Pole dancing anyone?

Дискусија во 'Канта' започната од Yvona, 4 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Yvona

  Yvona Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Разгледувајќи по интернетов од поодамна ми се вртка низ главата pole dancing како многу ефикасен начин на одржување на формата а воедно и зголемување на самодовербата. Голем тренд на западот кој го практикуваат не само celebrities :) Што мислите вие за тоа? Дали доколку има кај нас би се приклучиле, бидејќи не сум информирана дека има...а најверојатно и ќе си почекаме за тоа :D Танцувањето на шипка повеќе не се однесува на dirty плесачици по ноќни стип клубови, прераснува во уметност...
  http://www.youtube.com/watch?v=DCIMUOcWSzg
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.146
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.