1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Relax & Tone

Дискусија во 'Фитнес' започната од Milickaa, 7 јануари 2010.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.713
    Допаѓања:
    150.526
    За целулитот пишувај на соодветна тема,ако е неповрзано со релаксов.
    Него да пишам импресии после 2 месеци користење.
    Никакви...подзамазнето да...дали престана да се познава не.Дали го намали по обем,не.
     
  2. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23

    Не па пишав дека вчера го земав и дека после 2 пати користење целулитов уште толку ми рипна, не мислев да бидам оф топик
     
  3. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Така си стои дома, сиромашкиот, за украс на незнам кое ќоше во мојата соба :lol:
    Инаку го користев но многу ми ја иритираше кожата на нозете (особено додатокот со ротирачките топчиња), бидејќи наследно имам тенка кожа склона кон пукање капилари и поткожни крварења...Па престанав да го користам.
     
  4. Sense

    Sense Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    45
    Го користам помалку од месец и многу сум задоволна.На почеток со антицелулитна а сега со обична крема.И ми ја зацврсти и измазни ЕПТЕН кожава еве и сега без антицелулитна да ставам.Ќе продолжам да го користам
     
  5. damaskop

    damaskop Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    Јас го имам можеби 2 години , во почетокот кога го купив го користев 4 месеци со антицелулитна креме од AFRODITA,и вистина имаше резултат во почетокот мислам дека ми излезе целиот целулит на површина на кожата но со време се повлекува постепено. Не дека е некое чудо но мислам од лично искуство дека повеќе има ефект како масажер за опуштање отколку во борба со целулитот.И што се однесува на оние реплики од пазар ...НЕ СИ ИГРАРТЕ СО ТИЕ РАБОТИ ...СЕПАК ТОА Е АПАРАТ КОЈ ГО СТАВАТЕ НА СЕБЕ А НИЗ НЕГО ПРОТЕКУВА СТРУЈА ОД НЕКОИ 220 W МИСЛАМ????
     
  6. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.224
    Допаѓања:
    124.280
    Јас го купив од Бит пазар. Одличен е за масажа! Не знам дали слабеам, оти не се трудам многу за целулитот, ама девојки мазажата е...............ВАУ! :lol: :$ Мислам дека ова е совршенство од вибрации!!! :tmi: Купете го ефтиниот од 1000 денари од пазар, јас веќе 9 месеци го иам, нема мрднато!
     
  7. irena-10

    irena-10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    882
    Кажете ми колку време најмногу смее да работи, зошто наводно не смеело по могу да е уклучен, да не цркне :lol: па да не знаете?
     
  8. Sense

    Sense Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    45
    Јас се масирам по 10 минути на секој дел,а иначе мене сам ми се исклучува по едно 3о минути,таман дур да се измасирам.А иначе ваљда знаеш али пак да ти кажам,обавезно глеј да си намачкана со било каква крема,не мора антицелулитна дур се масираш,зошто ке ти се направат бубулички. :)
     
  9. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764
    и јас го имам (поскапиот демек :D ) и баш ок ми е, масажата е супер- опушта и релаксира и има ефекти и за целулитот 6 месеци го користам баш сум задоволна :P
     
  10. Anja.F

    Anja.F Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    13
    го имам и јас оној од топ шоп , но го користам само за релаксирање , другарка ми го користи со некоја крема и вика дека е премногу задоволна со целулитот
     
  11. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    И јас сега почнав да го користам, уште не можам да кажам дали ќе има резултати или не. Една моја другарка го има користено и вели дека навистина има резултати АМА со редовно користење (значи под редовно користење се подразбира секојдневно) од минимум 10 мин. (колку повеќе - толку подобро). Значи ја затегнува кожата, фактички без вежбање ти доаѓа како ослабена да си. А за целулитот -- и за тоа помага и има ефекти, нормално не треба само на него да се потпреме, тука се и пиењето многу вода, како и внесување помалку калорична храна и секако и физичка активност е добредојдена :)
     
  12. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Другарка ми има вакво и тоа го земала од битпазар бааги поевтино. Мајка и го користи и вика дека делувало. И јас кога бев кај неа го пробав со тој додатокот за целулит, ама многу некако ме гребеше - да речам - мислам дека е потребно и некое масло за да лизга. Нели имаше едни масла против целулит?

    [​IMG]
     
  13. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Има 1 000 000 масла за целулит еве тука telo/celulit-t58/1170.html прочитај си што се користат форумџиките.
     
  14. Mashnichka

    Mashnichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    26
    Другарка ми го купи и во почетокот беше задоволна викаше дека масажата била добра
    се масираше на грб,стомак(често кога ја болеше или кога имаше менустрација)
    но по некое време и се појави црвенило и почна на тие места да ја чеша и престана
    да го користи.А со делот за целулит се правеше 2-3 неделчи
    и виде дека нема напредок и престана.Во целост не беше задоволна. :|
     
  15. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Па нормално е да предизвикува чешање и црвенило кога нешто дејствува врз тебе. Тоа е поради ефектот за намалување на целулитот и масните наслаги.
     
  16. girlinlove

    girlinlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    10
    пааа.. најдобро е да отидес во некоја топ соп продавница да го пробас да се распрасас дали има гаранција за вракање на пари дали ако не си задоволен и сл. попрај си муабет со продавацот или продавацката :D
     
  17. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    И мене ме чешаше кога го користев ,ама тоа е нормално ,бидејќи со механичко дразнење на кожата се ослободува хормонот хистамин,кој е задолжен за побрза циркулација и елиминација на отпадните материи.
    Понекогаш го користам за масажа , од вечерва почнав пак со антицелулитна терапија ,секако со промена на машинчето во комбинација со мануелна масажа ,па за скоро очекувам да го снема целулитот .
     
  18. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    Јас со имам Relax and Tone, и многу помага! :)
     
    На DeadMary му/ѝ се допаѓа ова.
  19. DeadMary

    DeadMary Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    53
    Мислам дека помага Relax and Tone!:)
     
  20. wild.cat

    wild.cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    28
    јас го имам и за масажа е преееесуперр ..