Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kaко би се викале во...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Someonespecial, 30 ноември 2012.

 1. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Dionegia Conti - Во италија
  Mirjana Marković - Србија :D
   
 2. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  USA - Bianna Alexander
   
 3. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  2.815
  Пол:
  Женски
  Francisca Fernández- Argentina
  Susanne Gustafsson -Sweden
   
 4. Tejaswini

  Tejaswini Активен член

  Се зачлени на:
  30 март 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Индија- Теџасвини
  Шпанија-Маура
   
 5. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  134
  French - Steffie Petit :D
   
 6. HollyCombs

  HollyCombs Активен член

  Се зачлени на:
  1 април 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  19
  Во Шпанија Julina Martín, а во Италија Emilia De Luca
   
 7. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.399
  Пол:
  Женски
  In USA you would be called:
  Dolly Wiggins

  In Italy you would be called:
  Alcinia Rossi

  In Mexico you would be called:
  Iczoxochitl Martinez
  8)
   
 8. Barbie07

  Barbie07 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2013
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Шпанија-Candi Rodríguez
  Италија-Agnes Marino
  Србија-Tatijana Nikolić
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.342
  Пол:
  Женски
  USA - Alianinna Campos
   
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.852
  Пол:
  Женски
  Chaand Saigal - India.. :rofl:
  Babra Pappas - Greece :geek:
  Trifin Moreau - France :drunk:
  Ilyse Schneider - Germany :wasntme:
  Mei Hu - China :o
  Larissa Silva - :inlove:
   
 11. BlondeGirl8

  BlondeGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  115
  USA-Olivia Wise
   
 12. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  USA-Kadia Benton :lol:
   
 13. Torte19

  Torte19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  86
  In Argentina you would be called:
  Silvia Gómez :lol:
   
 14. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  1.911
  Пол:
  Женски
  In USA you would be called:
  Fawna Byers
   
 15. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.852
  Пол:
  Женски
  In Serbia you would be called:
  Jovana Živković :D :D
   
 16. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  In Argentina -Irma García
  In Germany -Leopolda Müller
  In Poland -Jadwiga Lewandowski.. Случајно да не сум му ќерка на Роберт Левандовски ? :rofl:
   
 17. Nade-sunrise

  Nade-sunrise Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  1.455
  Допаѓања:
  4.683
  Пол:
  Женски
  Brazil-Beatrice Bernardes
  Mexico-Nelli Rodriguez
  Spain-Agacia López
   
 18. Antoninaaa

  Antoninaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.657
  In Italy you would be called:
  Clementia Russo
   
 19. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  315
  In Brazil:Leila Ventura :D
  In Spain:Carla García :D
  In Germany:Victoria Huber :D
   
 20. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.852
  Пол:
  Женски
  In Sri Lanka: Soida Ranatunga
  In Sweden: Linnea Karlsson