1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pityriasis(Tinea) versicolor

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од sara3, 20 јуни 2015.

 1. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Pityriasis versicolor претставува заболување на кожата. Се јавува најчесто во горниот дел на телото.
  Се појавува како дамки на кожата и се проширува. Јас имав ваков проблем и отидов на доктор ми препорача еден спреј GinGira(како на сликава) gingira-pirition.jpg
  Дали и вие сте имале ваков проблем,за колку време исчезнале овие дамки по кожата и дали повторно ви се јавиле некогаш?
  Споделете ги вашите искуства.