1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Messenger

Дискусија во 'Врски' започната од mirka, 28 март 2010.

  1. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    девојки дали знаете како можам да дознаам дали еден контакт на мсн е побаран или само прифатен ? ? пошто дечко ми им една типка на мсн и не знам дали тој ја побарал или таа него... ако знаете како можам да дознаам,ако има некоја финта :) кажете ми ве молам! поздрав
     
  2. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    100
    Јас мислам дека не може да се види кој кого прифатил...
     
  3. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Да не има некоја финта со маилот ?
     
  4. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Неможе на мсн да се дознаат такви работи...како и да е и она да му пратила покана он има опција да не ја прифати али ја прифатил...МСН то не се бара туку можеш само да го кажеш на некој или евентуално ако го имаш на некој сајт форум или страници како фб . хи5 и слично. Сум пробувала милион пати да барам вакви слични финти, сум прашувала и луѓе што многуу се разбираат али нипто такво не постои.
     
  5. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Znam deka imase edna web adresa kade mozes da vidis koj te ima blokirano od msn, ama za toa koj kogo prifatil ne znam mislam deka ne moze da se proveri.
     
  6. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    498
    Знам за таа страна, ама не е веродостојна, јас ја испробав и ми даде дека сестра ми ме блокнала (а нема врска). Инаку во врска со ова, мислам дека не може да се види дали ти си го поканил или тој тебе. :?
     
  7. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    А нема маил пример , го имаш тој и тој на листата?
     
  8. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Јас го отворив неговиот хотмаил и таму го најдов профилот на типката пошто нели секој контакт од мсн го имаш во хотмаилот како профил... видов како се вика и како се презива ама нема слика и не знам дали она го аднала или тој неа. пошто ако тој ја аднал значи ме лаже... :( само знам дека е адната пред некој ден... јас не сакам да ја аднам пошто ако го знае него ќе знае дека јас му сум женска заради сликата. сепак фала ви за советите!
     
  9. soosad

    soosad Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    pa otvori drug msn duso i addnija tamu :) napraj se na dva i pol :) uste poubavo da e maski msn ke vidis dali prifaka nepoznati ili navistina mati nesto so decko ti .pozdravce
     
  10. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Otvori go negoviot hotmail, ama na negoviot kompjuter ako mozes! Togas odi na nejzniniot kontakt, so desen klik, ke ti se otvori meni, klikni message ili chat/contact history! Toa e vejke zanimliviot del hihihi ke doznaes sto tie si zboruvale ! Se nadevam pomognav :D :D :D :D :D :D :D
     
  11. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Вакаа направи нов МСН, лажен се разбира :lol: , адни ја и спореди го никот што го користи! Ако кога е он никот е исти, напишан како што ти си ја напишала, тогаш он ја аднал, а ако кај него е напишано со ѕвездицки, емоции, смајлиња едно друго тогаш таа го аднала !
     
  12. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    епа вака е работата: Кај него на мсн не сум ја видела он лајн никогаш а инаку таму и стои маилот,на пр. ???????@hotmail.com тоа значи дека он ја аднал? а јас кога ќе аднам некој и тој ме прифати после ако му е името напишано со симболи така стои и кај мене...
     
  13. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Тоа значи дека или ја нема прифатено, или го нема прифатено. Поздрав ;)
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Ако ја нема прифатено воопшто нема да му стои во пријатели. А можно е, ако таа го нема прифатено, да стои кај него во контакти само како мејл адреса, како што напиша Мирка.
     
  15. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Ај да не отворам нова тема за ова, ме интересира дали некој користи мсн на мобилен и ако користи колку плаќа за тоа?
     
  16. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.407
    Допаѓања:
    5.364
    мислам дека е минимално пробај стај се на 5 мин. и провери си сметка. меѓутоа ко што ми кажале знам дека не зима многу можеш да се изнапишуваш за банална цена. али ова ми е се од зборење што ми кажуваат јас лично искуство немам
     
  17. Rude.girl

    Rude.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    znaci ako ne gi brise inbox vo e-maliot mozes odma da doznaes poso koga ke te adne nekoj na msn ti stiga u isto vreme i na e-mail deka na primer taa i taa saka da bide prijatel so tebe na msn ili pak ti vika deka taa i taa te adnala na msn ....normalno na angliski......ako ne gi brise razgledaj pomaci se ke vidis :) pozdrav
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Дали денеска имате проблем со Messenger?
     
  19. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    во ред е....дури сега успеав да го отворам mailот :)
     
  20. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Избриши ја од кај него, следниот пат кога ке одиш кај него ако ја има пак значи се во контакт и тој ја додал пак. Или блокирај ја. :)