1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Objectum sexuality

Дискусија во 'Врски' започната од manja666, 25 мај 2013.

 1. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  17.998
  Првин се мислев кај да ја сместам темава па одлучив дека овде би било најпогодно.
  Имено, станува збор за луѓе кои што чувствуваат емоционална и физичка привлечност спрема објекти и предмети. Наводно, според нивното кажување тие воопшто неможат да чувствуваат љубов спрема човечки битија. Некои од луѓето кои што чувствуаат ваква љубов велат дека тие веруваат во душевно поврзување и во тоа дека тие објекти имаат душа, интелигенција, чувства и се способни да комуницираат.

  Имам гледано неколку емисии и документарци на оваа тема, дури една жена се има омажено за Ајфеловата кула и зборот Ајфел си го додала до презимето, потоа има многу случаи на луѓе што чувствуваат ваква привлечност спрема кули, мостови, споменици или пак предмети од личното секојдневие.

  Мене конкретно ме зачуди што вакви луѓе има и во нашата околина. Во една утринска програма на една српска телевизија ова им беше тема, имаа гости кои што тврдеа дека се заљубени во мост, споменик, или пак една жена која што тврди дека чувствува љубов за кулата во Пиза и секогаш кога е во можност заминува таму, разговара со неа или пак кога е во Србија и не е во можност да биде со неа ја гледа постојано на интернет во живо преку некои сателитски програми. И психијатрите се со став дека овој тип на луѓе се потполно нормални но со поинаква сексуална ориентација.

  Какво е вашето мислење на оваа тема и дали постои некој во вашата блиска околина со ваква определба?
   
 2. TheGirlNextDoor

  TheGirlNextDoor Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  81
  ова веќе ми личи на нешто шо не е здраво о.О :x
   
 3. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  17.998
  И мене не ми делува здраво. Едно е да сакаш личност од ист пол но за да си заљубен во предмет ми е малку нездраво и чудно.Или пак луѓе кои што се заљубени во животни и имаат секс со нив, е тие директно на бесилка би ги пратила |(
  Во глобала сведоци сме секој ден дека светот полудува и постојано се појавуваат некои вакви бизарни работи. И порано многу работи кои ни биле чудни сега веќе се станати секојдевие па можеби така ќе биде и со ова за неколку години.
   
 4. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  335
  Пол:
  Женски
  Леле што е ова бе хахах а сексуално задоволство спомениците ли ке им пружат хахаха и ја би ги пратила ваквите под секира хахах зш да се мучат :D. Само се надевам дека вакви луге на фемина нема а ако има кажете бе какво е искуството :D :D :D
   
 5. TheGirlNextDoor

  TheGirlNextDoor Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  81
  ахах ангелче само немој и ти да им се придружиш ако ти се допадне искуството што ќе го поделат :P а извор на секоја лудост во светов е америка, а во последно гледам и јапонциве (и тие околу корејци што ли се ) пријавуваат сулуди појави и направи ...
   
 6. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Женски
  Господ нека ми го чува паметот... што не ќе слушнеш на денешницава...
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.584
  Допаѓања:
  59.306
  Пол:
  Женски
  Ајде бе... имам слушано за ова, секакви случаи низ светот, само не ми е јасно... како бе стварно, ама стварно некој ќе се согласи да венча жена и плишано мече?! Еј, замислете ги комбинацииве...
  Да се омажиш за лимон.
  Или за кревет.
  Или за шише пиво.
   
  На Maca_<3 му/ѝ се допаѓа ова.