1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

SYOSS шампони

Дискусија во 'Коса' започната од lunicka, 26 мај 2011.

  1. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Не сум користела Syoss шампони.Не преферирам шампони во jumbo :lol: пакување
     
  2. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    и на мене не ми се погоди шампонот не ми ја правеше убаво косата за тие пари можеш да купиш 2 шампона со подобар квалитет
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. 1.9.9.2

    1.9.9.2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    70
    Јас не сум задоволна од шампоните ама регенераторите им се супер.
     
  4. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Јас го зедов овој за волумен за само 200 денари :D се надевам дека ќе се покаже добар :)
     
  5. peperutka7

    peperutka7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    91
    Пробај го па сподели искуство, пред некој ден се мислев да го земам :)
     
  6. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Гоо пробав,но нешто не сум баш онака ,,wow“ задоволна од него.Но дали дека ставав и маска за коса па потоа и пена за волумен.Ќе го пробам самостојно утре пак па ке видам резултати :)
     
    На peperutka7 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Мене другарка ми го пофали шампонот и јас решив да си купам. Си купив розев, таква му е бојата за нормална до мрсна коса, утре ќе си ја измијам па ќе споделам искуства :D . Водата во Скопје и шампоните може да ти дадат различни резултати споредени со вода од Битола и шампони со кои си ја миеш косата таму. На пример во Битола со wash and go косата ми е преубава, а во Скопје нема шанси премногу ми се прави бујна, а наредниот ден сува на врвовите. Се уште немам најдено најдобар шампон за скопската вода и мојата коса :)
     
  8. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    не сум воопшто задоволна, го имав тој за мрсна коса, и како што ми се мршеше косата, со шампонот следниот ден пак ми беше мрсна, се измив со него 3-4 пати, видов дека не го бива и ајде во канта, уште еднаш од syoos нешто да купам, ма нема шанси
     
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Малку оф-топик, но зошто не пробаш со некој од шампоните на Афродита? И јас го имам истиот проблем во Скопје, воопшто не ми годи водата и косата ми е како замастена на допир, а чисто изгледа кога ќе се погледнам во огледало, но јас си ја чувствувам нечисто. :lol:
    Ефтини се шампоните, дури и да не ти е добар ќе го потрошиш некако или полесно ќе ги прежалиш парите. Јас го купив оној од камилица и липа, добро ми прија на косата и мислам дека би ти одговарал, и ти си со светла коса како што те паметам. :)

    Oд Сајос само регенераторите ми одговараат. Подобри регенератори не знам дали има. :)
    Од шампоните по дома секогаш го имам оној против првут, само тој успешно ми го отстранува и затоа гледам да го имам да ми се најде. И мирисот му е одличен, косата си ја чувствувам свежа со денови, освен ако не шетам премногу и не ми се умириса на чадови и смогови, нормално. :D
     
  10. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски

    Го имав од Афродита тој од коприва, премногу сува ми ја правеше косата и тешко ми се чешлаше без разлика што ставав и регенератор. На косата и треба еден месец да се навикне на новиот шампон, немојте веднаш во канта да фрлате дајте му шанса на шампонот. Јас по првото миење задоволна сум :D
     
  11. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Не знам што се случи со шампониве, порано ги имам користено и ми беа супер. Последно земав на попуст од дм и тоа демек за волумен, катастрофа жива, косата сета слепена. Не можам ниту да го искористам, до толку е лошо. Што шампон ќе беше тоа? |(
     
  12. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.252
    Допаѓања:
    124.696
    Јас го зедов исто на попуст за фарбана коса,значи погрдо нешто не сум користела,3 пати ставив шампон како немиена бев,катастрофа.
     
  13. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    7.730
    Го имам користено само овој за сува коса. Кога го земав, ми беше многу убав, косата ми ја правеше ептен мека, убаво мирисаше. Но, после еден месец користење, ми ја правеше како тесто, сплескана и не се чешлаше, како да ми се презасити косата толку брзо и прекинав со него.
    [​IMG]
     
  14. anamariia.x3

    anamariia.x3 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    856
    Најдобар шампон според мене, нема утка :!:
    Веќе едно 8 месеци го користам Сајос против перут и предобар е. Не само што ми го чисти перутот, туку дава мекост и сјај на косата. Пред некој месец решив да пробам друг шампон од Сајос за сјај. Добив сјај меѓутоа и перутот се врати. Оттогаш стално си го користам овој против перут и го комбинирам со регенератор од Шварцкопф.
     
  15. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Шампониве се за греота, барем според мене.
     
  16. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    При крај ми е шампонов, не сум задоволна. Ме чешаше главата од него и не ми ја правеше убаво косата.
     
  17. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Шампони=жив ужас и само потрошени пари:(
     
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.878
    Допаѓања:
    102.895
    Пол:
    Женски
    Мене сите овие производи на Сајос ми се катастрофа
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Не ми годи искрено. Бев задоволна од резултатите првите неколку миења, но тоа беше тоа.
     
    На Lovely93 и jacqueline.s им се допаѓа ова.
  20. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.047
    Пол:
    Женски
    Исто и јас. До пола го потрошив, и после не ми одговараше ич.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.