1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Spirulina pacifica-pure Hawaiian

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од kiki-riki, 21 август 2011.

 1. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  116
  Дали некој од вас има искуство со овој препарат, она сто го писува на упатството ми одговара за користење ама сепак ме интересираат искуства пред да почнам со користење.
   
 2. A.d.e.l.a

  A.d.e.l.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  98
  а за што се користи овој препарат?
   
 3. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  За спирулината е многу битно да не е термички обработена туку да се сите ензими сочувани но тоа за овој бренд не можам да ви кажам треба сами да се информирате.

  Со спирулина која била со живи ензими имам само добро искуство :).
   
 4. krista

  krista Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  А дали сметате дека таа Спирулина на Сан Себастијан е квалитетна? Многу е изкомеријализирана во Македонија, можеби најмногу бидејќи се рекламира многу на ФБ и е многу поевтина од хавајскава да речеме. Јас ја пиев неколку месеци и не осетив ништо, освен што стомакот помналку ми се дуеше после јадење или кога сум во ПМС ми се намалуваа симптомите, ама тоа повеќе во првите 2 месеци го осетив. После дејството како да го снема. И сега неодамна бев во аптека да купам и фармацевтката таму ми рече никако да не купувам, т.е. и дека ги повлекле од пазарот сите производи од Алфа лаб, наводно некоја жена купила нешто со исполепени други налепници на шишенцето... Не знаеше точно да ми каже зошто ги повлекле од пазарот, ама јас гледам дека уште на ФБ си ја рекламираат и онлајн продавницата колку што гледам им функционира. Има некој од вас што знае повеќе околу темава? :)
   
 5. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.529
  Допаѓања:
  7.421
  Пол:
  Женски
  На ФБ стварно многу се рекламира спирулината, а и многу позитивни коментари читам.
  Јас лично имам едно мало негативно искуство,можеби по моја грешка.
  Во упатството пишува дека од 5 до 8 таблети се распоредуваат преку цел ден.Јас земав наеднаш 5 таблети и реакцијата беше страшна...После саат-два ми се јави некоја изненадна мачнина и следуваше повраќање и пролив.
  Од тогаш не земав,а и се плашам да земам:(
   
 6. ana992

  ana992 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2014
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  5.992
  Јас да ви кажам често порачвам онлајн баш од алфа лаб,задоволна сум,никогаш не сум примила пратка со аномалија,се си е коректно и брза достава и има многу попусти и промотивни комплети :wasntme: сега сакам да си земама спирулина има 300таблети за 340 ден
   
 7. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.018
  Дали може да се здебелиш од спирулина ?
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  81.888
  Пол:
  Женски
  Неможеш бидејќи е алга јас ја пиев и искрено ослабев ама не верувам дека беше од незе
   
  На Milobebence и delevingne им се допаѓа ова.
 9. beautys20

  beautys20 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  6.040
  Пол:
  Женски
 10. Teofil

  Teofil Активен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2021
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  548
  Пол:
  Машки
  Jas pijam spirulina od, organic san sebastian, tri pati vo denot po 4 tableti
   
  На ReinaDeCielo му/ѝ се допаѓа ова.