1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pet scan информации

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од DorianGray, 2 ноември 2013.

 1. DorianGray

  DorianGray Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Здраво на сите.
  Ме интересира дали некој од вас имал искуство со Pet scan. Ме интересира каде можи да се направаи и колку би изнесувало? Колку што имам информација кај нас го нема тој апарат, па затоа се обратив кај Вас.
  Ви благодарам
   
 2. n1k0la

  n1k0la Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  83
  Pet scan информации.

  Вака не сум имал искуство со ПЕТ скен, Систина имаат добар оддел за нуклеарна медицина но сеуште немаат ПЕТ-скенер иако долго време го најавуваат.
  ПЕТ-скенер има во болницата Аџибадем во Истанбул и снимање чини околку 750-800 евра. Не сум информиран дали постои ПЕТ-скенер некаде во Грција.

  Можам и да ти објаснам и на кој принцип работи ПЕТ-скенот и за што служи но мислам дека тоа лесно може да го дознаеш од гугл или веке си го дознал/а. Ако те интересира уште нешто, слободно прашај.