1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Power Balance алки

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од SunFlower94, 1 јуни 2011.

  1. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Жива глупост, гума најобична , брат ми ја има оргиналната му ја донесе другар од америка (прашање е и тамо дали се оргинални врска неам), а тој па пустиот суеверен не ја извади :lol: :lol:
    мене ни на изглед не ми се допаѓаат, во грчка ги имаше на секој чекор во Парајлија, какви све бои сакаш! само парите фрлени за џабе, ништо повеќе
     
  2. A.d.e.l.a

    A.d.e.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    98
    чиста глупост само за пари земање а психата во што ке ја наведеш да верува верува ете тоа ти е . а тоа за 100 или за 1500 ти е истата глупост . исто како што беше со електронските цигари прво се продаваа за 8000 па после се надолу и надолу дури несе направија 700 ден . што значи тој што си нема во главата ке си има во нозете
     
  3. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Живи глупости се според мене. Е ај како да веруваш во вакво нешто, уфф, тешко дека некогаш ќе поверувам во вакви работи.
     
  4. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Јас денес баш ги гледав, по 150 ден.беа. Гума, штознам јас не верувам во ова, не би носела :^)
     
  5. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    и јас имам ваква алка си ја купив од грција каде секој втор има и старо и младо :D многу многу не верував во ова но ете некако си се балансирам :D некој погоре пиша дека е за рамнотежа значи блага веза нема дали на една или на две нозе стоиш самата белегизија е да ти ја стабилизира енергија која ја имаш :) ако има некакви резултати ( што не верувам) ќе бидете благовремено известени :D
     
  6. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cум слушнала за овие,да :|
    Eдна постара пријателка во години минатата година беше на поседок кај нас,и носеше таква против главоболка или нешто слично,и ја прашав дали ти помогна,?се залетав и јас да си купам против лошо расположение и ми кажа дека џабе фрлила пари ништо не и помогнала,само така како акцецорис си ја носела :wasntme:
     
  7. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Секој втор има ваква во Скопјево. Јас мислам дека се пропала инвестиција, не би давала пари за гумена алка која не помага. Доста мои другарки ја имаат и ми рекоа дека си ја носат онака, а никаква разлика не забележале.
     
  8. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Сум видела има во Веро центар доле во бежутеријата и баш се чудевме што се овие па сеа! Ете дознав :P
    И јас не верувам и мислам дека е маркетиншки трик за полесно собирање пари!
    п.с евтини беа до кај 200 мислам :)
     
  9. ada21

    ada21 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    5.351
    Пол:
    Женски
    јас како што сум слушнала од луѓе што носат вакви нараквици дека многу им помогнала,дури еден пријател повозрасен ми рече дека предходно писел секој ден хелекс а сега прекинал ми рече дека не се нервирал толку по смирен бил итн и многу други што користат се ептен задоволни и затоа незнам дали ова е точно дека делува вака или пак е само на психичка база пласебо ефект? незнам
    планирам да си купам па ке видиме ,а Хипстер велиш у веро центар ги има ?
     
  10. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Сугестијата му помогнала, а не алката.
     
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ја знаете прикаската за жената со рак како верувала дека ќе се излечи и пиела секој ден течност мислејќи дека пие лек против ракот?
    И се излечила?

    Ви текнува? ;)

    Викам јас се е до психата, а ако алкава помага за да ја стимулирам и насочам психава позитивно, што да не.

    Си носам сега една ваква од една едноставна причина, една другарка ми ја донесе сега поклон. Наводно Американциве биле луди по ова алкиве. И тестиравме. Стоев на една нога, ме турна, паднав. Ја ставив алката, ме турна не паднав. Моќта на психата шо ти е :)

    Како и да е, помагала или не, ќе ја носам пошто ми е поклон од драга особа. А и нешто фино ми е бре :D
     
  12. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Оди некој у Грчка, да ми купи? :wasntme:

    Абе, у Грција биле 2-3 евра, а што слушам, тука 1000 ден. ги продавале ? :o Аман бре....
     
  13. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Имам поназад пишано и јас и други феминки дека ги има и за 150 ден. :)
     
  14. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Јас имам и "откако" ја имам сум по расположена, полна со живот што би се рекло.. Го ставив зборот откако во наводници поради тоа што мислам дека не е баш од гривната.. Може ми е период или пак самата психа ми е. Порано не бев толку хипер. Многу често паѓав во депресии, во секунда мењав расположение :( Мајка ми ми вели тргни ја ќерко.. Сум одлепила или што знам.. :D Па сега до што е нека е, супер ми е вака.. 8)
     
  15. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Кај ги има? Во Струмица има? Не сум видела... Некој знае? :?:
     
  16. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    ги имало во диор така денес чув , и биле по 120 денари :)
     
  17. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Ја па во Германија а и Австрија на секој чекор гледав вакви, и чуди се шо е работава шо е оваа грдосија од алка. :D :D
    Да знаев ќе си земев чисто онака баш да видам, мада мислам дека е глупост. Мора со нешто да се мами пустиот народ.
    А ефтини беа по 2-3 евра.
     
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Имате и на Бит Пазар кај бугарите кај накитот. Мислам 100че беа.
    Ова кинесково нема благе везе со онаа баланс алка која се прави во лиценца во САД, али ај сеа се носи ради мода не и за ефектите кои знак прашалник и дали ги има оригиналната.
    [​IMG]

    И како изгледа оригинално пакување
    [​IMG]
    [​IMG]

    Како и да е си се богати фирмава а и кинесчињава :lol:
     
    На Miss-Independent му/ѝ се допаѓа ова.
  19. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    глеам секој втор носи вакви али не биле вистинските... така ми збореа...
    во ботони во гтц се 120 130 така нешто :)
     
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.707
    Допаѓања:
    150.441
    Абе џоа Спајдрмен! Коа напнаа дома,на баба ми да и купеле! Ќе почне женава по таван да ми шета си велам,арна е вака шашава!
    Глупости у боја! Бев сведок како еден ром му шитка на еден наш на паркингон кај Холидеј ин и сега баци му вика,абе дај да ти ја турам да видиш,овој си ја отклучува колата,не бе,не и овој абе дај,жити господ и ајде овој дава раче и му се плаче,а јас тргам сеир и му вика сеа,ќе те бутнам,ќе те тегнам за рака,да видиш дека нема да паднеш.А баци,едно човечиште,а ова човечулче и само баци правење вррррррррррнг ракава на човеков,го утепа,се залепи за вратат од колата! :rofl: Каква глетка,мајке ми почнав на глас да се смеам и да ме нема!
    Така што,бев на презентација у живо,врска нема! :D
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.