Mе мисли...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од kolovoz, 4 септември 2011.

 1. B.Waldorf

  B.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  33
  4+5+6=15=љ
  супер, може љутви ме мисли :D

  472
   
 2. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  4+7+2 = 13 = К ... :/

  за ЛПМ нека биде 634
   
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.781
  Пол:
  Женски
  6+3+4=13

  К-Клинт Иствуд, знаев дека е тој

  666
   
 4. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  666
  6+6+6= 18 = Њ

  хмм.. некој Њујорчанец ме мисли :lol:

  859 :)
   
 5. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.970
  8+5+9=22
  22=С
  С е првата буква од името од мојот сопруг :$ :inlove: :inlove: :*
   
 6. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  724
  Допаѓања:
  2.466
  Пол:
  Женски
  калиас а број ?
   
 7. boj4eee

  boj4eee Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  Ајде јас ќе ја продолжам играва

  625 - 6+2+5 = 13 = К (името наа...)

  326 :inlove:
   
 8. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  962
  Пол:
  Женски
  3+2+6=11 И :?:  711
   
 9. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  711 7+1+1=9 Некој на З ме мисли :angel:

  870
   
 10. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.104
  870 - 8+7+0 = 15 = Љ :^)

  За ЛПМ - 746
   
 11. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  772
  Пол:
  Женски
  7+4+6=17
  некој на Н
  За ЛПМ 589
   
 12. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.386
  5+8+9=22
  Некој на С
  За ЛПМ 199
   
 13. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  1+9+9= 19
  Некој на О о.О

  ЗА ЛПМ 213
   
 14. nicole.sherzinger

  nicole.sherzinger Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  3
  2+1+3=6
  Nekoj na D.
   
 15. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  24
  Ајде јас наместо Никол.

  675
   
 16. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  160
  6+7+5=18 некој на Њ :^) хахахха да да :wasntme:
   
 17. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  24
  Женски...треба да ставате броеви за другата феминка.
   
 18. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  160
  извињавам се :$
  еве број 343
   
 19. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  771
  343 = 3+4+3 = 10 = Ѕ

  659
   
 20. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  7.901
  Пол:
  Женски
  6+5+9 = 20 = П

  551