Kallos козметика за коса

Дискусија во 'Коса' започната од Mishela, 20 јуни 2017.

 1. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  499
  Допаѓања:
  6.302
  Пол:
  Женски
  Знам, ама од повеќето маски добивам ефект на сплескана коса, како безживотна да е, иако ставам од ушите надолу. Кога користам само шампон убава е, ама маки мачам дур ја расчешлам..
   
  На kikkki и Mishela им се допаѓа ова.
 2. blueberry23

  blueberry23 Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Се мислам која маска да ја купам, од кавијар или кератин. Вчера во ДМ немаше од кавијар, а мислам дека таа е подобра. Спрејот го имам веќе.
   
 3. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  46.692
  Пол:
  Женски
  Од кавијар е многу подобра.Всушност и најдобра е таа од сите маски на Калос.
   
  На Fallen.Angel и blueberry23 им се допаѓа ова.
 4. blueberry23

  blueberry23 Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Ја купив таа од кавијар, супер е стварно и од спрејот земав, на попуст е во ДМ
   
  На didisi и Rama им се допаѓа ова.
 5. Tikvice

  Tikvice Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Mislenje za maskite na kalos??
   
 6. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  2.006
  Допаѓања:
  34.812
  Пол:
  Женски
  Одлична, таа од Кератин зелената.
   
  На Tikvice му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BadMarija

  BadMarija Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Шампоните само во Tinex ги има?
   
 8. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  499
  Допаѓања:
  6.302
  Пол:
  Женски
  За каква коса е таа од кавијар?
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  46.692
  Пол:
  Женски
  Колку што ме држи меморија,за сува и оштетена коса е,ја ревитализира косата...ќе ти сликнев,ама потрошена ми е,немам купено друга бидејќи ја "одморам" косата од маски.
  Ако ти одговара,ти препорачувам да ја користиш,косата само добро ќе ти виде од оваа маска,стварно е закон :)
   
  На cresa-jagoda и Harper им се допаѓа ова.
 10. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.259
  Допаѓања:
  225.636
  На поклон добив шампон и маска од брендов, не знам точно како се викаат - до кератин, хилаурон итн.
  Искрено сум зачудена од тоа колку се добри.

  Од брендов имам купувано само онаа 1кг. маска ама ја користев како медиум з мешање на Ехотон, како маска не.
  Таа беше ептен ефтина, околу 100ден. 1кг.

  Овие не знам колку се, ама косава помека никогаш не ми била. Секако си користев на Елсив масло, розевото, ама тоа секако и со се' го користам.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  1.228
  Пол:
  Женски
  која е подобра од чоколадо боровинка или кератинската?
   
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.972
  Допаѓања:
  77.226
  Пол:
  Женски
  Креатинската ми е најубава и таа со банана. Другите така-така.
   
  На didisi и Shalitra им се допаѓа ова.
 13. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  13.330
  Пол:
  Женски
  Мислење за маските?
  Сува ми е косата од фарбање ,моментално користам црната од глис но сакам да сменам .
   
 14. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.747
  Предобри се на калос, јас ја користам онаа од кавијар. Ги имам пробано сите,кератин,мултивитамин,манго и боровинка мислам дека ги имам користено. Сите се добри. Ги менував за да видам дали ќе осетам разлика. Кератин добро се покажа и кавијар. Нема да згрешиш. Шампоните не се којзнае што, ама ги користам одвреме на време Hair-protox мислам беше името, многу убав се покажа. Сега не можам да го најдам никаде инаку пак би си купила.

  Порано користев Глис спреј, но откако го земав Калос не го менувам, многу е подобар и навистина полесно расчешлувам со него.
  Ако сакаш види во КитГо мислам дека се поефтини отколку во ДМ.
   
  На xSanjax, didisi и Alisa22 им се допаѓа ова.
 15. xSanjax

  xSanjax Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  30
  @Fallen.Angel od kade gi kupi keratinskata i maskata od kavijar na Kallos?
  Inace i jas ja kupiv sosem slucajno arganovata maskata na Kallos,neznam zasto nikoj do sega ja nema spomnato..ja kupiv pred 1 nedela,mozebi im e najnova varijanta?:?:..Nebitno..Bitno e deka konecno najdov SPAS za mojata kosa koja e premnogu ostetena i so vlakno tenko kako pajazina,a dolga, pa non stop samo se pletka:doh:znaci uzas..A od maskava staviv na vrvovite i niz pramenjata,samo ne na korenot..i efekt-WOW:yawn:znaci smesta sekoe vlakno se otpletka,mnogu ubava i golemo pakuvanje e.Kosata ja ceslav bez problem,a imam dolga kosa..Mnogu prijatno me iznenadi:)Prethodno i jas koristev glis sprej,ali sega maskava nema sansi da ja menjam so nego.Osven sto sakam da ja probam keratinskata na Kallos,zasto isto za nea procitav mnogu pozitivni iskustva,a i samponot keratinski bi go zemala,samo da me upati nekoj kaj gi ima?Vo lokalen market kaj sto jas ja kupiv ja imase samo ovaa arganova maska
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.747
  Има во КитГо и од ДМ сум купила.
   
  На xSanjax му/ѝ се допаѓа ова.
 17. xSanjax

  xSanjax Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  30
  Fala ti mnogu @Fallen.Angel
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  13.330
  Пол:
  Женски
  Мислам дека во дм беа поскапи.
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.747
  Да поскапи се 20-30 денари.
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  @Biodevojka ако може мислење за составот на следната маска: IMG_4137_kalos_masca_argan_ingrediente-768x179.jpg kallos-argan-hair-mask-packaging.jpg