Kallos козметика за коса

Дискусија во 'Коса' започната од Mishela, 20 јуни 2017.

 1. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  2.581
  Пол:
  Женски
  Веќе неколку кутии од оваа маска имам истрошено и мислам дека е најдоброто нешто што до сега го имам ставено на коса.
  Во октомври си ја правев омбре косата, што значи ја бланширав и тука започна мојот кошмар. Имам тенко влакно ама густа коса и + блаш = мнооогу лоша комбинација кога ќе дојде време за чешлање... Ти само шо си пиминала со четката пак се заплеткало. Значи ќе се искапев и ајде сега ќе се чешлам... Додека да се исчешлам ем ќе се испотев од мака,а само што сум се искапила, ем ќе се изнервирав максимално. Срес ми претставуваше чешлањето на косата, буквално! А што се немав пробано за лесно расчешлување.
  Ииии конечно еден убав сончев ден ги открив маските на калос. Никој не ми ги препорача, ниту имав претходно слушнато дека постојат. Едноставно нешто ме натера да ја купам. И мислам дека од ко ја купив си го продолжив животот со тоа што си ги скратив нервозите при чешлањето.
  Покрај тоа што лесно се расчеслува, косата е мека, скротена, сјајна, не се мрси од маската, слободно може да се нанесе на цела коса.
  Не можам да си го замислам животот без неа.
   
 2. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  46.987
  Пол:
  Женски
  @Mishela која маска планираш да ја земеш или веќе ја имаш? Се ориентирам по тебе, чунки исти коси имаме. Лесна и мека, нормално склона кон брзо мрсење. Нешто кератинско блабла да му даде структура на влакното .... И дали само во Тинекс ги има?
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.973
  Допаѓања:
  77.230
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам таа со кератин и мислам дека ја купив на некоја акција од ДМ. Ги има и таму, но во Тинекс имаат поголем избор.
   
  На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  46.987
  Пол:
  Женски
  Фала, ќе биде купена заедно со пресата, француска:inlove:
   
  На buba4e89 и Mishela им се допаѓа ова.
 5. Kathrynn

  Kathrynn Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  982
  Пол:
  Женски
  Која е цената на шампоните?
   
 6. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.858
  Допаѓања:
  15.369
  Пол:
  Женски
  @Mishela @buba4e89 Кажете шампонот кај го има.Веро,Тинекс и Рамстор нема.
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.050
  Допаѓања:
  130.559
  Пол:
  Женски
  Па јас од тинекс на ПрвоМајска го земав. Девојката бараше во магацин за да ми даде,ми рече дека брзо се трошат.

  @Kathrynn шампонот чини до 150 денари. 1000мл е.
   
  На Kathrynn му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.858
  Допаѓања:
  15.369
  Пол:
  Женски
  Јас барав во Центар,немаше ни маска ни шампон.Фала ти:)
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.050
  Допаѓања:
  130.559
  Пол:
  Женски
  Малку погоре Мишела пишала дека имало и во ДМ провери.
   
 10. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.858
  Допаѓања:
  15.369
  Пол:
  Женски
  Заборавив да во Дм во Гтц само од маските имаше.Може е знак дека не треба да купувам:rofl:
   
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.973
  Допаѓања:
  77.230
  Пол:
  Женски
  Имаше од шампоните и во Тинекс во Лептокарија, оној кај Сити Мол.
  Не сум ги користела јас шампоните, а и не верувам дека ќе ги купам со оглед на тоа што имам некои проблеми со скалпот, па користам друг тип на шампони во последно време.

  Маските се врв, нив ќе продолжам да ги користам и би купила некои од регенераторите во спреј, ако воопшто ги донесат.
   
  На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.769
  Допаѓања:
  160.698
  Пол:
  Женски
  Може да пишете состојки, дали се на природна база, да не барам сега декларации? Не ми се верува дека се природни, ама да си прашам. Сакам да купам, да сменам. И мене косата/скалпот ми се мастат многу, па да ги пробам, ги имам гледано во ДМ.
  Викендов треба да ја обновам резервата шампони и маски за коса.
   
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.973
  Допаѓања:
  77.230
  Пол:
  Женски
  Не се без штетни состојки, за жал. Имаат парфем, по некој силикон, за друго не сум сигурна, ама составот е далеку од добар. :)
  Сепак за дејството кое го има врз мојата коса, маската и понатаму не би ја менувала. Шампон не би се осмелила да тестирам заради скалпот, не ризикувам.
   
  На kikkki и Annath им се допаѓа ова.
 14. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.276
  Допаѓања:
  131.031
  Не се Ана на природна база.
  [​IMG]
   
  На kikkki и Annath им се допаѓа ова.
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.769
  Допаѓања:
  160.698
  Пол:
  Женски
  Штета. Не дека овие што сега ги користам се 100% природни, па би ги пробала и на Калос. Ако ми ја средат косата, нема да имам мака што не се природни. Ќе видам во сабота во ДМ, ако ми фати нешто око, може и ќе земам. Фала ви на двете за брзиот одговор.
   
  На kikkki, koritsaki и duffi им се допаѓа ова.
 16. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  29.062
  Пол:
  Женски
  Ги има користено некоја од вас маската и шампонот од алги?
  Јас лани купив Мултивитамински, ама освен што мириса убаво друга позитивна работа не видов.
  Ми ја сушеше косата, а од маската ама баш никаков ефект немав.

  Сега сакам да им дадам уште една шанса, па еве за мрсен скалп ако знаете дека одговара некој, известете ме.
   
 17. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.294
  Допаѓања:
  86.889
  Јa купив и јaс кaвијaр мaскaтa, читaјќи ве.
  Презaдoвoлнa сум.
  Никoгaш пoлеснo кoсa не сум рaзчешлaлa.
   
  На Flower27 и Rama им се допаѓа ова.
 18. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  12.995
  Пол:
  Женски
  Денес отидив да ја купам Kallos маската, ама се врткав 15 мин и не можев да одлучам која да ја земам. Си велам, ќе си ги прашам прво моите феминки сезнајки :)

  Имаше кератинска, кавијар, боровинки и мултивитаминска. Која ви се чини најдобра? По било кој критериум ( расчеслување, потхранување, мирис...).
  Фала :)
   
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.829
  Допаѓања:
  83.377
  Пол:
  Женски
  Мене ми се супер кератинската и таа со банана :) задоволна сум како ми ја прават мека косата , многу лесно се расчешлува. Во врска со тоа како ја потхранува , дали се расцветува итн не можам да забележам ништо зашто ја кратам често овие месеци косата :) @Avery
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  12.995
  Пол:
  Женски
  Да ви кажам само дека шампоните ги има во Тинексот кај Драмски. Имаше од банана, кератински и мултивитамински. Мислам дека беа 159 ден. Земав кератински, заедно со кератинската маска.