Nivea

Дискусија во 'Коса' започната од Black.Beauty, 27 јули 2012.

 1. bucale

  bucale Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  35
  Се согласувам со повеќето коментари за шампоните на Nivea косата наредниот ден по миењето е залепена за главата и изгледа ко мрсна.
   
 2. dimebencov

  dimebencov Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Машки
  Од нивеа ја користам само кремата софт.Задоволен сум прилично.
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.271
  Допаѓања:
  122.641
  Пол:
  Женски
  Исто.
   
 4. Antonia54

  Antonia54 Нов член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali ima nekoj probano micelarna voda od nivea,i koi se rezultatite?
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.647
  Допаѓања:
  53.504
  Пол:
  Женски
  Јас од Нивеа шампоните не сум задоволна. Друг производ не сум користела, освен кремата за лице/раце.
   
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.872
  Допаѓања:
  7.658
  Пол:
  Женски
  Јас од нивеа користам само антипреспирант :)
   
 7. Hapburn Audrey

  Hapburn Audrey Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Од овој шампобн и лосион за лице сум посебно задоволна[​IMG]
   
  На temily му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  2.082
  Допаѓања:
  32.012
  Пол:
  Женски
  jas od ovoj sum mnogu zadovolna image.jpeg
   
 9. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.649
  Допаѓања:
  31.396
  Пол:
  Женски
  Долг период ги користам производите од овој бренд и генерално задоволна сум.
  Единствено што не ми одговара се шампоните, а посебно позитивно искуство имам со кремите за лице и лабелата за усни.
   
  На Hapburn Audrey му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Anna***

  Anna*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2016
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Дали некој го користел овој производ на nivea за лице 3 во 1 (гел, пилинг и маска)?
  83707352_1_1000x700_nivea-3-in-1-cleanser-bucuresti_rev003.jpg
   
 11. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.287
  upload_2016-3-1_10-19-20.jpeg upload_2016-3-1_10-19-43.jpeg [​IMG]Ovie proizvodi gi koristam i davam 5/5 posebno bez eye shadow remover nemozam.
   
 12. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Прочитав негативни критики за шампоните на нивеа ама кај мене пак шампонот ми е океј. Ги користам моментлано заедно со балсамот и ми ја омекнуваат косата а и убаво мириса, се чуствува мирисот, чудо некое јас да бидам задоволна од шампон. :D

  Имам и еден нивен гел за туширање, добар е, мириса ја прави нежна кожата, ми се допаѓа.
  Исто така дезедорансот само 2 пати ставав за да го пробам, добар е и тој, нежно мириса, за трајноста сеуште не можам да кажам ништо. Додека не ги завршам двете почнати ролончиња, нема официјално користење.

  Инаку порано имав една нивна крема, (плаво пакување, нивеа пишуваше со бели букви) и ми беше премногу мрсна. Ставав по ептееен малку и пак лицето ми светеше и ми беше мрсно.

  Генерално, не им се толку лоши производите, за тие пари океј се. :)
   
  На IamSexyAndIKnowIt и mssuniquee им се допаѓа ова.
 13. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Мене ми се убави шампоните на Нивеа и геловите за туширање.Само лосионот Нивеа не ми е убав и оној лосионот за туширање.
   
 14. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.628
  Пол:
  Женски
  Геловите за туширање се супер, шампоните и маските за коса не ми одговараат најмногу.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  2.586
  Пол:
  Женски
  Некој кој го има користено овој шампон да сподели искуство? :)
  287147-2.jpg
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  Од шампоните не сум задоволна. Кремите, антиперспирантите и млеката за тело се супер. Едни од најдобрите.