1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Schauma шампони за коса

Дискусија во 'Коса' започната од k.frosina, 6 септември 2015.

 1. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  24.883
  Пол:
  Женски
  Ајде девојќи какви искуства имате од овие шапмони и дали ги користите
  јас едноставно не можам без нив го користам Q10 шампонот за волумен и многу сум задоволна
   
 2. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Јас имам користено шампони на шаума и задоволна сум само што некако ми се меки :) Јас сакам нешто по хеви како гарниер на пример:) Го имам земано зелениот со 7 треви, не можам сега да ги набројувам кои се и со коензим q 10 за зајакнување на слаба коса :)
   
 3. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  12.461
  Пол:
  Женски
  Јас користам Schauma оној од кокос што е и сум задоволна, не ми ја мрси косата како претходните шампони :D
   
 4. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  788
  Шаума во кафеавото пакување ми е убав,дава волумен и има пријатен мирис.И тој во розово пакување мислам дека имаше многу убав мирис.
   
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.805
  Допаѓања:
  25.479
  Пол:
  Женски
  Имам користено и никад више. Ми создаваа многу првут и ми ја плеткаа косата.
   
 6. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  3.125
  Пол:
  Женски
  Не се веќе со истиот состав како порано, создава првут и кај оние кои никогаш немале проблем со тоа.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.941
  Допаѓања:
  7.867
  Искрено не обрнувам посебно внимание на шампоните, одамна знам дека не прават чуда како што кажуваат на рекламите или пишува на етикетите. Гледам само да е со убав мирис и да не ја суши косата, а за тоа што имам првут не ми помогнал никој шампон освен грчкиот ултрекс и салсун медицинскиот повторно од грчки аптеки. За Шаума како шампон не можам да кажам дека се лоши, океј се, убаво мирисаат и до сега не ми направиле некој проблем. За волумен немам приметено дека помага, ниту пак за првут. Имам користено различни и најубав ми бил оној во кафеаво шише со потемна кафена капачка. :D :D