1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Somnambulism(mesecarenje-spienje so aktivnosti)

Дискусија во 'Канта' започната од lovee, 14 декември 2020.

?

Somnambulism

Анкетата е затворена на 14 март 2021.
 1. IMAM SOMNAMBULISM

  0 глас(а)
  0,0%
 2. NEMAM SOMNAMBULISM

  0 глас(а)
  0,0%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. lovee

  lovee Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  15
  Zdravo
  Dali nekoj se nasol vo ovaa situacija da pati od somnambulism. Ovaa sostojba e posebno izrazena pri alkohol. Dejstvia odi, zbori, otvara prozorec, moca kaj stigne....
  Kako se spravuvate posebno partnerite i dali e notmalno i strasno bidejki jas ne poznavam druga osoba...
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.534
  Пол:
  Женски
  https://forum.femina.mk/threads/Месечарење.1810/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.