1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Lactogyn лек за заштита на жената

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Macufkata, 28 ноември 2010.

 1. Macufkata

  Macufkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  83
  Сакам да ми кажете ако знаете за што точно е овој лек

  Поздрав :)
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.439
  Пол:
  Женски
  Баш пред некој ден бев во аптека и случајно го земав флаерчето за овој лек.
  Еве ја официјалната страна со сите информации.

  http://www.lactogyn.com/index2.html
   
  На mila-mi и Macufkata им се допаѓа ова.
 3. Macufkata

  Macufkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  83
  Фалаа иначе и ја го видов лекот во флаерот на зегин затоа ми текна на леков :)
   
 4. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  82
  Овој лек е за регенерирање на вагиналната флора кај жената. Многу убаво делува, лично го имам пиено пред 1 месец. Ги содржи Lactobacillus бактериите кои се многу важни за одржување на pH вредноста во вагината, а исто така и ги има во сите млечни производи, а најмногу во јогуртот. Затоа и се препорачува кај девојки или жени кои имаат проблеми со повторливи инфекции, Кандида итн. да пијат поголеми количини на јогурт. Не е штетен лекот и нема контраиндикации, барем кај мене. Сметам дека понекогаш може да се зема, секако со препорака на гинеколог.
  Поздрав ;)
   
 5. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Ивана фалати што ни објасни уште утре ке го купам многу страдам од инфекции пишував по темите пред некое време па престанав за да не здосадам.Колку капсули има внатре,по колку се пијат на ден и колку пари се.Благодарам :hai: :hai: ;)
   
 6. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  82
  Нема проблем, затоа сме тука ;) Кутивчето содржи 15 капсули, а чини околу 350 ден. мислам, во Зегин. Не е баш ефтин лекот, ама добар е. Се пие според упатството, мислам дека за посериозни инфекции се пие 2 пати на ден, ама прочитај за секој случај поубаво. Јас пиев 1 дневно.
  Поздрав :hai:
   
 7. Macufkata

  Macufkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  83
  И јас се мислам дали да го земам ама повеке ме асоцира да го земам а 350 денари не се ништо за разлика од тоа што можеш да дадеш ако ти се појави поголема копликација

  Поздрав девојки и фала многу најдобри сте :*
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.712
  И јас ги пиев порано и ми го потсмири организмот. И за среќа хламидијата престана да ми се повторува по земање на lactogyn.
   
 9. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.685
  Колку пари е Лактогинот и што содржи Блонд,го има ли во сите аптеки или мора гинеколог да ти го препорача?
   
 10. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.712
  Ако се добро сеќавам цената беше околу 300 ден. Или пак не? :?: Знам во Зегин ги купив. Ама одамна беше и навистина не се сеќавам на цената. Максимум до 500 ден е. Не мора да го препише/препорача гинеколог. Доколку самата мислиш дек :puke: миризбата ти е појачана, а немаш никаква инфекција, слободно купи си ги. Не се штетни.
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  12.969
  Допаѓања:
  86.496
  Пол:
  Женски
  lactogyn е пробиотик кој што ја враќа природнта рамнотежа на бактериите во организомот. Се зема за време и после терапија со антибиотици за да се спречат кандиди слични состојби. Јас го пиев и сум презадоволна. За 1 ден ми ја среди кандидата после антибиотици а другарка ми која есклона кон кандида го пиеше за време на терапија со антибиотици и не и се појави кандида. Не е штетен, не се зема на рецепт, кутивче со 15 капусли е до 500 ден, а има и вагинелати.

  Од сега секогаш имам дома lactogyn.
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.042
  Допаѓања:
  44.958
  Пол:
  Женски
  И јас имам пиено месец ипол по две дневно ама ништо не ми помогна, ниту бактериите ги излечи ни флората ја подобри |( за џабе толку пари фрлив :devil: Потоа гинеколог од Ремедика ми кажа за да имаат ефект лактогин се пијат најмалку 6 месеци па се до година за да се спуштат лактобацилите од цревата доле :| Па ќе банкротирам јас за година :lol:
  Сега употребувам Вагисан вагиналети со истата намена и сум задоволна :) Ги барав и лактогин вагиналетите ама ми кажаа дека веќе ги нема тие, производителот како не испраќа такви така нешто :wasntme:
   
 13. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.228
  Допаѓања:
  118.683
  И јас купив Lactogyn,411ден се во Зегин.
  Е сеа незнам дали да ги пијам по 2,па после да купам уште едно кутивче и да пијам по едно.Пијам доксициклин ,па може најарно ќе е по 2 :?: И како да ги пијам на гладно или не?
  Инаку ,мојот гинеколог ми кажа дека најубаво е да се пијат преку еден месец,еден пиеш,еден не.....Значи околу 800ден,за месец.Само ај Боже нека имаат ефект,ич не жалам пари за здравје...
   
 14. bibush

  bibush Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  28
  Мене докторката ми ги препишува по 1 на ден.

  Исто има и лактогин интимен гел.
   
 15. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.274
  Другарка ми го пиеше (купила миризливи влошки, па оттогаш почнало многу да ја чеша и иритира), и имаше ефект, ама откако престанала, се жалеше дека престанал и ефектот. :?:
   
 16. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  15.565
  Допаѓања:
  218.173
  Лактогинот може да се става вагинално? Мислам на капсулите.
  Јас ги ставам вагинално, не ги пијам.
   
 17. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  6.696
  Пол:
  Женски
  Некој што во скоро време ги користел капсулите и вагиналетките да каже колку им е цената отприлика?
   
 18. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.347
  Допаѓања:
  169.816
  Пол:
  Женски
  Одамна ги немам видено..може и да не ги носат веќе
   
 19. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  7.705
  Допаѓања:
  36.114
  Пол:
  Женски
  Ги има.
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.347
  Допаѓања:
  169.816
  Пол:
  Женски
  Јас барав во еурофарм таа што ми е во населба и во верото, ми рекоа дека нема некое време. Не беше сега скоро ама крај на летово..
  Може требаше поупорно да барам:D баш утре ќе прашам пак..фала ти(fingers)

  Да се едитирам.. другарка сега ми рече дека гелот 303 или 333 го земала.. не памти најдобро. За другите не знае..
   
  Последна измена: 8 октомври 2018
  На realGirl и forumce им се допаѓа ова.