babylove овошни кашички

Oma Gertrude производи

Дискусија во 'Коса' започната од Marina*F, 8 јуни 2020.

 1. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Во јужниот дел на Германија, живеела прекрасната баба Гертруда. Целиот свој живот ги истражувала билките, растенијата, тревките и комбинациите од нив, создавајќи неверојатни благопријатни комбинации за различни третмани на кожата и косата. Така настанала оваа прекрасна линија според рецептот на бабата Гертруда.
  Picture1.png

  Сите производи на линијата имаат германски сертификат BDIH (за природна и органска козметика) и ги исполнуваат највисоките стандарди определени од самиот сертификатор.

  Органските екстракти се одгледувани во биолошки фарми или на места кои ги исполнуваат високите стандарди за незагадена, природна животна средина, што значи за секоја билка е многу битно на која надморска висина ќе расте. Исто така, строго е пропишан терминот за секоја билка или растение кога треба да се бере, а бербата се уште се одвива рачно и се сушат по природен пат.

  Производствените процеси се комплетно еколошки каде ГМО состојки, синтетички мириси и состојки кои се производ на нафтени деривати се најстрого забранети. (текстот е превземен од блогот на @Biodevojka )

  Од овој бренд постојат шампони за коса, регенератори за коса, маски за коса, гелови за туширање, креми за тело, раце и нозе.

  Дали ги имате користено производите на Oma Getrude, кои и како ви се покажале? Би ги купиле повторно?

  585ae01fc27b644dda0b6f3ec7e4985d.jpg
   
  На Angy.S му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Angy.S

  Angy.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2016
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Сакам да земам регенератор од брендов,некој со искуство?
   
 3. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Не сум го употребувала, но на попуст се производиве до -55% во Космо. И да не се погоди, нема да бидеш многу финансиски оштетена :D
   
  На Angy.S му/ѝ се допаѓа ова.