1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kaко би се викале во...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Someonespecial, 30 ноември 2012.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.001
  Допаѓања:
  13.371
  Пол:
  Женски
  Види го ти него, ми го погоди презимето на грчки. :rofl:
  Поточно, така се презивала порано баба ми, пред да дојде тука. Потоа го сменила презимето на македонски и на крај кога се омажила за дедо ми, го земала ова презимево сега што ми е. :wasntme:
  Delbin Pappas
   
 2. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
  Јапонија-Chikumotemoshika.. :o :^)
   
 3. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.918
  Допаѓања:
  40.800
  Пол:
  Женски
  Amélie Mertens во Белгија. :rofl: Mи се допаѓа имево. :)
   
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  На францускиии се викам Teena Petit- Тина Малата. :rofl:
   
 5. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  France:Elaine Fournier и во САД:worried:hania Allison
   
 6. Stefiks

  Stefiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  46
  USA: Oleda Powers :D :D :D
   
 7. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.263
  Допаѓања:
  16.800
  Пол:
  Женски
  In USA you would be called: Hosanna McKay

  In France you would be called: Saberrah Lefèvre
   
 8. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  602
  Germany-Hadu Meyer
  USA-Oleda Peters
   
 9. fashion.girl.13

  fashion.girl.13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  Индиа-Tapaswinee Khatri :rofl:
  Аргентина-Gladys González :D
  Грција-Odette Pappas хахахах /\
   
 10. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  10.051
  Пол:
  Женски
  In Spain: Magdalena Sanchèz
   
 11. Viollet

  Viollet Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2014
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Lovisa Jönsson
   
 12. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.504
  Пол:
  Женски
  In Russia you would be called: Oksanochka Mikhailova :rock:
   
 13. Fatalnata

  Fatalnata Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  1.450
  Допаѓања:
  8.668
  Пол:
  Женски
  In Italy you would be called: Ayguana Rossi.
   
 14. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.703
  Допаѓања:
  20.837
  Пол:
  Женски
  In Spain you would be called: Engracia Álvarez

  Hola! My new name is Engracia, nice to meet you. :hai: :D
   
 15. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  USA - Deniz Holloway
  Serbia - Aleksa Aleksić
  Italy - Giana Greco
   
 16. swath.a

  swath.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2014
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  21
  Русија-soneckha yakovleva
  Германија -examination hoffman
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  22.901
  Допаѓања:
  150.075
  Пол:
  Женски
  In Argentina you would be called: Roxana Pérez

  In USA you would be called: Cheryl Jimenez

  In Italy you would be called: Donetta Gallo
   
 18. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.721
  Допаѓања:
  75.387
  Пол:
  Женски
  In Argentina you would be called: Silvina Gómez
  In Brazil you would be called: Larissa Meyer
  In Germany you would be called: Ailne Klein
  In Spain you would be called: Rosario Ortega :D :D :D :D
   
 19. matejaaa

  matejaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  133
  In Italy you would be called: Ciana Colombo
  In Serbia you would be called: Jovanka Stojanović
  In USA you would be called: Quinteena Moran
   
 20. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  In France:Tatienne Fournier