1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Messenger

Дискусија во 'Врски' започната од mirka, 28 март 2010.

 1. mirka

  mirka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  13
  девојки дали знаете како можам да дознаам дали еден контакт на мсн е побаран или само прифатен ? ? пошто дечко ми им една типка на мсн и не знам дали тој ја побарал или таа него... ако знаете како можам да дознаам,ако има некоја финта :) кажете ми ве молам! поздрав
   
 2. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Јас мислам дека не може да се види кој кого прифатил...
   
 3. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Да не има некоја финта со маилот ?
   
 4. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  Неможе на мсн да се дознаат такви работи...како и да е и она да му пратила покана он има опција да не ја прифати али ја прифатил...МСН то не се бара туку можеш само да го кажеш на некој или евентуално ако го имаш на некој сајт форум или страници како фб . хи5 и слично. Сум пробувала милион пати да барам вакви слични финти, сум прашувала и луѓе што многуу се разбираат али нипто такво не постои.
   
 5. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Znam deka imase edna web adresa kade mozes da vidis koj te ima blokirano od msn, ama za toa koj kogo prifatil ne znam mislam deka ne moze da se proveri.
   
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Знам за таа страна, ама не е веродостојна, јас ја испробав и ми даде дека сестра ми ме блокнала (а нема врска). Инаку во врска со ова, мислам дека не може да се види дали ти си го поканил или тој тебе. :?
   
 7. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  А нема маил пример , го имаш тој и тој на листата?
   
 8. mirka

  mirka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  13
  Јас го отворив неговиот хотмаил и таму го најдов профилот на типката пошто нели секој контакт од мсн го имаш во хотмаилот како профил... видов како се вика и како се презива ама нема слика и не знам дали она го аднала или тој неа. пошто ако тој ја аднал значи ме лаже... :( само знам дека е адната пред некој ден... јас не сакам да ја аднам пошто ако го знае него ќе знае дека јас му сум женска заради сликата. сепак фала ви за советите!
   
 9. soosad

  soosad Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  pa otvori drug msn duso i addnija tamu :) napraj se na dva i pol :) uste poubavo da e maski msn ke vidis dali prifaka nepoznati ili navistina mati nesto so decko ti .pozdravce
   
 10. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Otvori go negoviot hotmail, ama na negoviot kompjuter ako mozes! Togas odi na nejzniniot kontakt, so desen klik, ke ti se otvori meni, klikni message ili chat/contact history! Toa e vejke zanimliviot del hihihi ke doznaes sto tie si zboruvale ! Se nadevam pomognav :D :D :D :D :D :D :D
   
 11. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Вакаа направи нов МСН, лажен се разбира :lol: , адни ја и спореди го никот што го користи! Ако кога е он никот е исти, напишан како што ти си ја напишала, тогаш он ја аднал, а ако кај него е напишано со ѕвездицки, емоции, смајлиња едно друго тогаш таа го аднала !
   
 12. mirka

  mirka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  13
  епа вака е работата: Кај него на мсн не сум ја видела он лајн никогаш а инаку таму и стои маилот,на пр. ???????@hotmail.com тоа значи дека он ја аднал? а јас кога ќе аднам некој и тој ме прифати после ако му е името напишано со симболи така стои и кај мене...
   
 13. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Тоа значи дека или ја нема прифатено, или го нема прифатено. Поздрав ;)
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Ако ја нема прифатено воопшто нема да му стои во пријатели. А можно е, ако таа го нема прифатено, да стои кај него во контакти само како мејл адреса, како што напиша Мирка.
   
 15. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Ај да не отворам нова тема за ова, ме интересира дали некој користи мсн на мобилен и ако користи колку плаќа за тоа?
   
 16. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.354
  Допаѓања:
  5.297
  мислам дека е минимално пробај стај се на 5 мин. и провери си сметка. меѓутоа ко што ми кажале знам дека не зима многу можеш да се изнапишуваш за банална цена. али ова ми е се од зборење што ми кажуваат јас лично искуство немам
   
 17. Rude.girl

  Rude.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  znaci ako ne gi brise inbox vo e-maliot mozes odma da doznaes poso koga ke te adne nekoj na msn ti stiga u isto vreme i na e-mail deka na primer taa i taa saka da bide prijatel so tebe na msn ili pak ti vika deka taa i taa te adnala na msn ....normalno na angliski......ako ne gi brise razgledaj pomaci se ke vidis :) pozdrav
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Дали денеска имате проблем со Messenger?
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  во ред е....дури сега успеав да го отворам mailот :)
   
 20. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Избриши ја од кај него, следниот пат кога ке одиш кај него ако ја има пак значи се во контакт и тој ја додал пак. Или блокирај ја. :)