1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

SYOSS шампони

Дискусија во 'Коса' започната од lunicka, 26 мај 2011.

  1. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Јас по долго трагање кој шампон да земам т.е сменам претходниот, се решив за овој и ми се допаѓа.
    Го има овој што го постира Моира и едно големо ДА за него а и плус цената му е добра за таа грамажа ;)
     
  2. Night.Wish

    Night.Wish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    33
    Се согласувам потполно.
     
  3. supergirl22

    supergirl22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2011
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    11
    Mирисот ти се губи за 2 часа? Не е можно многу убаво мирисаат и мирисот многу трае, преубави се само од Syoss користам шампони и од Шаума ама повеќе од syoss , моментално го имам Syoss Shine :inlove: :inlove: :emo: :emo: :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpeg
      images.jpeg
      Големина на фајлот:
      4,1 KB
      Прегледи:
      413
    На skorpija123 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. skorpija123

    skorpija123 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    699
    Допаѓања:
    2.624
    Јaс го користев овaј шaмпон и ушеднaш не ќе ми текнит дa купaм
     
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Колку милилитри е овој? - Едит, видов доле на сликата. :$

    И ме интересира за каква коса е наменет - мрсна, сува ...
    Мојата е прилично густа, ама пребрзо се мрси и не знам дали да ризикувам, ако не ми одговара на косата кујзнае како ќе ми стои за украс низ бањата. :|
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Oбично овие без силикон се наменети за мрсна коса, а како што читам првиот е за оштетана, другиот за бојадисана, фарбана што би рекле. Е сега дали ќе одогвара незнам, ама и фризерот ми рече да одбирам шампон без силикон, а имам мрсна коса.
    Се мислев и јас неделава за овој,абре телепатија сме јас и ти со козметикиве :D
    Скуп е, нели не, нешто гледав 200 и нешто ама за песто милилитри му доаѓа тамн.
    Ако грешам поправете ме.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    Да се знае кои две се дежурни тука низ темиве. :D

    Инаку, јас мака си мачам со шампоните. Сменив милион. |(
    Многу брзо ми се заситува косата; до пред два-три месеци имав Орзен, истрошив едно големо шише и кога земав уште едно косата ми се мрсеше веднаш следниот ден.
    Паузирав, де детски купував, па докопав еден Нивеа дајмонд глос и ми беше одличен, абе милина!
    сега го купивме по втор пат и пак иста песна - ќе шетам со мрсен корен уште вториот ден.
    Се плашам да не биде така и со овој, па да им го лупнам на мајка ми и татко ми. :D
    Колку е низ маркетиве? Баш ме интересира и ептен се загреав да го купам тој за оштетена коса (јас пак една оштетена коса што имам...причај ми причу :D ), па ваљда ќе биде добар, барем првиот месец.
    А ги нема во помало пакување, нели? Се сомневам дека ќе имам волја, а и место да маткам шишиња низ куфери со мене кога ќе почнам со факултет. |(
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Да ве информирам дека во сите Тинекс маркети има некој попуст на сите Syoss шампони и регенератори. Ако редовна цена им е 200-250 по другите маркети, моментално таму се 159.

    Јас инаку последниве месец дена го користам Repair & Fullness и сум генерално задоволна. Лесен шампон, косата ми ја омекнува и има долготраен мирис што може дури и без регенератор/маска да се користи. Јас сепак го имам и регенераторот од истата колекција, повремено го користам и до сега добро се покажале. Оние кои имаат мрсна коса да не очекуваат дека нешто многу ќе им помогне, но позитивно е што барем не чеша скалпот (мене пример ме чеша кога ми се мрси).
    Истиот го земав 252 во ДМ, а сега второ пакување за 159 од овде.
    [​IMG]
     
    На Hipster и Mishela им се допаѓа ова.
  9. macedonia.timeless

    macedonia.timeless Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    137
    Имам пробано и не сум засоволна толку како од оние од глисс
     
  10. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Ич не ми се допаѓаат првото миење беше ок после косата ми ја правеше тестеста никаква. :|
    А пак братми и мајками си го користат нив добар им бил можеби зависи и од кожата.
     
  11. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    И мене не ми се допаѓаат тешка ја прават косата,леплива и веќе следното утро мрсна.
     
    На lepadama, Rose96 и bubuce им се допаѓа ова.
  12. Vesna.Spi

    Vesna.Spi Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    Јас еве 3 недели како ко користам тој со сини букви што пишува, со кератин што е, и навистина се мрси косата многу брзо, но еден преголем плус затоа што ми престана опаѓањето кое ми траеше некои 2 години.
     
  13. Imini

    Imini Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    27
    Многу лош шампон, го имав оној за оштетена коса ама косата не виде ни п од подобрување од него.
     
  14. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Е да ви кажам, мое искуство. Јас сум ептен задоволна од шампонов, но :!: само кога се мијам со него , а сум на гости кај моите.
    Во Скопје водата е толку катастрофална, нема шампон кој не сум го пробала и секогаш е потполно истиот резултат, сува, коса, демек измиена, а наредното утро како со зејтин да сум се поливала.
    А тука еве во саботата се миев, а денес ми е косата како пред 2 дена миена, значи можам слободно по цела недела да не ја мијам и одлична е.
    Според мене не е секогаш проблемот во шампоните туку многу зависи и водата.
    Се миев со SYOSS против првут. Сакав да си земам и за дома(во Ск) ист таков, но сега се предомислувам :?:
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Galla

    Galla Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    7
    Мене ми е сумљиво од сам старт цената за количината... or is it me ?
     
  16. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    [​IMG]
    Денес го купив па ке ви пишам искуство наскоро :hai:
     
  17. l-a-d-y-di

    l-a-d-y-di Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    835
    Допаѓања:
    488
    Пол:
    Женски
    За шампониве подолго време се мислам дали да ги земам,
    а фарбите на сајос се невероватно убави и најмногу ме бендиса регенераторот што го има со фарбата е многу убав, најубава ми ја прави косата
    А сигурно тие големите регенератори не се квалитетни како малиот
     
  18. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.724
    Допаѓања:
    122.047
    Се согласувам со Меу.Впрочем кај секој шампон имам разлика кога се мијам во Скопје и дома.
    Сајосот не е лош,го имам за волумен,штом со скопската вода ми дава волумен и ми ги држи локните,можам да замислам дома :geek:
    За фарбите сум се изјаснила дека ми се огромна утка.
     
  19. LoveIsAllAround

    LoveIsAllAround Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    92
    Можеби изгледа како глупаво прашање но како се користи и за што служи овој продукт на Syoss
     

    Прикачени фајлови:

  20. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Jaс од шампонот не сум толку екстра задоволна колку што сум од регенераторот. Не би го менувала за ништо.