Mе мисли...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од kolovoz, 4 септември 2011.

 1. Hayley

  Hayley Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  899
  7+8+7=22
  С :D
  464
   
 2. Justinlove

  Justinlove Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  12
  4+6+4= 14
  Л
  823
   
 3. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  385
  3+8+5=16 м
   
 4. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  Не треба така |( :^)
  Како и да е ---> 823
  8+2+3= К :inlove:

  658 :$
   
 5. stilton

  stilton Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  6+5+8= O
  616 :D
   
 6. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  561
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  6 + 1 + 6 = к
  815
   
 7. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.697
  Пол:
  Женски
 8. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  6+7+2= 15 = Љ

  198
   
 9. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  1+9+8=Њ :^)

  777
   
 10. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  7+7+7=21= Р

  521
   
 11. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  5+2+1=Ж :D
  197
   
 12. fairy.flower

  fairy.flower Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  0
  1+9+7=Н
  194
   
 13. Lady-Love

  Lady-Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
  1+9+4 = Л
  за следната бројј.....
  202
   
 14. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.786
  Допаѓања:
  19.288
  Пол:
  Женски
  2+0+2=Г (дечкоми ќе да е :lol: :P )
  828 :)
   
 15. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  8+2+8=Њ :D
  234
   
 16. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  2+3+4=9

  З? :^) :lol: уатевр :D


  999
   
 17. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  720
  9+9+9=27

  Х? :D

  653
   
 18. Strawberry.6

  Strawberry.6 Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  10
  Некој Христијан е најверојатно :)

  6+5+3=14 -> Л ?!
   
 19. Somnitelno-Lice

  Somnitelno-Lice Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  247
  Еве само број, бидејќи форумџиката над мене заборавила :)

  969
   
 20. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  9+6+9=24
  => Ќ :?:

  456