1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Nick Vujicic

Дискусија во 'Психологија' започната од Shana, 2 април 2011.

 1. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.505
  На eloves, eliesaab, DirtyQueen и 6 други им се допаѓа ова.
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Прв пат го гледам типот али му се восхитувам на успехот што и покрај се продолжил и понатаму со нормален живот. Ретки се тие луѓе кои се вистински борци, секоја чест
   
 3. BlueEyess

  BlueEyess Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  ова е за почитување а ние се жалиме за најмали работи а он е среќен и без екстремитети?!!
  каква сила и воља треба да се има за ваква постапка :clap: браво искррени честитки до него :$
   
 4. CocoSumner

  CocoSumner Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  11
  Ми доаѓаат солзи секој пат кога го гледам.. Човеков покажува колку е животот вреден, а повеќето од нас го поминуваат несреќни,жалејќки се дека имаат дебели нозе или стомак, дека се несреќни во животот поради тоа. Овој човек нема екстремитети, но има дух, енергија, која прави да се истакне од останатите луѓе и да биде поголем човек..
  За жал треба ваквие видео клипови за да се потсетиме всушност колку е убав животот..
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Браво! :clap: И покрај се дечково си го живее животот нормално и што е најбитно не се жали, позитивен е, ведар, насмеан... Немам коментар...Еве ова треба да послужи како пример! Браво да упорноста!
   
 6. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  3.204
  Допаѓања:
  9.465
  Пол:
  Женски
  Човекот ми е синоним за вистински борец.И покрај се‘ тој никогаш не се откажал да се бори.
  Редовно му ги гледам видеата,што и да кажам малку ќе биде.Секоја чест :clap: :clap: :clap:
   
 7. LittleGirl23

  LittleGirl23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  14
  Едно големо браво за човекот искрено му се восхитувам , што прокрај се продолжил со нормален живот и не престанал да се бори :clap: :) ... :clap:
   
 8. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Јас за Ник Вујичиќ првпат дознав пред две години од една емисија на РТС сателитскиот канал и веднаш се воодушевив од неговата позитивна и насмеана личност и од тоа што и покрај сите проблеми и искушенија не се откажал и продолжил да се бори за својот живот,што нашол сопруга што го сака таков каков што е и со неа има синче,а највеќе од тоа што со својот живот дава позитивен пример на другите млади со хендикеп дека борбата и само борбата го прави животот полесен и поубав!Секоја чест и големо браво за Ник Вујичиќ! :hai: :hug: :clap: :clap: :* :inlove:
   
 9. makgirl

  makgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.104
  Пол:
  Женски
  Многу храбар човек.Браво :clap:
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.241
  Допаѓања:
  77.078
  Пол:
  Женски
  Човеков не знам кога и каде прв пат го видов и слушнав но денес го следам на Фејсбук бидејќи ми остави голем впечаток. Премногу е инспиративен и позитивен, му симнувам капа. Треба да се земе за пример и за болните но и за здравите.
   
 11. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Dobar chovek... inspiracija za cel svet i ja shiri vistinata.
   
 12. T_A_M_A_R_A

  T_A_M_A_R_A Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае каде во Мк може да се купи неговата книга ?
   
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.241
  Допаѓања:
  77.078
  Пол:
  Женски
  Јас ја најдов во една книжара во Гази Баба, кај подвозникот тука кај општината, христијанска книжара, ,,Откровение'' се вика.
   
 14. T_A_M_A_R_A

  T_A_M_A_R_A Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Фала :D