Pet scan информации

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од DorianGray, 2 ноември 2013.

 1. DorianGray

  DorianGray Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Здраво на сите.
  Ме интересира дали некој од вас имал искуство со Pet scan. Ме интересира каде можи да се направаи и колку би изнесувало? Колку што имам информација кај нас го нема тој апарат, па затоа се обратив кај Вас.
  Ви благодарам
   
 2. n1k0la

  n1k0la Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  79
  Pet scan информации.

  Вака не сум имал искуство со ПЕТ скен, Систина имаат добар оддел за нуклеарна медицина но сеуште немаат ПЕТ-скенер иако долго време го најавуваат.
  ПЕТ-скенер има во болницата Аџибадем во Истанбул и снимање чини околку 750-800 евра. Не сум информиран дали постои ПЕТ-скенер некаде во Грција.

  Можам и да ти објаснам и на кој принцип работи ПЕТ-скенот и за што служи но мислам дека тоа лесно може да го дознаеш од гугл или веке си го дознал/а. Ако те интересира уште нешто, слободно прашај.