1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Sex, Marry, Kill

Дискусија во 'Форумски игри' започната од InWonderland, 12 јуни 2016.

 1. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  Еве уште една игра, се надевам не е глупава :). Гледав пред некој ден "Keeping with the Kardashians" и знам ја играа играва, па и многу други познати личности. Всушност се работи за тројца машки личности (дали пејачи, дали глумци, манекени, мешано и сл.) нормално вие одлучувате, и кажувате со кого би имале секс, со кого би се мажиле а кого би убиле.
  На пример вака: Даден е предлог: Sasha Кovacevic, Ricky Martin и Marco Boriello па јас кажувам за себе: Sex with Marco Boriello, Marry with Sasha Kovacevic and Kill Ricky Martin.
  Запомнете, после секое кажување давате предлог 3ца мажи по ваш избор.
  Па ако се е јасно нека започне играва.

  Еве мојот предлог: Брет Пит, Кристијано Роналдо, Тео Џејмс. :) :)
   
  На Ketchup, Gosh и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.334
  Допаѓања:
  58.272
  Пол:
  Женски
  Sex - Кристијано Роналдо
  Marry - Тео Џејмс
  Kill - Бред Пит
  :D
  За таа под мене:
  Ештон Качер
  Џастин Тимберлејк
  Фернандо Торес
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  14.422
  Пол:
  Женски
  Sex- Ashton Kutcher
  Marry- Justin Timberlake
  Kill- Fernando Torres

  Jared Leto, Matt Bomer, Alfred Enoch?
   
 4. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.340
  Пол:
  Женски
  Jared Leto- Sex
  Matt Bomer- Marry
  Alfred Enoch- Kill. иронично.

  Џони Деп
  Даниел Ретклиф
  Џејмс Франко
   
 5. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  1.240
  Пол:
  Женски
  Уф, тежок избор :D
  Џејмс Франко-Sex
  Џони Деп-Marry
  Даниел Ретклиф-Kill

  Метју Меконахи
  Бредли Купер
  Дејвид Бекам
   
 6. Rayna

  Rayna Нов член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Matthew Mcconaughey-Kill ( Иако не е баш за убивање, ама ај)
  Bradley Cooper- Sex
  David Beckham- Marry :$

  Ian Somerhalder
  Colton Haynes
  Mariano Di Vaio
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  14.422
  Пол:
  Женски
  Sex - Colton Haynes
  Marry - Ian Somerhalder
  Kill - Mariano Di Valo

  Joseph Gordon-Levitt, Drake, Sebastian Stan?
   
 8. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  Sex- Sebastian Stan
  Marry-Joseph Gordon Levitt
  Kill- Drake


  Слаткар, Anwar Hadid, Ryan Guzman
   
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.334
  Допаѓања:
  58.272
  Пол:
  Женски
  Sex - Ryan
  Marry - Слаткар
  Kill - Anwar

  Тони Зен, Ламбе, Стефан Филиповски
   
 10. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.127
 11. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.752
  Пол:
  Женски
  Sex-Guardiola
  Marry-Tom
  Kill-Idris
  (facepalm):D

  Sebastian ruli,Mesi,Vlatko lozano.
   
 12. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  2.369
  Пол:
  Женски
  Sex-Sebastian
  Marry-Mesi
  Kill-Lozano :D

  Adam Rodrigez,50 cent,Chris Hemsworth
   
 13. DamnGirl98

  DamnGirl98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  381
  Пол:
  Женски
  Sex- Chris Hemsworth
  Marry- Adam Rodriguez
  Kill- 50 Cent

  Ryan Gosling
  Ryan Reynolds
  Ben Affleck
  :$:lol::$:lol:
   
 14. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  1.545
  Пол:
  Женски
  Sex- Ben Affleck
  Marry- Ryan Reynolds
  Kill- Ryan Gosling :(

  Nick Bateman
  Kanye West
  Zac Efron
   
 15. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  1.424
  Sex-Ryan Gosling
  Marry-Ben Affleck
  Kill-Ryan Reynolds

  Adam Levine
  Jim Morisson
  George Clooney
   
 16. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Sex-Adam Levin
  Marry- Jim Morisson
  Kill-George Clooney

  Justin Timberlake
  Tyler Oakley
  Sam Smith
   
 17. SmallDeath

  SmallDeath Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Sex- Justin Timberlake
  Marry-Sam Smith
  Kill-Tyler Oakley (па нели е геј :^)?)

  David Beckham, Ryan Reynolds, Francisco Lachowski:inlove:
   
 18. MissAlena

  MissAlena Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Женски
  Sex-Francisco Lachowski
  Marry-david Beckham
  Kill-Ryan Reynolds

  Justin Bieber
  50 Cent
  Zac Efron
   
 19. Вештерката

  Вештерката Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Sex- Justin bieber
  Marry- Zac Efron
  Kill- 50 cent

  Taylor Lautner
  Justin Timberlake
  George Clooney
   
 20. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  186
  Kill-Taylor Lautner
  Sex-George Clooney
  Marry-Justin Timberlake

  David Beckham, Rafael Nadal, Chris Hemsworth