1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kaко би се викале во...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Someonespecial, 30 ноември 2012.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.423
  Пол:
  Женски
  Откријте како би се викале кога би се викале кога би се родиле во друга држава :)
  Напишете како би се викале во вашата омилена држава (освен Македонија секако)
  Еве за мене:
  Италија - Antonia Bianchi

  http://www.6x9.com/en/?n=mk
   
 2. femina0

  femina0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2012
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  59
  Србија-Јованка ВуковиЌ Jапонија-Mica satoh :D италија-perusina mancini :D
   
 3. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  France-Sofia Michel
   
 4. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Шпанија- Bella Álvarez 8)
   
 5. crankyy

  crankyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  6
  In USA you would be called:
  Stefany Gordon
   
 6. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  In France you would be called:
  Rosemaria Bernard
   
 7. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.712
  Пол:
  Женски
  In India you would be called Poongodi Aggarwal :rofl:
  In Italy you would be called Bonabella Rossi LIKE :rock:
  In Brazil you would be called Leila Acquarone :wasntme:
   
 8. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.292
  Допаѓања:
  19.518
  Пол:
  Женски
  Spain - Verdad Hernández
  Italy - Faustina Esposito
  :D
   
 9. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  In USA you would be called:
  Hallie Fitzpatrick
   
 10. hellokitty2girls

  hellokitty2girls Активен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Italy - Sofia Esposito :D
   
 11. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  575
  France- Elisha Richard :rock:
   
 12. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  http://www.6x9.com What's your foreign name?
  oneday oneday
  [​IMG]
  In France you would be called:
  Sid Mercier
   
 13. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  3.788
  Пол:
  Женски
  In Serbia you would be called:
  Ana Popović

  In Poland you would be called:
  Karolina Zielinski

  In Finland you would be called:
  Elisabeth Laine

  In Argentina you would be called:
  Paula Álvarez

  :?: :!: ;)
   
 14. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  In France you would be called:
  Huguetta Morel :D :D :D
   
 15. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  Германија-Joscelin Hoffmann
  USA-Deniz Fitzpatrick
   
 16. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  191
  In Spain you would be called:
  Zita Gil :rofl:
   
 17. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.292
  Допаѓања:
  19.518
  Пол:
  Женски
  In Brazil you would be called:
  Giovanna Kowalsky
   
 18. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  САД-Camellia Madden :$
   
 19. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.171
  Пол:
  Женски
  Katalina Shiffer :) - switzerland
   
 20. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
  In USA you would be called:
  Edith McKay :D