Schauma шампони за коса

Дискусија во 'Коса' започната од k.frosina, 6 септември 2015.

1. k.frosina

k.frosina Популарен член

Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    1.668
    Допаѓања:
    16.775
    Ајде девојќи какви искуства имате од овие шапмони и дали ги користите
    јас едноставно не можам без нив го користам Q10 шампонот за волумен и многу сум задоволна

2. Sahlene

Sahlene Истакнат член

Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    1.180
    Јас имам користено шампони на шаума и задоволна сум само што некако ми се меки :) Јас сакам нешто по хеви како гарниер на пример:) Го имам земано зелениот со 7 треви, не можам сега да ги набројувам кои се и со коензим q 10 за зајакнување на слаба коса :)

3. krofnicka27

krofnicka27 Популарен член

Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    8.813
    Јас користам Schauma оној од кокос што е и сум задоволна, не ми ја мрси косата како претходните шампони :D

4. teteks

teteks Истакнат член

Се зачлени на:
    4 мај 2017
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    785
    Шаума во кафеавото пакување ми е убав,дава волумен и има пријатен мирис.И тој во розово пакување мислам дека имаше многу убав мирис.

5. SummerGirl

SummerGirl Форумски идол

Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    13.774
    Допаѓања:
    25.130
    Имам користено и никад више. Ми создаваа многу првут и ми ја плеткаа косата.

6. Mrs. Lovett

Mrs. Lovett Истакнат член

Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.116
    Не се веќе со истиот состав како порано, создава првут и кај оние кои никогаш немале проблем со тоа.

На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Fallen.Angel

Fallen.Angel Популарен член

Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.250
    Допаѓања:
    5.758
    Искрено не обрнувам посебно внимание на шампоните, одамна знам дека не прават чуда како што кажуваат на рекламите или пишува на етикетите. Гледам само да е со убав мирис и да не ја суши косата, а за тоа што имам првут не ми помогнал никој шампон освен грчкиот ултрекс и салсун медицинскиот повторно од грчки аптеки. За Шаума како шампон не можам да кажам дека се лоши, океј се, убаво мирисаат и до сега не ми направиле некој проблем. За волумен немам приметено дека помага, ниту пак за првут. Имам користено различни и најубав ми бил оној во кафеаво шише со потемна кафена капачка. :D :D