1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Spina bifida occulta

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од majastefan, 7 август 2014.

  1. majastefan

    majastefan Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Poslednive nekolku dena sum mn. voznemirena a imam i pricina misam deka imam spina bifida occulta.Pred okolu 1god. se vrabotiv na neonatologija i tamu sekako zabelezav deka se ragjaat deca so spina. Na pocetok i ne mi bese tolku jasno za sto stanuva zbor no otkako mi "svetna" deka jas imam nesto kako zadebeleno masno tkivo na dolniot den od 'rbetot me fati panika i sega sum opsednata so toa a se nemam konsultirano so nikogo i so nieden doktor.Inaku sum omazena i imam sin od 9 god.koj e potpono zdravo dete.I sama ne znam zosto ne i kazale nisto na majka mi koga sum se rodila ako veke imam spina.Sega planiravme vtora bremenost no jas sum vo tolkava panika dali ke mozam da ja iznosam do kraj bremenosta i dali e rodam zdravo bebe? Jas nemam i nikakvi dr. simptomi i se do sega bese vo red. :worried:
     
  2. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Веќе кога еднаш си родила здраво дете зошто не пак. А и таму си, со доктори консултирај се, а искуство со тоа немам.
     
    На majastefan му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.357
    Допаѓања:
    8.478
    Се немаш консултирано со стручно лице, ама сепак знаеш. :^)
    Тука никоја нема да ти дијагностицира ништо. Петок е убав ден. Книшката под рака, и кај матичниот.