1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mе мисли...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од kolovoz, 4 септември 2011.

 1. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  6.150
  [​IMG]
  ви текнува..замислете дека сега е цагер... Некој ве мисли....па некој треба да ви каже троцифрен број....кој е тој ...на која буква е...

  секој кажува еден троцифрен број , кога ке ја оворите оваа тема последниот одговор ја дава буквата на оној што ве мисли и без разлика што не е во моментот цагер...
  ако ти се погоди њ оној што го сакаш те сака (и тоа важи само за оваа буква)

  еве јас ке почнам

  356 - што значи 3+5+6=14 14-та буква во азбуката е Л
  значи те мисли некој на л
  сега ти даваш троцифрен број за наредната форумџика
  мислам дека ви е позната играта
   
 2. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  ме мисли...

  777 - 7+7+7=21, 21 = P :)
   
 3. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  ме мисли...

  217
  2+1+7=10 , 10=S :?:
   
 4. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  ме мисли...

  222 - 2+2+2=6, 6 = Ѓ
   
 5. Tedi16

  Tedi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  54
  ме мисли...

  787=15+7=22 22=С :lol:
   
 6. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  ме мисли...

  272=2+7+2=11-и :?:
   
 7. patika19

  patika19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  54
  ме мисли...

  999=9+9+9=27 27-Х
   
 8. AzSxDc

  AzSxDc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  24
  ме мисли...

  274=2+7+4 К
   
 9. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  ме мисли...

  555

  5+5+5=15, 15=Љ
   
 10. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  ме мисли...

  Вака не е интересно. Подобро би било да пр. јас кажам 575 и таа под мене да си пресмета и да види на која буква ја мисли некој, па таа да каже број и се така понатаму :)
   
 11. I.Love.You

  I.Love.You Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  39
  ме мисли...

  да..
  еве
  5+7+5 =17
  17 буква е Н.


  еве сега за следниот..број 675 :)
   
 12. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  2.036
  ме мисли...

  6+7+5=18= Њ
  за феминката под мене 592
  ии среќниот добитник сум јаааас :D i love u too :$
   
 13. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  5+9+2=16 (M) :?:

  За следниот 356. :)
   
 14. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  3+5+6 = 14 = Л :^)

  743
   
 15. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.801
  Допаѓања:
  25.050
  Пол:
  Женски
  7+4+3=Л
  За Форумџиката под мене
  583 :)
   
 16. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  5+8+3=16=М

  777
   
 17. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  7+7+7= 21 Буква: Р

  679
   
 18. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  722
  6+7+9=22 Буква:С

  458
   
 19. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  4+5+8= 17

  Н

  999
   
 20. I.Love.You

  I.Love.You Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  39
  9+9+9=27
  27=Х

  бројј...101