Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pokemon Go

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lotus-14, 18 јули 2016.

 1. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  Дали ја играте и дали е интересна играва? Јас неможам да ја спуштам бидејќи не е достапна во Македонија за мојот телефон.
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.942
  Допаѓања:
  61.522
  Пол:
  Женски
  И јас не можам да ја спуштам но не е тоа проблемот, многумина кај нас ја имаат инсталирано и ја играат. Како што гледам, веќе почна да зема жртви играва и ми се чини допрва ќе предизвика хаос.
   
 3. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.741
  Допаѓања:
  34.821
  Пол:
  Женски
  Играта е достапна во Македонија
  Викендов бев на пешачење со една другарка, малку фалеше да и го фрлам телефонот|(
  Иначе бизарна е играта
   
  На Tinushka, SURF и Lotus-14 им се допаѓа ова.
 4. KejtV

  KejtV Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2015
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.006
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  Последна измена: 19 јули 2016
  На Victorian, stejsi2005, Tiffany17 и 8 други им се допаѓа ова.
 5. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.741
  Допаѓања:
  34.821
  Пол:
  Женски
  Првична идеја на креаторите била луѓето место дома да седат затворени пред мобилен или компјутер- да излезат надвор ... Според мене доста лоша идеја
  Има многу лоши ситуаци
  Некоја леш пронашла, друга в река се брцнала...
   
  На Barbie20, Tinushka, koritsaki и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.136
  @Lotus-14 @Bitter-Sweet
  Еве ви линк од играта. http://www.apkmirror.com/apk/nianti...lease/pokemon-go-0-29-0-android-apk-download/

  Кога ќе ве праша дали сакате да направи промени во телефонот, ќе стиснете да, и потоа ќе ве однесе во сетингс каде ќе треба да дозволите да се симнува апликација која не е од Гугл плеј.
  Од кога ќе се инсталира, деактивирајте ја опцијата пак.
  Потребен е интернет и гпс да се игра играта.
  Ако сакате да го фатите Пикачу прв, не фаќајте ни еден Покемон на почеток, и по неколку минути одење ќе ви го даде и него.
   
  Последна измена: 19 јули 2016
  На Bitter-Sweet, theowndemon, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.136
  Инаку, секој има право како сака да си го користи слободното време, но нели има хронични мрчатори кои така го користат своето слободното време, и не можеме да им забраниме.:angel:

  Не е проблем играта, туку оние кои ја играат ( или оние кои убиваат и кријат лешови ).

  А ако пријателите додека се со вас, играат игри, се допишуваат, зборат на телефон т.е. ве игнорираат, не е проблемот нит во технологијата, нит во вас, туку во нив.
   
  На IronLady, Mishela, blackwave и 9 други им се допаѓа ова.
 8. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.136
  Пол:
  Женски
  Se osekjam kako da se vrati 2002 god. Brkanje pokemoni be hahah
  Temava e vo pogreshen podforum, treba da ide vo Slobodno vreme ili vo Kafe muabeti.
   
 9. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.283
  Допаѓања:
  17.044
  Пол:
  Женски
  Јас ја инсталирав вчера, ама нешто не им беа во ред серверите и не ја отвораше, па тек денес ја почнав, и си фатив 9-10, вклучително и Пикачу. Порано ептен го сакав цртанот, и никогаш нема да ми здосади, па затоа баш си се нарадував и на играва; кога можат луѓе на 40+ години да ја играат, можам и јас на 20+ и ич не ми е гајле за ништо. :lol:
  Едно време велеа и за Flappy Bird дека играта е крива што се толку телефони искршени и не знам ти што па на крај ја тргнаа од Google Play, ама напротив, во луѓето е вината. Исто е и со оваа, према GPS сигналот рандом ги расфрла покемоните, а на тебе е да имаш малку здрав разум за да знаеш да не се брцаш по реки и да влегуваш на приватни имоти. |(
  На страна од тоа, супер е ем за тепање време, ем за раздвижување. :sun:
   
  На blackwave, Oxymoron, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
 10. ЕДНА убавица

  ЕДНА убавица Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2016
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  797
  може е ок за тепање време и тоа а, ама некако опседнува. На пример едни другари ја имаат симнато и цело време додека шетаме гледаат во екраните и „еееј еве покемон....го фатив јеее....“ почнуваат да ме нервираат
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.963
  Допаѓања:
  22.295
  Пол:
  Женски
  Za da ja simnete.
  Treba da stavite deka ste od USA bidejki na Balkanot ja nema igrava..
  Trista cuda trrba da napravite za da ja simnete.Celo 3G/4G kej vi letne.
   
 12. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.337
  Допаѓања:
  153.655
  Пол:
  Женски
  Јас ја симнав пред неколку дена. Не мора да направите дека сте од САД, а мислам таа опција само на ајфони ја има?!
  Добра е за слабеење.
  И за тренирање нерви, бидејќи 80% серверите им се down..
  Не ја играм, ама луѓето малку се мрднаа.
  Пишав во сдк, откако го погледнав видеото на Кејси, уште толку ми се одмили играва.
   
 13. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  Е како да го извадам од топката????
   
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.963
  Допаѓања:
  22.295
  Пол:
  Женски
  Na Iphone mora taka da se napravi za da ja simnes.Nikoi moi drugari ne ja igraat od Android zatoa neznam.Jas ne ni planiram da ja simnam ne mi e sigurna nekako.Pomagam da fatat po nekoj Zubat ili drug pokemon i tolku.Ne mi e interesno tolku mnogu.
   
 15. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.991
  А пред дa се пoјaви aпликaцијaвa луѓетo не ич беa зaтуцaни пo телефoните, не се случувaше дa испaднеш и некoј вo телефoн дa зјaпa. |(
  Дoбрa е игрaвa, сaмo штo серверите зaфркaвaaт и тoa бидејќи имa мнoгу кoрисници oд земји штo не е дoстaпнa и гo oптеретувaaт системoт.
  И целo време зумбaти ми испaѓaaт.(wtf)
   
  На ♡BuBaLe♡, Nausicaa и Gosh им се допаѓа ова.
 16. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.201
  bolje kanter ili generals nego ova sranje
  ako nekoj mu e do slabeenje ima kupiste aplikacii so vezbi (prikazue video i objasnuvanje,nekoj imaat i tajmer ili gps so karta ako se za trcanje/pesacenje)
   
  На stejsi2005 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.212
  Допаѓања:
  22.462
  Ова е нешто како смак света. Нема нешто повеќе што ме разочарало од оваа дебилна игра. Ужас!!!
   
  На veren, mirandaa, kjukli и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  29.030
  Да сум сега 10години можеби би ја играла :DАма на мои 25 години да искочам да шетам по улица,да бркам покемони :?: Треба нешто да ми фали :headbang:
  Едит: Да им кажам на моиве ќе идам покемони да бркам вакви би биле :rofl: , и одма ме спремаат за во Бардовци :fubar:
   
  На iloveyou29, purple..m, Veki4kaa и 11 други им се допаѓа ова.
 19. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.201
  [​IMG]
   
  На iloveyou29, missgretta, Tiffany17 и 27 други им се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  5.451
  Допаѓања:
  21.690
  Пол:
  Женски
  Ми кажуваше еден другар дека во Канада се собирале 18 годишни,возеле точаци и барале покемони..И еден камионџија сред автопат застанал за да го фати покемонот (facepalm)
  Свашта...
   
  На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.