1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Paroxetine

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Angelina11, 17 октомври 2015.

 1. Angelina11

  Angelina11 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2015
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Фармацевти помагјте многу ми е потребна помош.
  Моментално треперам цела од страв не се ни обидов да барам по форумот дали постои некоја ваква тема,едноставно немам време морав побрзо да побарам помош.
  Мајка ми има тахикардија,хипертензија,и редовни лекови кои ги пие се Биол,Пароксетин, Хелекс многу години по ред веќе..кога почна да ги користи беше пред тоа на прихијатар а сега само на една медицинска сестра која што работи во диспанзерот дава да и ги препишува и тоа е тоа..но јас мислам дека мора барем еднаш годишно да посетува психијатар а не сама да си ги препишува лековите...Проблем е што дома имаме голем семеен проблем,скоро сите сме уништени,имаме тепачки 24х на ден татко ми и мајка ми се тепаат предизвикуваат кавги и ред други проблеми кои се превише за мене за 15 години немам сила,па вечерва мајка ми цела се тресеше бидејки се дереше ко луда цела се гуше.И зема се напија пароксетин половина од 20мг а таа секогаш пиеше само еднаш на ден по пола а денеска 2*1/2 испи и сега се плашам да не и стане нешто ве молам помагајте побрзо....;(
   
 2. kostadinka24

  kostadinka24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2012
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  milicka neka se napie helex podobro ke da e od kolku pie helex????i kolku pati na den????utre odete na psihijatar da koregira terapija ako treba
   
 3. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  3.352
  Допаѓања:
  82.353
  Ништо нема да и биде мила, не се секирај и не си стварај стресови и од таа мисла. Нека се напие и хелекс, тоа ќе ја смири...пароксетинот е антидепресив, не е за смирување. Нека помине ноќва и утре исто така, па во понеделник хитно на невропсихијатар. Мора да разговарате со стручно лице и тој да одлучи како понатаму со нејзината терапија.
  Се најдобро!
   
  На kostadinka24 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  2.262
  Пол:
  Женски
  Пароксетин не се препишува за тахикардија и хипертензија, а не се пие ни кампањски пошто не функционира.