1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

SYOSS шампони

Дискусија во 'Коса' започната од lunicka, 26 мај 2011.

  1. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Спомнав претходно дека земав oд плавиот против првут, навистина веќе немам првут, ама косата многу често ми се мрси. Денес ја ако ја измијам, утредента ми е мрсна на коренот.
     
    На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. kikickaaaa

    kikickaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    28
    Јас вчера купив медова фарба од syoss,ептен сум задоволна баш како на сликата ми излезе косата.
     
  3. WinnieThePooh

    WinnieThePooh Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    201
    Може некој да каже како мирисаат и дали е долготраен мирисот?
     
    На t.w.e.e.t.y му/ѝ се допаѓа ова.
  4. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Мене многу убаво ми мирисаат и долготраен им е мирисот. Штета што не ми се погоди шампонот,може ќе пробам уште еднаш ќе го купам онај за сува и оштетена коса.
     
    На WinnieThePooh му/ѝ се допаѓа ова.
  5. femina989

    femina989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    14
    Мене убав и долготраен ми е мирисот...задоволна сум од шампонот, а користев за сјај, сега наредно ќе купам за сува и оштетена таков ми треба мене :)
     
  6. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    купила мајка ми пред некој ден,за оштетена коса мислам дека,знам портокалов е :) и го пробав,добар е ,малце ми е густ некако :^) ,али ќе видиме и понатака,мислам дека ќе го биде ;)
     
  7. vesni4kaaa

    vesni4kaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    8
    Јас веќе еден месец го користам шампонот за сува и оштетена коса и сум премногу задоволна :) Со шампоните што ги користев претходно никако не можев да ја исчешлам косата без да употребам некој регенератор или субрина, а со овој шампон косата ми е многу мазна лесно се чешла и преубаво мириса :rock:
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Kaков е шампонов по стуктура?
    Густ или проsирен ? :^)
    Јас имам мрсна коса, преферирам од оние проsирните, па затоа да си прашам. :lol:
    И има за сите типови на коса, така? :)
     
  9. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Густ,кремаст некако бисерест.Ме разбра ? :lol:
    Чекај еве една сликичка
    [​IMG]
    Иначе ова стварно е Сајос.
    Мене ми се свиѓа,многу е убав,ја мазни косата,со малку шампон прави доста пена.

    Мене ми е следен на листа.
    Едно :up: за шампониве.
     
    На supergirl22 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Yes, Sir !
    Овај, Madam. :D

    Уште ако има за мрсна коса - купувам бре, залиха ќе правам. :D
     
    На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
  11. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    После тој за волумен, сега зедов Репаир шампон (за оштетена коса) и не ми е ништо посебен! Тој за волумен поубав ми беше.
    Иначе е бел, кремаст, прави богата пена, ама не можам без регенератор, сепак ми ја заплеткува колку-толку... :)
     
  12. ivana.123

    ivana.123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2011
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    јас го користам регенераторот за обнова на косата и задоволна сум
    ја прави мека и свиленкаста и убаво мириса
     
  13. SaNJaAaaAaa

    SaNJaAaaAaa Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    1.466
    Си го купив оној розевиот,за shine boost и првиот пат се измив и ми беше топ. Но секое чудо за три дена. Се измив уште 3-4 пати со него и видов уствари каков е, НИКАКОВ! Косата ми е како сено, како неизмиена, катастрофа. Worst shampoo ever!
     
    На Rabiosa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Јас го имам тој за сува и оштетена коса,првите 2 пати ми беше добар,и е добар ти ја омекнува косата навистина,убаво мириса,и лесна е за чешлање али луѓе после 3от пат кожата на главата ме чеша...е тоа ми е вечит проблем.Неможам да си најдам асален шампон затоа што после неколку миења од сите ме чеша кожата на главата.
     
  15. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Трендафилче јас пред една недела ставив фарба махагони браун. Многу убава боја е. Мене не ми излезе баш како на сликата дека мојата коса е знаеш многу темна и затоа, но сепак сум многу задоволна. Нема да згрешиш ако избериш некоја од нив. Убави се многу.
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Искрено сум разочарана |( Очекував многу повеќе од овие шампони. Го користев тој розевиот, со розева лента де, купив и ист регенератор, абре косата вториот ден ми се мрсеше :@ Катастрофа жива.

    Добро може не одговараат на мојата коса, може на некој му се ОК. Една другарка веќе го користи нејзиното второ пакување и е презадоволна. Ама мене ама баш ич не ми праат мерак. Затоа се откажав и од фарбата Сајос, а ми беше на пик- следна за купување.
     
  17. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    23.028
    Пол:
    Женски
    Го имав шампонот за оштетена коса, тој со портокалево што е. И ИЧ, ама ич не сум задоволна.
    Ко тесто ми ја правеше косава, заплескана, ми изгледаше ко да не ми е миена со денови..
    А и една другарка ми кажуваше дека го користла истиот, и кај неа имало ист ефект..

    :Down:
     
  18. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Jас земав шампон и регенератор од тие со црвена лента-за фарбана коса. И искрено, одлични ми се, посебно шампонот. До сега од ниеден шампон не сум почувствувала дека можам и без регенератор да поминам, секогаш морало. Сега првпат ми се случува и да не морам регенератор да ставам, зашто воопшто не ми ја заплеткува косата. И многу е мека и свиленкаста. А регенераторот сега ради реда го користам, да не остане толкаво шише. :)
     
  19. Ann.94

    Ann.94 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    1.822
    Јас го имам овој:
    [​IMG]
    И сум онака, задоволна. Инаку да, точно е. Брзо се мрси косата од шампонов особено ако имаш проблеми со мрсна коса, а и ја спласнува малце. Затоа мислам дека овој е повеќе за оние со сува коса.
     
  20. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас имам спреј за сува коса од Syoss, и мека ја прави косата. Баш ќе пробам од шампоните :)