешко ги поднесував. Тој беше премногу глупав за да сфати дека ме повредува, а јас не смеам да се нервирам.
    Ако ви значи некој ќе сакате се да биде како што треба. Секоја караница создава нервоза, а нервозата немир, љубомора и сомнеж. Кога ги имате сите овие чувства самиот мозок си режира еден филм во кој вие почнувате да верувате врз база на емоциите и неговите постапки. Си замислувате сценарија и си правите филмови, а во реалноста тој можеби и ништо да не прави, ама вие мислите дека прави.
     
  5. Avalin

    Avalin Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Секогаш јас сум таа што вика и нервозата ја покажувам како што ја чувствувам, а тој секогаш ја смирува ситуацијата и нервозата ја чува во себе не ја искажува на мене и некогаш се чувствувам виновно затоа што само јас се слушам :lol:
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Попуштав но и тоа си имало граница. Не можев веќе да се поднесам и сама себе и сето тоа плачење за некој идиот.
    Глупав изрод ќе глуми дека се е совршено, како демек не сака да се расправа..
     
  7. KeBideLi

    KeBideLi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2018
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    194
    Пол:
    Женски
    Устата ми е пред умот. Многу често ми лета нешто без да размислам дека ќе се развие во нешто многу поголемо, но веќе е касно. Тој е поимпулсивен. Јас можам да се скарам и за 5 мин ми поминува, само да не ми стои во мене. Тој почнува премногу да размислува и да се нервира уште повеќе и ми треба долго време да се вратиме во нормала. Мислам... неколку часа. Но, никогаш не си легнуваме лути.
     
  8. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Мене ми доаѓаат солзи на очи и се нервирам...и тој исто така се нервира, го следи секој мој покрет и ги лупа вратите, не зборуваме неколку саати..а потоа како ништо да не се случило.
     
  9. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.613
    Пол:
    Женски
    Пушам кутија за 1 час, се лутам, ме држи лутината се додека не попушти тој. Мислам додека сме скарани заради негова глупост.
    Кога се караме заради мене попуштам јас. Компромис.
     
  10. gloriabebo

    gloriabebo Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    104
    Јас мразам кавги а јас сум иницијатор.Сега звучам смешно ама така е.Јас всушност сакам разговор, компромис а не кавга.И секогаш кога сакам да кажам нешто што ми смета изгледа како да сакам да се карам.Така беше во минатото па сега така си мисли дека и уште е така.
    Порано бевме лоши за гледање отстрана.Сега се смирени работите.Ваљда сфативме дека сакаме да сме заедно па и зошто да се караме.
     
  11. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.741
    Допаѓања:
    15.292
    Пол:
    Машки
    Последната врска имав толку кавги и држење на кумплуг, толку двете претходни да ги броев заедно за последната да соберам. :D

    Обично не толерирам безвеза кавги и да се бара рачки за расправија и да се прави некој виновен, безврска, ама ајде си реков можеби таков карактер е да и се удоволи малку. Сеедно, сега веќе е бивша.
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.585
    Допаѓања:
    171.575
    Пол:
    Женски
    Па баш и не се караме.. не памтам да сме се испокарале во овие година ипол:?:
    Кога ќе се поткараме онака ситно, јас си се затворам во соба, ќе си поплачам од нервоза малку и како ништо да не било.. а го чекам секој момент да влезе да праша што ти е.. Ама го нема, тогаш баш дреме на компјутер|(
     
    На Milobebence, Flower.D и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  13. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.409
    Допаѓања:
    36.012
    Не ги поднесувам, гледам да се разбереме разумно . Порано бев инает, ама сфатив дека многу време и енергија ни одзема , плус двата не прави тажни. Мм никогаш не се дери плус, ама никогаш, глупаво ми беше сама да викам како нездрава:D
     
    На Milobebence, Mr. Right и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.291
    Пол:
    Женски
    Не се караме често ама кога ќе се скараме ме погодува тоа, знам да си поплачам. Ама брзо ни проаѓа, за пола саат, саат, ќе си се извиниме, ќе си кажеме дека се сакаме и се е во ред. Среќа последен пат пред 2-3нед се потскаравме зашо бев нервозна и од тогаш сме супер. Ич не сакам да се караме. :)
     
    На cavalli и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  15. Demon4e

    Demon4e Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Pa vaka koga kje se karame, a bese mnogu cesto, sega da ne se urocam ne se karame, karanicata ne ja podnesuvam, se karam i jas. se pcueme, se dereme, ama fizicki kontakt samo onaka na ubav i fin nacin za smiruvanje haahha :P
     
  16. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.062
    Допаѓања:
    72.334
    Пол:
    Женски
    На крај двајцата плачеме ... И се гушкаме
     
  17. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.949
    Допаѓања:
    50.047
    Пол:
    Женски
    Па зависи, ако се нешто сериозно скараме знам да се изнервирам многу и да заплачам.
    Но добро е што не ни се случува често да се караме.
     
  18. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.800
    Допаѓања:
    8.885
    Пол:
    Женски
    Некој од страна да слуша ќе мисли сама си зборувам и сама на себе се карам:wasntme:, мм никогаш не крева глас, а многу ретко ми возврака на кавга. Еднаш му се скарав за глупост неколку пати, а тој беше нервозен и ми возврати, јас од цела лутина и нервоза, ми стана ептен смешно да повише тон и почнав на глас да се сменам :D.
     
    На Milobebence и Flower.D им се допаѓа ова.