Sex, Marry, Kill

Дискусија во 'Форумски игри' започната од InWonderland, 12 јуни 2016.

 1. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Женски
  Еве уште една игра, се надевам не е глупава :). Гледав пред некој ден "Keeping with the Kardashians" и знам ја играа играва, па и многу други познати личности. Всушност се работи за тројца машки личности (дали пејачи, дали глумци, манекени, мешано и сл.) нормално вие одлучувате, и кажувате со кого би имале секс, со кого би се мажиле а кого би убиле.
  На пример вака: Даден е предлог: Sasha Кovacevic, Ricky Martin и Marco Boriello па јас кажувам за себе: Sex with Marco Boriello, Marry with Sasha Kovacevic and Kill Ricky Martin.
  Запомнете, после секое кажување давате предлог 3ца мажи по ваш избор.
  Па ако се е јасно нека започне играва.

  Еве мојот предлог: Брет Пит, Кристијано Роналдо, Тео Џејмс. :) :)
   
  На Ketchup, Gosh и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.615
  Допаѓања:
  48.958
  Пол:
  Женски
  Sex - Кристијано Роналдо
  Marry - Тео Џејмс
  Kill - Бред Пит
  :D
  За таа под мене:
  Ештон Качер
  Џастин Тимберлејк
  Фернандо Торес
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.681
  Допаѓања:
  14.385
  Пол:
  Женски
  Sex- Ashton Kutcher
  Marry- Justin Timberlake
  Kill- Fernando Torres

  Jared Leto, Matt Bomer, Alfred Enoch?
   
 4. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.325
  Пол:
  Женски
  Jared Leto- Sex
  Matt Bomer- Marry
  Alfred Enoch- Kill. иронично.

  Џони Деп
  Даниел Ретклиф
  Џејмс Франко
   
 5. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  1.238
  Пол:
  Женски
  Уф, тежок избор :D
  Џејмс Франко-Sex
  Џони Деп-Marry
  Даниел Ретклиф-Kill

  Метју Меконахи
  Бредли Купер
  Дејвид Бекам
   
 6. Rayna

  Rayna Нов член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Matthew Mcconaughey-Kill ( Иако не е баш за убивање, ама ај)
  Bradley Cooper- Sex
  David Beckham- Marry :$

  Ian Somerhalder
  Colton Haynes
  Mariano Di Vaio
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.681
  Допаѓања:
  14.385
  Пол:
  Женски
  Sex - Colton Haynes
  Marry - Ian Somerhalder
  Kill - Mariano Di Valo

  Joseph Gordon-Levitt, Drake, Sebastian Stan?
   
 8. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Женски
  Sex- Sebastian Stan
  Marry-Joseph Gordon Levitt
  Kill- Drake


  Слаткар, Anwar Hadid, Ryan Guzman
   
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.615
  Допаѓања:
  48.958
  Пол:
  Женски
  Sex - Ryan
  Marry - Слаткар
  Kill - Anwar

  Тони Зен, Ламбе, Стефан Филиповски
   
 10. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  26.077
 11. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.676
  Пол:
  Женски
  Sex-Guardiola
  Marry-Tom
  Kill-Idris
  (facepalm):D

  Sebastian ruli,Mesi,Vlatko lozano.
   
 12. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  2.329
  Пол:
  Женски
  Sex-Sebastian
  Marry-Mesi
  Kill-Lozano :D

  Adam Rodrigez,50 cent,Chris Hemsworth
   
 13. DamnGirl98

  DamnGirl98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  Sex- Chris Hemsworth
  Marry- Adam Rodriguez
  Kill- 50 Cent

  Ryan Gosling
  Ryan Reynolds
  Ben Affleck
  :$:lol::$:lol:
   
 14. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  539
  Пол:
  Женски
  Sex- Ben Affleck
  Marry- Ryan Reynolds
  Kill- Ryan Gosling :(

  Nick Bateman
  Kanye West
  Zac Efron
   
 15. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  1.415
  Sex-Ryan Gosling
  Marry-Ben Affleck
  Kill-Ryan Reynolds

  Adam Levine
  Jim Morisson
  George Clooney
   
 16. LanaSGirl

  LanaSGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.072
  Пол:
  Женски
  Sex-Adam Levin
  Marry- Jim Morisson
  Kill-George Clooney

  Justin Timberlake
  Tyler Oakley
  Sam Smith
   
 17. SmallDeath

  SmallDeath Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Sex- Justin Timberlake
  Marry-Sam Smith
  Kill-Tyler Oakley (па нели е геј :^)?)

  David Beckham, Ryan Reynolds, Francisco Lachowski:inlove:
   
 18. MissAlena

  MissAlena Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  1.225
  Пол:
  Женски
  Sex-Francisco Lachowski
  Marry-david Beckham
  Kill-Ryan Reynolds

  Justin Bieber
  50 Cent
  Zac Efron
   
 19. Вештерката

  Вештерката Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Sex- Justin bieber
  Marry- Zac Efron
  Kill- 50 cent

  Taylor Lautner
  Justin Timberlake
  George Clooney
   
 20. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  169
  Kill-Taylor Lautner
  Sex-George Clooney
  Marry-Justin Timberlake

  David Beckham, Rafael Nadal, Chris Hemsworth