Kallos козметика за коса

Дискусија во 'Коса' започната од Mishela, 20 јуни 2017.

 1. Imagina

  Imagina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Здраво, не сум означената членка, ама сепак сакам да посочам дека за џабе се вика Арган маскава, нема во состојките арганово масло...најосновна формулација е - со два силикони, пантенол и хидролизиран млечен протеин...се надевам ти користи информацијава :)
   
  На Elence93, Annath и sweety90 им се допаѓа ова.
 2. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Фала за одговорот :)
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.938
  Допаѓања:
  7.728
  Имам пишувано овде и претходно, ама еве пак да пишам. Било која маска за коса,регенератор, шампон,третман или спреј за расчешлување ќе ви ја направи косата помека и поубава. Тоа го видов кога престанав да ги купувам најскапите и испробав повеќе различни. Ефектот е скоро ист. Калос ми се омилени и моментално ги користам бидејќи се исплатливи, не се со некоја напумпана цена, не се исфорсирани на пазарот, а ми вршат работа. Прво нешто кое го пробав беше маската со кавијар. Немав некои големи очекувања, ама ме изненади па потоа почнав да ги пробувам и останатите производи од овој бренд. Имам позитивно искуство. Веќе научив дека нема магичен производ и дека само цената е различна, скоро исти се сите на нашиот пазар. Исклучок се професионалните производи кои ги користат фризерите затоа не е ни чудо што кога ќе излеземе од салон косата изгледа здраво и прекрасно, а потоа дома кога ќе ја измиеме е истата грмушка од претходно. Сепак не планирам да ги менувам производите на Калос, Hair protox шампонот и спрејот за расчешлување со кератин ми се допаѓаат, а маска веќе одамна не земам друга освен калос. За некои си 160-200 денари има 1л маска за коса, а тоа е навистина исплатливо. Шампонот не се сеќавам колку беше, спрејчето е околу 170 денари, ама подобар е од Глис спрејот кој има слична цена. Моментално ја користам мултивитамин маската и многу ми се допаѓа.
   
  На poi, Lollipop_123, didisi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.883
  Допаѓања:
  4.264
  Пол:
  Женски
  Каде го има спрејот каратин тој со зелени букви освен во ДМ? Таму е најскап кога не е на попуст. Само кажете ми во кој маркет конкретно да го барам, не во "сите подобро снабдени". :)
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.938
  Допаѓања:
  7.728
  Некоја членка погоре кажа дека во космо дрогерии. По маркети не сум видела.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.656
  Каде ги има шампоните?
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.766
  Допаѓања:
  127.899
  Пол:
  Женски
  Ги нема веќе нажалост,а предобри беа. Само маските ги има.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.938
  Допаѓања:
  7.728
  Hair pro tox во китго имам сретнато.
   
 9. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.656
  Затоа и прашав освен маска немам видено друг производ
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Noraa99

  Noraa99 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2021
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  multivitamin maskata dali predizvikuva opaganje na kosata? Ili korenite ne treba da se mijat
   
 11. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  3.012
  Допаѓања:
  31.504
  Пол:
  Женски
  Користам маска од кератин и арган, задоволна сум.
   
 12. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.938
  Допаѓања:
  7.728
  Не предизвикува, но не се препорачува на корен да ставаш за да не ти биде мрсна и сплескана косата. Ставај од ушите надолу.
   
  На Noraa99 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  13.298
  Пол:
  Женски
  Леле ужасна е маската косата како тесто ја прави
   
  На Noraa99 му/ѝ се допаѓа ова.