1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Sketch Toy - цртаме на одредена тема

Дискусија во 'Форумски игри' започната од RockNroLLGirL, 15 јуни 2014.

 1. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.565
  Допаѓања:
  5.672
  Пол:
  Женски
  знам дека имало вакваа тема порано која се заклучи и замина во канта затошто не беше активна
  сакав да отворам нова :)
  тематава е слична како темата цртаме нокти на одредена тема
  Sketch Toy е страна на која можеш да црташ еве линк - http://sketchtoy.com/
  Правила:
  јас ќе кажам тема - што да цртате на пример - дрво
  одете на старанава http://sketchtoy.com/ - нацртај и кникни SAVE
  копирај го линкот и постави го во твоето мислење
  победникот со најубав цртеж ќе биде одбран од личноста што ја поставила темата
  ќе има 1во 2ро и 3то место победници
  тој што победи има шанса да одбере нова тема за цртање

  Прва тема : Природа
   
 2. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
 3. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.565
  Допаѓања:
  5.672
  Пол:
  Женски
  ццц ито моето мислење на таа тема е последно
  ах бе заборавена сум :lol:

  а ко е пребарав темава не ислегоа резултати :?:
   
 4. Fina Tinejdzerka

  Fina Tinejdzerka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2016
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски