1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Sovet ve molam :(

Дискусија во 'Канта' започната од luciannadiamante, 26 мај 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. luciannadiamante

    luciannadiamante Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Zdravo vaka mi treba sovet iii sakav nekako negde da se iskazam... imam da kazam ljuboven problem ili maka.. seedno,znam deka ke bide dolgo za citanje ama mnogu mi e vazno ova. Iam zboreno so majkami i drugarki ali nekako me interesirase i od vas... Odev so decko mi 7 meseci,onaka se ni bese okey.. go prifativ kakov so e sramezliv,povlecen imase 18 god,ja 16 (inaku ja mu bev prva devojka cudno no taka e),ne izlagavme mn se gleavme onaka 2-3 pati nedelno,ne go napinjav ili neso,niso mu neam zabranuvano i neam ni pravo na toa ni toj mene,malku bev ljubomorna i go znaese toa (moja greska e) on bil ali ne iskazuvase... go neam varano ni on mene kao so znam... I da nakaj 5-6 meseci mi doe dosadno ali nemozev da mu go kazam toa,bese poradi toa so ne izlagavme bas i da se druzime so drugi... i nekako ednas toj sam mi kaza deka mu e dosadno napnato i sakal sloboda... i toa na facebook. Okej probav da go svatam... mu rekov da raskineme kao neso ne te sakam blabla... pominaa 2 nedeli mn bese laden i cuden... nikogas predtoa ne bil takov,mi spomna da ja trgneme vrskata od fb... pomisliv e radi druga... mn pocna da lajkuva na drugi onaka bombi devojcinja i onie glupine statusi "like i vo inbox te sakam,vrska,muvanje" i ja i pokraj toa samo na sala-smea mu go spomnuvav toa za da vidam reakcija i ke recese samo nema vrska onaka sum lajknal (abe vazi ;) ) ... i ja trgnavme vrskata da vidam kao ke se ponasa i niso use poladno i nz vidov komentirase na edna so srce na slika i se iznervirav mu raskinav... po tel... i od togas nit me pobaral niti nisto... Samo ja bev glupa so 2 nedeli se treskav od zemja,seuste go praam toa ali ne do tolku pominaa 2 meseci ama use go sakam use mi e u "close friends" i nema niso posebno... kao so znam so druga niso ne prael poso ima takvi drugari so odma ke izdadat.. Znam deka ja sum kriva so na toj nacin raskinav iako nesakav,ama kolku i da bil lut,nervozen,besen.. zarem e mozno pose 2 meseci i posle 5 moi obidi da praime muabet i da se vidime,toj da ne e zainteresiran??? Se prasuvam me sakal voopsto? A na fb objavuva pesni i statusi ruzni tuzni.. nemozam znaci sekoj den me mava nervoza placam besna sum i pokraj toa so pijam apcinja za smiruvanje...
     
  2. D-a-n-i

    D-a-n-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    32
  3. luciannadiamante

    luciannadiamante Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    falaaa mnogu <3
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.