1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mасло од aрган

Дискусија во 'Коса' започната од agirl17, 9 април 2011.

  1. EvaMolotow

    EvaMolotow Активен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Доколку можете да си дозволите, во БиоКулт има 100% природно арганово масло и чини околу 550 денари, ама според мене вреди цената зошто на едно нанесување се ставаат максимум две капки. Мене веќе пола година ми трае и ни четвртина не е потрошено, а презадоволна сум од резултатите.
     
    На Biodevojka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. abcde

    abcde Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2013
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    13
    каде се наоѓа биокулт, и колку милиграма е феминка?????
     
  3. abcde

    abcde Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2013
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    13

    во шишенце за силиконски капки е или е големо шише за секаква намена???
     
  4. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    Јас користам шампон од орифлеим со араганово масло hairX и е прекрасен. Сега планирам да ги купам и регенераторот и серумот.
     
  5. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    може слика ...
     
  6. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Женчиња, не би да ве разочарам, ни да мрчам, и јас го имам третманот-капки од арган од Авон, и да, ми ја мазне сувава коса, му дава сјај на влакното, но да не се лажеме - лаги со опашки е.
    Ова масло од арган е едно од најдобрите за коса а воедно и доста тешко да се најде чисто, непреработено измешано за различни чуда и секако за толку ефтини пари. Значи цеената му е смешна, можеле бар поскапо да го стават, да потешко ни замачкаат очи.
    Не викам дека нема некој процент арган, нешто секако има, мене ми делува пријатно на мојата коса, ама дека е баш така како што пише у каталог, не е. Ем смешно, ем жално.
     
    На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. WinX13

    WinX13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2014
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    13
    а дали некој ги има користено капките од орифлем од арганово масло? баш сега ги гледав...
     
  8. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    Една другарка моја ги користи и е многу задоволна, сега скоро нарачаа уште две другарки но ги немам прашано колку се задоволни, изгледа и јас ке си ги нарачам, сега за сега само шампонот го имам, па во план ми е и регенераторот и серумот.
     
  9. WinX13

    WinX13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2014
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    13
    од авон или орифлем?
     
  10. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    од орифлеим
     
    На WinX13 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. WinX13

    WinX13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2014
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    13
    и јас се мислам дали да ги нарачам... исто и за маската се подзамислив, не знам дали е добра а сериум никогаш не сум користела никаков...
     
  12. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    Јас до сега ништо не сум користела, но сепак косата ми беше убава. Сега го користам шампонот прекрасен е, па затоа ќе го нарачам и регенераторот, како што гледам сите се задоволни од нив, барем исте мои другарки.
     
  13. SuchaLady

    SuchaLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    16
    ДА! Го имам,и ја прави косата мека,лелеава,лесна за чешлање,ја чува.Јас ја пеглам косата многу често,и порано ми се оштетуваше и морав да ја кратам на секои 2 месеца.Откако го зедов ова,цела година ја немав скратено,ми порасна многу,а не беше оштетена,воопшто.
     
  14. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Само 1% има арганово масло. :tmi:
     
  15. chache87

    chache87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2013
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    311
    https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 1071_n.jpg

    Јас имам вакво, 930 ден е, ми трае многу долго, само неколку капки се ставаат и премногу сум задоволна. Плава сум и косата сосема ми се опорави, не ми е веќе воопшто оштетена :inlove:
     
  16. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.463
    Допаѓања:
    22.807
    Пол:
    Женски
    Кажете ми кое е подобро според вас... ?

    [​IMG] или
    [​IMG]

    Јас од ова од Авон сум задоволна. Следно го купувам на Аура пошто читав позитивни критики за него на форумов, ама сакам ваше мислење кое е подобро.
     
  17. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    ^
    Обавезно прочитај состав кога купуваш арганово масло зошто претежно многу малку има застапено арган во производиве. Све е само бизнис и добра реклама. Јас од принцип не верувам па затоа читам. Доколку ти треба 100 арган имаш во Виола на Nature's Argan Oil помало пакување од околку 400 ден мислам беше и поголемо околу 1000 (не ме фаќај за збор одамна го земав) многу малку се троши ама не се успоредува со ова на Авон.
     
    На anuskaNESTLE, simoncelicius, EMoonlight и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. softy

    softy Активен член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2013
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    25
    Фала за информацијата женска :) Досега немав видено вакво.Гледам на страната дека и во Бт се продава.Јас користев од Dikson,се продава само во фризерски салони,ама е поскапо 30 мл.=750 ден.,а 100мл.=1500 ден. а премногу бев задоволна.Штом велиш дека ова е убо,ќе си го земам и јас ;)
     
  19. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Јас ти препорачувам од Hair care италијанската колекција Native argan fluid пишува на нив неможам слика да најдам 290 ден 30 мил. во Космо презадоволна сум не се споредуваат со овие од Авон :)
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  20. momomo

    momomo Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    40
    Јас го земав од Виола 50 мл отприлика 1400 ден, чисто арганово и мене не ми се допаѓа , викаат не ја мрси косата , но мене ми ја мрси и некако кога се пеглам например како зејтин да имам и никакво , не ми се допага ич,