Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

SYOSS шампони

Дискусија во 'Коса' започната од lunicka, 26 мај 2011.

 1. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.498
  Допаѓања:
  93.724
  Пол:
  Женски
  Би сакала некоја до вас,доколку ги испробала производите за SYOSS ,да го подели своето искуство :) ги гледав вчера и на 2 памета бев!!
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.573
  Денеска ги забележав во Тедико, имаше и шампони и регенератори за коса, а фарбите барем на сликите изгледаа магично. :)
  Прекрасна палета на бои, ако излегуваат како на сликата, полн погодок.
  Не сум користела ништо, да пробам, па ќе пишам впечатоци.
  А Сиос е грчка или италијанска фирма?

  edit - германска.
  Па не би требало да се утка. :)
   
 3. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  301
  Јас го имам од SYOSS Heat Protect спрејот и многу ми се допаѓа како ја прави косата полесно се пегла и ја прави свиленкаста,кај нас сеуште немам забележано други работи освен шампони и регенератори
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.920
  Јас денес земав од овие , конкретно [​IMG] . Па ќе видиме како ќе се покажат :)
   
 5. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.674
  Јас ги гледам подолго време ... пред 1 година во србија бев и се мислев дали да купам имаше таму и еве сега гледам и тука дојдоа, ама уште не сум купила :D , ама би требало да се убави, така ми изгледаат , некој ако ги користи нека пише
   
 6. Balint

  Balint Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  јас ги купив пред 1 недела... ги купив за фарбана коса регенераторот и шампонот и ми се погодија :) задоволна сум
   
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Oвие производи се на Шварцкоф и Хенкел и се вистина убави, јас го користев спрејот за сјај убав беше но тука го нема пола од работите на Сајос ги нема тука. Но добор ќе се стрпиме можеби ќе ги донесат.
   
 8. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.797
  чекав и дочекав да ги има тука, купив шампон, па ќе пишам за некој ден какви се резултатите :)
   
 9. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски

  третото е маска, а првите две се шампони и белото и црното шише? :^)
   
 10. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Црното шише е шампон,белото регенератор а последното маска која сеуште ја нема кај нас.
   
 11. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.797
  го пробав тој за волумен, добар е, не е лош, ама не е нешто преекстра за да го фалам баш многу. ми пречи тоа што е 500мл., каде ќе го дотрошам, а јас си сакам да менувам шампони. :)
   
 12. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.919
  Допаѓања:
  5.159
  Пол:
  Женски
  кoja цена се производиве? и дали ги зема од тука од мк?
   
 13. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.920
  250 е секое ,едино последното не го најдов . И ги има овде , јас од СП ги земав :)
   
 14. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  629
  Јас вчера од Тинекс си земав ваков против првут 189 ден. мислам беше, пошто од Шаумата ми се направи еден тон првут, ме чеша не нормално некој ќе помисли бог да чува имам вошки :^)
  [​IMG]
   
 15. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.919
  Допаѓања:
  5.159
  Пол:
  Женски
  И како се? Убаво мирисаат? Баш се мислам и јас да си земам, само зашо маската ја нема?
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.920
  Да , многу убаво мирисаат и не исчезнува мирисот воопшто :) Не знам за маската , валда ќе ја донесат , би требало :)
   
 17. Margaux

  Margaux Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  33
  И јас пред некој ден се двоумев дали да земам или не, али сега веќе се решив, па ќе ви пишам мое мислење дали ги бива или не...
   
 18. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.797
  мене мирисот ми се губи за два часа :D
   
 19. macka18

  macka18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Рековте и фарби имало, каде ги има и колку се???
   
 20. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.797
  во сите подобро снабдени маркети :) околу 180-190 денари се фарбите, а исто толку се шампоните и регенераторите (по 500мл се)
  повеќето се задоволни од асортиманот на боите... :D