1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LADY GAGA модна икона или модно промашување?!?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 21 октомври 2010.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Најконтраверзната популарна личност во моментов дефинитивно е Лејди Гага. Нејзиниот стил е најкоментиран, дал со позитивни или негативни критики сеедно, таа е онаа која е најочекувана на црвените килими, нејзиниот стајлинг секогаш е мета на критичарите, секогаш е на насловните страни и привлекува апсолутно внимание.

  Но и најтешко е да се даде оцена за нејзиниот стил.
  Дали е Лејди Гага модна икона? Уникатна, индивидуална, забележителна, секогаш носи нешто ново интересно, секси, оригинално...
  Или Лејди Гага е модно промашување! Претерезирам во стајлингот, контраверзност, вулгарност ...

  Модна икона или модно промашување?

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Но зад овој стил, зад сите тие папараци, се крие верувам една нормална девојка, која ретко кој би ја познал... :)
  [​IMG]

  Така да Лејди Гага не би била Лејди Гага ако не е контраверзна со својот стајлинг колку и тој да е негативно критикуван!!! Таа е единствена и уникатна ;)
   
  На Mare-4 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Искрено мислам дека девојкава пати од многу комплекси. Секогаш се обидува да се сокрие под таа смешна облека која ја носи. Имам читано дека како помала била многу дебела и во школо ја исмевале поради тоа и она многу патела поради тоа, па така да се потврдува и моето мислење. Али како и да е успева да привлече внимание.....на некој начин :)
   
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Jас па ич не верувам дека пати од комплекси.
  Девојкава имала талент, сакала да стане пејачка, ама за да успееш во шоу бизнисот во Америка мора да си посебен и поразличен од другите. Ни е убава, ни има убав задник ни лице ни цицки, ни глас некој за да паднеш на гз.
  Ама затоа менџерите и целата машинерија која Лејди Гага ја има позади себе ја направија најуиникатна девојка. За 1 година додека таа е на сцената продаде 13 милиони албуми, 51 милион синглови и стана милионерка. И плус најбарана личност на планетава земја.

  Нe сум и фан, има некоја добра песна, преконтраверзна е за мој вкус, стилот ми е wow, не е тоа позитивен ама и се воодушевувам на нејзината уникатност. Алал да и е што успеа да стане тоа што е за 1 година, а за тоа пред се е благодарение на нејзината контраверзност, уникатност и стил!

  Јас не ни памтам како се облакале другиве девојки на црвениве килиме, заборавам за 1 недела, ама секогаш памтам што носела Лејди Гага :)
   
  На LittlePinky, unstoppablemind, Mackaaaa и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Каква и да е, мене ми е одвратна. Се што е претерано е неубаво. Повеќе немам што да додадам.
   
  На Mare-4, Bright, eki4k2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  дека е ѕвезда гага,ѕвезда е, никој тоа неможе да го порекне,мегутоа модна икона?никогаш не би можела да ја наречам гага така.нејзиниот стил не е општествено прифатлив.шо треба сите сега да излеземе да шетаме по улица со крв на нас,или со рак на главата као нејзе? :D
   
  На pijanistka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.156
  Најчесто претерува со креациите, ама тоа е ГАГА, и моментално најпопуларна пејачка. Не сметам дека пати од комплекси, само сака да биде препознатлива и оригинална. И и успева во тоа. И ми се допаѓаат песните, сакам да ја слушам.
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.364
  Допаѓања:
  63.374
  Пол:
  Женски
  Мислам дека има тема за Гага кај што е дискутирано.
   
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  grupi-i-izveduvaci/lejdi-gaga-lady-gaga-t2239/140.html

  Инаку, кога некој е модна икона, тоа значи дека останатите се угледаат на нејзиниот стил и го следат, а не знам дали има некој што го подржува нејзиниот стил и би излегол на улица облечен исто како неа? :^)

  Модна икона - дефинитивно НЕ!
   
 9. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  каква таква цел свет ја знае, и се изназема пари од нејзините глупости и претерувања. За модна икона не би рекла, го поминува работ на одвратноста и бизарноста.
   
 10. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Темата е за Лејди Гага но како пејачка.

  Оваа тема е исклучиво за нејзниот изглед.
  Бар според мене тој е и повеќе дискутиран од нејзината музика.
  Затоа и е доволен за посебна тема.
   
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  Од кога и го видов фустанот од месо, што го има и тука ( :puke: ) нема што да прокоментирам. Уникатен ако си, ќе си во граници,и нешто ќе е ограничено.
  Таа е уникатна, но над границите. :!:
  Модна икона, не не не не.
   
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.002
  Допаѓања:
  86.314
  Пол:
  Женски
  Далеку е од модна икона, но е единствена. Претерува, но сака да се оддели од останатите ѕвезди и го прави тоа усешно. Па и како би ја коментирале луѓето?
   
 13. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Не може да гледам модна икона во некој кој се труди да восхити со сланина и жици. Ако за мене Гага е репер за мода, значи треба да почнам и јас да шетам со такви телови, велови, на крај да си направам еден уникатен фустан, да се измачкам со паштета и ете ти, најубава сум. ЦЕлосен промашај, би и забранила да се експонира, им штети на децава денешни :puke: :@ АЈ што пее, ај, какви такви, песните се „можда“ понекогаш хит, се помнат лесно, ама модна икона :o Не, не, сачувај Боже, прости им не знаат што прават!
   
 14. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  една икона е уникатна барем за мене Лејди Гага си е супер ;) позз
   
  На Mackaaaa и Guinevere им се допаѓа ова.
 15. Tenna

  Tenna Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  331
  Не ми се допаѓа во никој случај.Според мене,има некакви очајнички обиди за внимание по секоја цена и како да се труди повеќе да ја промовира својата бизарна ексцентричност,отколку да промовира добра музика.За мене модно промашување,али достигнува ненормална популрност тое е факт :!:
   
 16. Guinevere

  Guinevere Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  25
  Јас сум и фан на Лејди Гага,оригинална е си има свој стил има убави песни и секогаш е различна во се'. 8)
   
  На Mackaaaa, Marence.D и red им се допаѓа ова.
 17. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Факт е дека постојат многу телентирани кои се спремни се да направат за успех и да го покажат својот потенцијал, Лејди Гага за многу кратко време стана популарна. Без разлика дали ја сакаме, или не, ја подржуваме или ја сметаме за моден промашај, ние сепак зборуваме за неа. Таа го наметнала своето влијание над нас. Оригинална е и контроверзна, и многу талентирана, само што ретко некој да ја сфати. Нели таа ги крши нормите и го надминува разумот, таа е своја.
   
  На Mackaaaa и Victorya им се допаѓа ова.
 18. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.928
  Пол:
  Женски
  Не ја слушам нејзината музика, али многу поштовам луѓе што имаат свој стил и не се замараат за коментарите на другите и си тераат напред. Така да, ја поштовам само заради тоа, инаку не ја слушам. Само напред и нека продолжи да ја шокира јавноста! :rock:
   
 19. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  Па да,јас мислам дека дека повеќе стана позната поради нејзиниот стил,глупости и претерувања,па после пореди песните... Модна икона дефинитивно не е :D и лично на мене целата ми е одвратна :puke: ништо кај неа не ми се допаѓа.Мушка тетка(повеќе би и личело да е машко)! :lol:
   
 20. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Доколку не вредеше, немаше за рекордно брзо време да достигне поголема популарност од Мајкл Џексон, немаше да остани ниедна песна на топ-листа подолго од две недели и немаше сите да ја чекаат со нетрпение секоја наредна песна.
  Не викам дека е океј што се облекува онака лудачки и се однесува како да е нимфоманка или не знам што, но мислам дека позади сите тие маски си крие нормална и пред се, многу убава девојка.
  Инаку, за да бидеш No.1 и да останеш таму, треба да си онаков. Со чесност не се стигнува до онаму-барем не на денешницава. :)
   
  На Mackaaaa и TennisBabe им се допаѓа ова.