Kallos козметика за коса

Дискусија во 'Коса' започната од Mishela, 20 јуни 2017.

 1. lovelygirl39

  lovelygirl39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  838
  Пол:
  Женски
  Дали оваа маска сте ја виделе негде?
  ALX_6842_1.JPG
   
 2. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  6.930
  Допаѓања:
  119.986
  Пол:
  Женски
  Изгледа само мене маскава ми имаше трагично дејство. :envy: Косава никогаш не ми паѓала повеќе. Од само неколку нанесувања, почнав да губам цели прамени. И јас и мајка едвај си ги зачувавме косите лани, додека престана толку застрашувачки да паѓа. Еднаш ја земав и веќе никогаш. :envy:
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.394
  Пол:
  Женски
  Јас ја земав од кавијар и презадоволна сум. Со мајка ми ја користиме и двете зашто е преголема, поинаку ја/или она сама 3 месеци ќе ни трае, ако не и поише.
  Мириса прекрасно и мноооогу ја омекнува косата. Знам дека е пуна силикони ама нејсе, преубаво ми изгледа косата после. Се фенира многу полесно.
  Цената и е повеќе од одлична. Подобра ми е од маската на dove и оние на avon planet spa.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. калин95

  калин95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2017
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Машки
  Имам густа и многѕ оштра коса има некој шампон или нешто слично за омекнување на влакната дека премногу ми е оштра постои некоа опциа за ова ?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  9.733
  Допаѓања:
  154.614
  Јас го зедов шампонот и маската од банана. Се мислев кои, ама читав состав и содржеше витамини, па сметав дека се добри за мојата бланширана коса.
  Задоволна сум. Ставам многу, на цела коса од маската оти ми е пресува, потоа ми е мека и не е крута. Користам плус и агроново масло после миење, во план ми е кокосово да земам.
  Екстра се за парите, а имаат добар ефект.
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  Кој од шампониве е за сува коса?
   
 7. A11

  A11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2016
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Дали некој Калос шампон е наменет за масно теме а сува коса ? Или сите се со силикони па само на остатокот од косата ке одговара но не и на темето ?
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.697
  Допаѓања:
  82.047
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека на шампоните Калос не пишува кој за каков тип коса е , ако грешам некоја нека ме поправи :) а за тоа дали имаат силикони , да имаат
   
  На A11 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SweetBabe

  SweetBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Девојки во Битола каде да го најдам шампонот? Во веро и тинекс го нема:sweat:
   
 10. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  2.622
  Пол:
  Женски
  На страната од Kallos го видов овој шампон. Дали некоја од вас има искуство со овие шампони и дали знаете која е цената?
  IMG_0992.JPG

  Kallos - МАСКА ЗА КОСА МУЛТИВИТАМИН
  Енергетска маска за коса со женшен и авокадо базирана на активни состојки за заштита и обнова на слаба, оштетена и безживотна коса. Благодарение на синергијата помеѓу маслото од авокадо и екстрактите на женшен, портокал и лимон збогатени со витамини B3, B5, B6, C и E маската ја потхранува, хидрира, ја обновува косата и го стимулира нејзиниот раст.
  Kallos - ШАМПОН ЗА КОСА МУЛТИВИТАМИН
  Енергетски шампон базиран на активни состојки како масло од авокадо и екстракти од женшен, портокал и лимон збогатени со Витамини B3, B5, B6, C, E кои одлично ја чистат, потхрануваат и хидрираат косата, а во исто време го стимулираат нејзиниот раст.
   
  На P.S.love му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Искуство? На акција е во Дм 139ден
   
 12. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.656
  Maskite im se super za cenata
   
 13. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  3.614
  Мене ми беше онака просечно. Убаво ја смекнува косата, но не прскај премногу, има масла доста во него. Јас така ќе напрскав пет пати и ќе ми се залепеше цела коса.
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Imagina

  Imagina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Провери во Канди маркетот, мислам дека ги има таму.
   
 15. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  2.421
  Дечки каде да најдам шампон кератински? Во тинекс нема
   
 16. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  274
  Пол:
  Женски
  Во ДМ го видов прееска
   
 17. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  2.421
  ВО кој ДМ? Јас бев во ГТЦ ми рекоа немат, и никогаш немале шампони. Само маски
   
 18. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.322
  Допаѓања:
  5.371
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Ја користам маскава и презадоволна сум многу мека ми ја прави и лесна за расчешлување.
  Имам многу сува и виткана коса све сум пробала какви не масла али ова е навистина добро!
   
  На kikkki и SummerGirl им се допаѓа ова.
 19. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  6.296
  Пол:
  Женски
  А дали ја сплескува или си има волумен? Јас имам тенка коса па да не ми ја сплеска уште толку? :)
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.938
  Допаѓања:
  77.161
  Пол:
  Женски
  Нема да ставаш на цела коса, само на врвовите или од ушите надолу, зависи колку ти е долга косата.
   
  На Fallen.Angel, Harper и kikkki им се допаѓа ова.