1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Orzene шампони и регенератори

Дискусија во 'Коса' започната од baby-star, 8 април 2012.

 1. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.216
  Допаѓања:
  8.186
  Оваа тема ја отворив со цел тука да ги поделите вашите мислења и искуства за овие шампони и регенератори.
   
  На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. GordanaL

  GordanaL Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  43
  Ми се допаѓаат. Ги имам користено.
   
  На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
 3. shururup

  shururup Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  36
  И мене ми се супер, имаат специфичен мирис :)
   
  На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  100
  Јас го користев и тоа затоа што убаво ми мирисаше ама го прекинав затоа што ми ја мрсеше косата (проблематична сум). Уште го обожавам мирисот на шампонов затоа ми врака спомени од одморот 2010 :)
   
  На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Јас едно време го користев шампонот. Ми помогна да не ми се мрси толку многу косата, но ми создаде првут.
   
 6. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Јас имам користено шампон само, многу убаво мирисаше и косата преубава ми ја правеше.
  Мислам дека беше овој.
  [​IMG]
   
 7. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.216
  Допаѓања:
  8.186

  Јас па ваков нигде не можам да најдам..
   
 8. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Лани цимерката го купи, неа не и одговараше па јас го користев. Мислам дека од рамстор го земала, не сум сигурна.
   
 9. Felicia

  Felicia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  56
  Јас го земав за нормална коса. Краевите ми беа доста суви од редовни фарбања но шампонов убаво ми ги хидратираше и сега не се веќе суви. Сега бидејќи користам друг против опаѓање на косата,со тој го мијам коренот а со Orzene краевите :)
   
 10. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  584
  Јас го користам шампонот за сува и оштетена коса. Не ми е нешто оштетена косата па да споредам дали има подобрување, ама дефинитивно не ја мрси косата како другите шампони за сува коса. Многу убаво ја мие косата, ептен е чиста и свежа после тоа. Мирисот мене ме потсеќа на омекнувач за алишта, не ме воодушевува, но не е ни лош и доста е траен :)
  Регенераторот и маската ги немам пробано, се мислам за маската да ја пробам, ако некој ја користел нека сподели искуство :$
   
  На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
 11. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  мене од шампонот орезен ми пагаше многу косата,а од регенераторот орезен многу бргу ми се засити косата а маската орзен beer ми е мнооогууу убав зимам за фарбана коса и дури ми ја обновува бојата на косата :)
   
 12. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  411
  Не и пријаат на мојата коса
   
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.101
  Допаѓања:
  77.561
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам веќе некое време оваа
  [​IMG]
  и да ти кажам право, задоволна сум. Како прво, мириса прекрасно, дава одличен сјај на косата и мене ми ја прави скроз права (порано многу ми се виткаа врвовите нанадвор, сега се океј), во комбинација со шампонот и жолтиот Глисс пред сушење, косата ми е како пеглана/фенирана.
  Значи, сума-сумарум - големо да за маските на Оrzene. :)
   
  На CrazyStupidLove му/ѝ се допаѓа ова.
 14. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.094
  Орзен шампони :clap: Да да...
  Има некој чуден ама преубав мирис, косата ми ја прави сјајна и плус цената е таман. Купувам од големото шишенце (незнам точно колку беше милилитри ама се исплаќа повеќе од малото паковање) и бидејќи само јас го користам шампонот ми трај подолго време.

  :wasntme:
   
 15. milinna

  milinna Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  27
  Да,јас од ко го открив,го немам менато шампоно. Убо ми мириса убо ме ми ја мие косата и не се прескапи и така. Убав! :wink:
   
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Два шампона имам истрошено од овие, итоа зимата се миев со нив.
  Братучеда на мајка ми ми ги препорача зошто ем поефтини ем убави, ама мирисот некако специфичен ми беше, не дека беше грд, ама така. Битно убаво ми ја правеше косава, ми ги оформуваше локниве.
  И така, ако ми здосадат сегашниве шампони, би си купила пак Орзен шампони.
   
 17. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  873
  Допаѓања:
  2.667
  Колку од прилика е цената на шампонот и маската? :$
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.101
  Допаѓања:
  77.561
  Пол:
  Женски
  Маската е 250, а шампонот не се сеќавам колку беше. :)
   
 19. lovely555

  lovely555 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Шампонот е околѕ 165 ден 400 мл
   
 20. catsruletheworld3

  catsruletheworld3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  27
  Знае некој кај го има тој орзен што е за виткана коса??? нигде не можам да го најдам..