Ljuboffff

Дискусија во 'Канта' започната од feminaaaaa, 10 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. feminaaaaa

  feminaaaaa Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Preku facebook zapoznav eden decko od Belgija.Na pocetok mislev deka ne e seriozen,se dodeka ne dojde vo Makedonija da se zapoznaeme.Se bese ok...dojde uste dva pati da se vidime.Posledniot pat koga dojde insistirase da se zapoznae so moite roditeli.Jas bev premnogu srekna sto konecno najdov nekoj sto ke me saka takva kakva sto sum ( inaku imam visok kilogrami ) se dogovorivme za Nova godina da bideme zaedno i jas da odam kaj nego vo Belgija.Bev presrekna i denovite gi broev koga treba da odam kaj nego.Pominav prekrasni denovi pominati so nego.Pred nekolku dena pred da si idam za doma,se ukluciv na facebook,a toj ne bese doma,mi se pojavi negoviot profil (toj ne se odjavil ) i jas ljubopitna,odnosno ljubomorna da ne pise so nekoja devojka,gi otvoriv porakite i za malku ke dobiev srcev udar.Prvo vidov kako istite muabeti (te sakam,ako bideme vo vrska ke te tretiram kako princeza itn.) kako mu pisel na nekoja devojka,i najtragicnoto bese koga vidov deka mu pisel na nekoj negov drugar deka ima dve devojki,edna vo Belgija a edna vo Mk.Potoa vo porakata mu opisuval kako izgledam i deka sum bila debela.Bev zaprepastena,ne znaev sto da pravam.Ne go razbiram negovoto odnesuvanje.Ili jas sum glupava ili toj ne e tocen so mozokot.Gledajki nanazat vo moeto minato,dosega nemam sretnato osoba koja znae vistinski da saka,nitu ke sretnam.LJUBOV postoi samo vo bajkite.
   
 2. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.778
  Пол:
  Женски
  Ако навистина имаш 24 години и правиш вакви глупости тогаш ти држи вода кажаново, ама за двајцата важи.
  Или тоа или повторно тролуваш :lol:
   
  На drugarka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  4.190
  Kриви го Mark Zuckerberg. :lol:

  Али ај, ако е вистина те тешам, ќе си најдеш друг. :)
   
  На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Или ти си глупава.
   
 5. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.778
  Пол:
  Женски
  Јас мислам да му прати лична порака на него во знак на револт и песна да му посвети-проклет да е кој не раздели, па овој кога ќе му "спрпа" има да и даде па така ќе го ќари најголемиот странски фраер, нели она се пали на странци.
   
  На drugarka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  LJUBOV postoi samo vo bajkite.

  Ти сега знаеш дека љубовта не постои :?:
  се е глума,фарса,со маски на лицата , ама кога нив ги нема тогаш се гледаат вистинските лица
   
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.778
  Пол:
  Женски
  Ете доби и стручен осврт и мислам дека темава е исцрпена и треба да се затвори. :lol: :rofl:
   
  На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  vrski/ljubovni-problemi-i-soveti-t243/
  Немој без врска да отвараш теми . А и да треба прво да го запознаеш убаво а не одма преку ФБ . |(
   
 9. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.778
  Пол:
  Женски
  БЕЗ РАЗЛИКА? :lol: :rofl: Да не мислеше без врска, без причина и сл. ама ова без разлика :D некако не се вклопува.
  И ај сега ти, ова е модерно време, ако не го запознае преку фб кај да го запознае, ќе треба да се шминка, дотерува и по кафиќи да излегува.
   
 10. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Дека на мсн и викав без разлика на една другарка и така сум напишала ама го редактирав ]:)
  Иначе да не бидам оф топик Љубов постои само ако го имаш вистинскиот(совршениот) маж :D
   
 11. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.568
  И што е во случајов љубоффф?
  Брејј.. на 24 години во вакви работи се затрескувате, како чичковци на мирц.

  Што да те советувам сега?
  Да ти речам, остави го срци, глупав е, не знае што изгубил,а кога ќе дознае касно ќе биде?
  Е, не.
  Наместо тоа, јас ќе ти кажам да си ја удриш 5-6 пати главата од ѕид и да престаниш да гледаш дизни цртани и да веруваш во непознати разговори на фејсбук.
   
 12. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.670
  Допаѓања:
  148.481
  Кога го прочитав насловот на темата Љубофффф ,пред очи ми излезе Билјарката од „Бушава азбука“кај пее за љубофффф по оној нејзиниот.  Девојче,совет од една млада тетка,парталите во раце и пичи назад во МК.

  Љубов преку интернет?
  Па секој ден парови со години се гледаат ,па излегува дека има трет во врската,а не па ти на невидено/незапознаено си отишла преку 7 планини!

  Ајде ,млада си уште,не се дроби.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.