1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kрварење

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од mackice, 17 октомври 2010.

 1. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Вчера многу се уплашив кога видов крв пред мокренје ,а имав добиено пред 10 дена,од што може да биде дали зане некој нека ми помогне многу ми е страв,а одамна имам некој болки во десниот бубрег бев на лекар ми рекоја некој застој во 4 чашка ми дадоја некој апчинја пиев и увин чај,па дали може е од тоа или неззз што да правам што се не помислив дека ми е,нека ми каже некој ако знае од што се мозе да има крваренје :( :( :( :( :( :(
   
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Kрваренје

  Една замерка не е крварејне туку крварење.
  Не знам што ќе биде, никој тука не може да нагаѓа тоа само на доктор повторен преглед и ќе знаеш.Можеда е од бубрезите може да е од јајници...Се надевам не е ништо лошо.
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.712
  Допаѓања:
  150.522
  Kрваренје

  Ако во урината има крв,не е од јајници,туку ти е од бубрегот.
  Обично застој има од камен во бубрег или песок,па кога се поместуваат,буквално ги гребат бубрезите или мочниот меур и крварат,па има и во урината.
  Ќе си одиш пак на лекар,нека ти направат ехо да ти кажат за што точно се работи и не го оставај така.Бубрезите се многу важен орган.
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 4. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Kрваренје

  се согласувам со лилит оди на лекар и не си играј со здравјето ... не се паничи ... ств е глупаво што никаков друг совет за утеха не можеме тука да ти дадеме ама мораш да отидеш на лекар и да се средиш ... да видиш што е проблемот ... со бубрезите ни со јаниците не си играј ... се надевам не е нешто страшно . :*

  едит... џули не мислеше ништо лошо сфаќам дека си повредена и нервозна ради ситуацијата ... ама мораш да се смириш .
   
 5. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Kрваренје

  јас си помислив сеешто дека ми е,дека сум болна од нешто на зенските органи ,ама сега сватив не мора да значи може да е од бубрезите,утре одам на ехо фала вии
  претходниот пат кога бев на ехо,ми кажаја застој дека имам во 4 чашка во бубрегот и ми дадоја лидаприм апчиња и увин чај да пијам ,али мене многу му гат од тој чај не можам во уста да го ставам ;(
   
 6. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Kрваренје

  Мачкице, смири се малку, Џули најдобронамерно ти го кажа тоа. Нема потреба од нервозни коментари.

  Би ти советувала да одиш на лекар под итно, јас имав ваков сличен проблем и открија дека имам воспаление на бубрегот кое за среќа брзо помина со помош на антибиотици. Ама јас имав и температура, не знам дали имаш и ти?! Што значи кај тебе може да е друг проблемот. Сепак би отишла на лекар на твое место. Не се плаши можеби не е ништо сериозно. Само храбро и ќе биде во ред ;)
   
 7. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Kрваренје

  Не сум воопшто нервозна за јулие,туку и укажав за друг пат да не наоѓа ситни замерки пошто се дешава секој да направи грешка ,јас не приметив воопшто дека има грешка зошто си мислам на проблемов што го имам а не на замерките за буква
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.712
  Допаѓања:
  150.522
  Kрваренје

  Не сум сигурна,ама мислам дека имаше тема крв во урината,побарајте ја.
   
 9. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Kрваренје

  најверојатно е од бубрегот ,али ќе видиме утре ;(
   
 10. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Бев на ехо немам ништо бубрезите ми се како солза чисти ми рекоја , :angel:
  може да е од некоја бактерија или прелада ама утре одам крв да испитам и мокрача се надевам дека ќе бидат позитивни резултатите :rofl:
   
 11. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  И мене ми се случи истото денес. Вчера имав болка долу како кога овулирам, и сабајле гледам капка крв на гаќичките. Следната недела одам на гинеколог, али мора барем отприлика да знам што би можело да е. Ако знае некој нека пише. Сега се плашам од резултатите на гинеколог кога ќе појдам. :/
   
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.015
  Допаѓања:
  198.830
  Пол:
  Женски
  Да не ти е сега овулацијата? Може и од тоа да е, кај некои жени и девојки може да се јави капка-две крв при овулацијата.
   
 13. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Епа заради тоа и се чудев, рачунав на календар и испадна дека ми беше пред некој ден. Чудно.
   
 14. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Jaс баш вчера приметив и како некои парченца кафеави а и крв..........што би можело да биде дали инфекција дали знае некој што е од прилика,одам на гинеколог обавезно сакам во систина како посигурно дали знае некој колку земаат за преглед.
   
 15. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Pl epitel

  денес бев испитав крв и мокрача и на резултатот пишува pl.epitel i 4.5 leukociti,а не знам што е тоа ако знае некој нека ми каже ве молам :(
   
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.015
  Допаѓања:
  198.830
  Пол:
  Женски
  Велиш дека си испитала крв и урина, од кај да знаеме каде ти го пишувало ова, и како, дури и дали точно си го напишала. Никој не може да ти каже вака. Ќе одиш кај матичниот доктор и тој ќе ти ги протолкува резултатите.
   
 17. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  па ова не се однесува на тебе ако знаеш пиши ако не знаеш не пишувај ,можда да има некоја докторка на форумов па да ме упати :D
   
 18. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  мислам дека во систина со се крв и урина и целосен преглед е околу 4000 ден