1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

SYOSS шампони

Дискусија во 'Коса' започната од lunicka, 26 мај 2011.

  1. fashion.owl

    fashion.owl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    21
    Шампоните не, ама регенераторите (посебно Repair Therapy и Oleo-Intense) се совршени.
    Ја прават косата пре мека и лесна за чешлање. :inlove:
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  2. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    Феминки сакам да ве прашам дали од линијата на SYOSS шампоните има за против опаѓање на косата? дали има користено некоја од вас и ако има како е задоволна од истиот ? :)
     
  3. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Уфф,кога се сетам на овие ми се повраќа. :puke:
    Едно време,пред 2 години,братучедка ми се отепа од фалење,многу биле добри,вака така.Отидов кај неа на гости на спиење,па го пробав еднаш и ми изгледаше океј.
    Си дојдов дома целата `сајозирана`,Сајос па Сајос,ништо не гледав пред себе.
    Го зедов,се миев со него недела-две беше океј.
    Е тек после 2 недели,ги видов `резултатите`.
    Првут,никаква коса. :puke:
    Сајос,никогаш повеќе.
     
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    само цените им се издувани

    првиот пат ми сјае косата,мека мислиш ко оние од рекламите но потоа првуут абе лушпи и како да ми се изгуби сјајот од лицето
    и морав да се вратам на стариот шампон (Head &Shoulders-ocean)
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    фала ви на информациите феминки
     
  6. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Јас ги користам. Шампон и регенератор за фарбана коса и сум многу многу задоволна :rofl:
     
  7. Winterborn77

    Winterborn77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Имам користено и шампон и регенератор и воопшто не сум задоволна.
     
  8. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Само шампони имам користено,регенератори не.Искрено лош впечаток ми оставија,не во смисла маскимално да ми ја уништат косата туку после 2 дена ми е сува исто како да не сум ја миела цела седмица.Прекинав да ги корстам и се вратив на Гарниер иако сеуште сум во потрага по добар шампон.
     
  9. Aryana

    Aryana Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    71
    И јас го користам ама не сум нешто многу задоволна.
     
  10. NewBeginning

    NewBeginning Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    23
    Syoss со кератин ги користев, многу се добри, вредат парите за нив. Обично сум многу скептична спрема работите што ги има по реклами, ама ова е стварно добро
     
  11. Espadrila

    Espadrila Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    20.736
    Јас користам Сајос против првут, а исто и сопругот. Имам убав ефект од него, многу малку, речиси ич првут, а косата е фина, мека и свиленкаста (но сепак користам и маска за коса).После два месеца користење, кај сопругот, најверојатно од презаситување, повторно се појави првут.
    Заклучок, Сајос против првут е добар, но не за постојано и интензивно и долготрајно користење.
     
  12. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум користела syoss шампон, регенератор или пак друго нешто..
    Сигурно никогаш не ми привлекле внимание кога сум бирала...
     
  13. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    А и цената им е соленка малку, што за шампон не секој си дозволува.
     
  14. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.615
    Пол:
    Женски
    Го користев тој против првут, дефинитивно помага, не веднаш но со долготрајна употреба се гледаат резултатите. Нареден го земав тој за сјај, се надевам дека е добар како тој против првут, нема да предизика чешање, мрсење и сл......ќе пишам импресии. Баш ме чуди што низ темава гледам дека многумина се жалат од шампоните, јас имам баш чувствителен скалп, освен Х&Ш не можев да користам ниту еден друг шампон, а за големо изненадување шампончево ми се погоди многу....плус е што навистина ја негува и косата, мека е и послушна....се надевам дека нема да се разочарам! :)
     
  15. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    денес си купив нов- рипеар, досега го користев оној за волумен...
    Дефинитивно Сајос се единствени шампони и регенератори(барем оној за сјај-тој го користам,не сум го менувала)кои вршат некакво влијание на мојата коса, да 250 денади се ама сепак според мојот стандард можам да си дозволам 250 за шампон и 250 за регенератор месечно
     
  16. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Јас сум една од првите што ги имаат пробано, уште пред да дојдат кај нас ми донесоа од Белград комплет со шампон, регенератор и несесер. Убави се, имаат масла и косата ја прават посјајна и свиленкаста. Секој има различен тип на коса, ама јас би го препорачала новиот шампон од Syoss - Glossing Shine Seal so Pro-Keratin formula. Исто така, имаат и регенератор за коса со кератинска формула, и тој е супер.
     
  17. FeminkaDoKraj

    FeminkaDoKraj Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    49
    леле значи такво чудо од шампон во моја куќа повеќе не! го купив оној што е repair црн со портокалови траки нешто таков беше....абре каков рипер какви бакрачи ми се замрси косата никаква ми беше,почна да ме чеша и дури се раскрвавив на главата од чешање...повеќе таков шампон кај мене јок! а кај повеќето овде,имало убав ефект гледам. :)
     
  18. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Имам навика да си купувам неколку одеднаш па веќе го трошам второто шишенце.
    [​IMG]

    Многу ми се допаѓа, ми ја прави косата свиленкаста, убаво ја чисти и мириса на ...професионално.Барем ме потсетува на дел од професионалните шампони кои сум ги користела.
    Исто имам и земено од бојата, немам нешто посебно да кажам. Сепак се вратив на Garnier Ultra Black, скапа ми беше од сајос.
     
  19. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Мене не ми помогна сајосот...Купив минатата година,ама не ми се бендиса баш,а исто и на мајка ми не и се погоди...
     
  20. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    јас го користев syoss repair..искрено не сум вооопшто задоволна, косата ја прави ко жица, крута и не мириса многу убаво...