1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Spirulina pacifica-pure Hawaiian

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од kiki-riki, 21 август 2011.

  1. kiki-riki

    kiki-riki Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    116
    Дали некој од вас има искуство со овој препарат, она сто го писува на упатството ми одговара за користење ама сепак ме интересираат искуства пред да почнам со користење.
     
  2. A.d.e.l.a

    A.d.e.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    98
    а за што се користи овој препарат?
     
  3. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    За спирулината е многу битно да не е термички обработена туку да се сите ензими сочувани но тоа за овој бренд не можам да ви кажам треба сами да се информирате.

    Со спирулина која била со живи ензими имам само добро искуство :).
     
  4. krista

    krista Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    А дали сметате дека таа Спирулина на Сан Себастијан е квалитетна? Многу е изкомеријализирана во Македонија, можеби најмногу бидејќи се рекламира многу на ФБ и е многу поевтина од хавајскава да речеме. Јас ја пиев неколку месеци и не осетив ништо, освен што стомакот помналку ми се дуеше после јадење или кога сум во ПМС ми се намалуваа симптомите, ама тоа повеќе во првите 2 месеци го осетив. После дејството како да го снема. И сега неодамна бев во аптека да купам и фармацевтката таму ми рече никако да не купувам, т.е. и дека ги повлекле од пазарот сите производи од Алфа лаб, наводно некоја жена купила нешто со исполепени други налепници на шишенцето... Не знаеше точно да ми каже зошто ги повлекле од пазарот, ама јас гледам дека уште на ФБ си ја рекламираат и онлајн продавницата колку што гледам им функционира. Има некој од вас што знае повеќе околу темава? :)
     
  5. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.422
    Пол:
    Женски
    На ФБ стварно многу се рекламира спирулината, а и многу позитивни коментари читам.
    Јас лично имам едно мало негативно искуство,можеби по моја грешка.
    Во упатството пишува дека од 5 до 8 таблети се распоредуваат преку цел ден.Јас земав наеднаш 5 таблети и реакцијата беше страшна...После саат-два ми се јави некоја изненадна мачнина и следуваше повраќање и пролив.
    Од тогаш не земав,а и се плашам да земам:(
     
  6. ana992

    ana992 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    5.992
    Јас да ви кажам често порачвам онлајн баш од алфа лаб,задоволна сум,никогаш не сум примила пратка со аномалија,се си е коректно и брза достава и има многу попусти и промотивни комплети :wasntme: сега сакам да си земама спирулина има 300таблети за 340 ден
     
  7. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    Дали може да се здебелиш од спирулина ?
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kuc

    kuc Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    2.077
    Допаѓања:
    81.907
    Пол:
    Женски
    Неможеш бидејќи е алга јас ја пиев и искрено ослабев ама не верувам дека беше од незе
     
    На Milobebence и delevingne им се допаѓа ова.
  9. beautys20

    beautys20 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    6.040
    Пол:
    Женски
  10. Teofil

    Teofil Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2021
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Машки
    Jas pijam spirulina od, organic san sebastian, tri pati vo denot po 4 tableti
     
    На ReinaDeCielo му/ѝ се допаѓа ова.