1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Orzene шампони и регенератори

Дискусија во 'Коса' започната од baby-star, 8 април 2012.

  1. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    И јас користам Orzene за мрсна коса и забележувам разлики, понекогаш не ми се мрси и до 5 дена, ама понекогаш уште вториот ден ми е мрсна. А инаку го користам неполн месец. Вие после колку време забележавте резултати?
     
  2. mv131993

    mv131993 Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Јас за жал не забележав никаков ефект од Orzene. Мене ми делува исто како и сите останати шампони, косата ми се мрси на еден или на два дена. Инаку го користам тој што е за мрсна коса, а единствено што би го издвоила како добра карактеристика е дека многу пена прави. И малку да нанесете, пак ќе имате доволно за цела коса, така да, побавно ќе го потрошите шишето. Малото пакување е вообичаено околу 116 денари, а поголемото пакување е неколку десетки поскап
     
  3. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    167 ден. се поголемите (од 400 мл) во Веро :)

    Јас го купив тој за масна коса.. Вечер прв пат ќе го пробам и ќе пишам пак за некоја недела. Ако не го бива, се враќам на оние од бреза и коприва.
     
    На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Порано имав користено Orzenе но не ми се допаѓаше,па зедов повторно да пробам,повторно не сум задоволна.
    Имам чувство како веднаш да ми ја масти косата,а и мирисот ми е премногу јак,неиздржлив.
    Се враќам на шампонот од коприва.
     
    На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Јас сум премногу задоволна од Orzene ПРЕМНОГУ. Не само што ми ја врати живоста на моето некогашно никакво косиче, него и ми се згусти многу и брзо ми порасна. Orzene ми ја врати свежината и мекоста на косата. Од многу фарбање од што не' сега косата конечно ми се врати во форма. Orzene го користев година и пол, сега одмарам од овој шампон и користам друг. Па ќе видам какви резултати ќе има овој новиот. Ако не, Orzene не ми бега. :)
     
  6. Winterborn77

    Winterborn77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Денес првпат купив Orzene - шампон, регенератор и маска и одма ги пробав. Првиот впечаток е дека ми ја направија косата многу мека и сјајна, дури и оние делови каде што сеуште имам фарба не изгледаат суво и оштетено :) засега сум многу задоволна. Читам на форумот дека исто така го забрзувал растот на косата, дали е вистина тоа?
     
  7. Monika.J

    Monika.J Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2013
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    24
    вистина е :D
     
  8. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    И јас сум премногу задоволна од шампонов а воедно и регенераторот, кога го зедов не знаев дека го забрзува растот на косата но навистина е така дури и јас се зачудив , за не полн месец косата до половината ми порасна и сега треба пак да одам да ја кратам |( Ама тоа е нека расти не е проблем, мене и онака бргу ми расти но шампонов ми се погоди и тоа како.
     
  9. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Од вчера почнав да го користам шампонот од пиво и б-комплекс и иако читав коментари дека не правел пена, ја сушел косата и сл.. мене ми се погоди :) Резултати за порасната коса би ви кажала ама по 1 месец (за пореални да се резултате!) :)
     
  10. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Ептен брзо ми ја мрси косата :doh:
     
  11. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Користев за сува коса,Rеpair беше ли незнам точно,и регенератор земав и не сум задоволна.Исто ми е како обичен шампон дури и повеќе ми ја исуши косата.Абер немаше од растење :D
     
  12. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Планирам да купам за мрсна коса,порано го користев и ми помагаше не ми се мрсеше толку.
     
  13. Kala.

    Kala. Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    319
    Пол:
    Женски
    Го користам шампонот за првут веќе дооолго време, и премногу сум задоволна од него, косата мене не ми се мрси и до 4 дена ако не ја измијам. Не планирам да го заменувам со ниту еден друг шампон :)
     
  14. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Најдобриот шампон за мојата коса дефинитивно, го користев за фарбана и против првут, првутот ми исчезна за многу брзо време.
    За фарбана коса ми беше исто предобар не ми ја мрсеше косата, ја миев на 2 дена, и ми беше мека.
    Не би го менувала ако некогаш сменам од овај сега со коприва и ампули внатре дефинитивно се враќам на Орзенот, сигурна сум дека во комбинација со регенераторот би ми биле топ.
     
  15. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    Мене ми ги препорача фризерката, ама јас уште не сум ги пробала. Баш убаво што ме потсети на нив.
     
  16. curlyhair

    curlyhair Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    793
    Допаѓања:
    2.177
    Пол:
    Женски
    I posle godina dena od posledniot komentar vo grupava potvrduvam Orzene najdobri samponi na site vreminja :D
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    И јас потврдувам!!!
     
    На curlyhair му/ѝ се допаѓа ова.
  18. curlyhair

    curlyhair Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    793
    Допаѓања:
    2.177
    Пол:
    Женски
    Posebno za suva i kadrava a kosa i regenerator i sampon idealni :D
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    За сува е многу добар!
    За другите не знам..
    Пријателката на која што и го препорачав се фалеше, ама не знам за каква коса зема..
    Порано користев скапи шампони, па пробав евтини..
    Па ништо не ми помогна како овие..
     
    На buba4e89 и curlyhair им се допаѓа ова.
  20. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    Го купив тој за мрсна коса, два дена ја носев пуштена значи океј е според мене. Ќе се трудам да не ја мијам почесто :$
    А кој помага за раст на косата?
     
    На curlyhair му/ѝ се допаѓа ова.