1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

matura makedonski

Дискусија во 'Канта' започната од LusijanaB, 27 мај 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LusijanaB

  LusijanaB Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ajde srcki koj sto znae okolu temata za makedosnki za matura neka kaze, vi blagodaram :*
   
 2. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  3.840
  Пол:
  Машки
  Македонски се пишува на кирилица. ;)
   
 3. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
 4. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  17.170
  Пол:
  Женски
  А и се пишува македонски а не македоснки, па и со латинични букви.

  Ајде срцка сега фати ги книгите и учи. Ти благодарам.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.